Finał: „Lekkoatletyka dla każdego” Olsztyn 2017 – Zabawa z konkretnym przesłaniem

Fot. nadesłane

W środę (15 listopada) w hali "Urania" odbyły się finałowe zawody programu Lekkoatletyka dla każdego! W imprezie wzięło udział 288 dzieci z klas I-III z dwunastu olsztyńskich szkół podstawowych. Zespoły składające się z 24 dzieci (12 dziewczynek i 12 chłopców) rywalizowały w pięciu konkurencjach o charakterze szybkościowo-sprawnościowym..

Rangę imprezy podniosła obecność wielu znanych postaci olsztyńskiego sportu, na czele z prezesem Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki - Romanem Kozińskim. Rywalizacje poprzedziła rozgrzewka, którą poprowadziła znana biegaczka, a jednocześnie trener Mariola Sudzińska. Maluchy z wielkim zaangażowaniem podeszły do przygotowanych dla nich pięciu konkurencji i starały się zaprezentować sto procent swoich możliwości. Tym razem najlepsza okazała się SP nr 22, która wyprzedziła SP 30 (debiutant) i SP 34.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy środowych zawodów otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a osiem najlepszych szkół wróciło z okazałymi pucharami. Słowa uznania należą się również OSiR-owi w Olsztynie, który wspomagał sprawne przeprowadzenie imprezy oraz wolontariuszom ze SP nr 2, SP nr 22 oraz Gimnazjum nr 23 w Olsztynie. Wszystkim w imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Wyniki:

I miejsce - SP nr 22

II miejsce - SP nr 30

III miejsce - SP nr 34

Program Lekkoatletyka dla każdego! powstał z potrzeby popularyzacji lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży. Pokazujemy lekką atletykę jako sport atrakcyjny, niosący wiele radości młodszym dzieciom, a młodzieży dający satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami i zdobywania nowych umiejętności. Młodych lekkoatletów prowadzą wykwalifikowani trenerzy współpracujący z metodykami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dlatego zakładamy, że spośród tysięcy dzieci biorących udział w programie Lekkoatletyka dla każdego! wyłonimy tych najzdolniejszych. Nadzorujemy ich szkolenie od najmłodszych lat, po to aby jako seniorzy osiągali pełnię swoich możliwości i z sukcesem reprezentowali Polskę na światowych arenach. Zaangażowanie Partnera Strategicznego, firmy Nestlé Polska, pozwala nam również popularyzować wiedzę o prawidłowym odżywianiu.

Lekkoatletyka dla każdego! realizowana jest od 2014 roku. Obecnie program obejmuje 523 grupy treningowe w gimnazjach i klasach IV-VI szkoły podstawowej w całej Polsce. W zabawach lekkoatletycznych klas I-III - tzw. Eventach Lekkoatletyka dla każdego! uczestniczy rocznie blisko 180 tysięcy dzieci w całej Polsce.

Dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, zaangażowaniu jednostek samorządu terytorialnego oraz wsparciu sponsorów: firmy Nestlé Polska i PKN Orlen wszystkie zajęcia w programie są bezpłatne.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn