MŚ Wojskowych w Biegach Przełajowych Balatonakarattya 2017 – Aleksandra Lisowska w drugiej dziesiątce

W Balatonakarattya na Węgrzech odbyły się w miniony weekend (4/5 listopada) 57 Mistrzostwa Świata Wojskowych w Biegach Przełajowych. Startowała w nich Aleksandra Lisowska, wychowanka Zatoki Braniewo, obecnie zawodniczka AZS UWM Olsztyn i Polskich Sił Zbrojnych. W klasyfikacji indywidualnej na dystansie 4.6 km zajęła 14 miejsce.

Reprezentacja Polski kobiet zdobyła w rywalizacji drużynowej srebrny medal (minimalna przegrana z Francją), a do wspólnego dorobku liczyły się czasy trzech najlepszych zawodniczek z danego kraju. W przypadku Polski były to wyniki Katarzyny Kowalskiej (2 miejsce) i Izabeli Trzaskowskiej (7 miejsce). Olhy Kalendarova-Ochal (13 miejsce). Lisowska przybiegła pięć sekund za Ochal.

20. Dominika Napieraj 17:06

W sumie reprezentacja Polski zdobyła cztery medale. Oprócz pań na trzecim stopniu podium stanęli: panowie na dystansie 10.5 km (zespołowo) i w superpucharze (łączna klasyfikacja zespołowa biegów na 4.6 km i 10.5 km)