Ogólnopolskie Zawody „Lekkoatletyka dla każdego” Toruń 2017 – Nowe Miasto Lubawskie prawdziwa potęgą

Fot. nadesłane

W miniony weekend (18/19 listopada) w Arenie Toruń odbyły się Ogólnopolskie Zawody „Lekkoatletyka dla każdego”. Jak co roku toruńska impreza przyciąga, oprócz młodych lekkoatletów, wielu sympatyków i mistrzów „królowej sportu”. Prowadzona jest przede wszystkim w formule drużynowej, a kończy się rozegraniem międzywojewódzkich sztafet mieszanych 8 x 200 m.

Startowała tez ekipa Warmii i Mazur złożona z zawodników różnych klubów, które realizują program „Lekkoatletyka dla każdego”. Nie była to najmocniejsza reprezentacja na jaką nas stać, gdyż nie przeprowadzano żadnych eliminacji wojewódzkich. Rywalizowali młodzi sportowcy od 11 do 14 lat. Ekipa województwa warmińsko-mazurskiego zdobyła 9 medali( 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe). Największy w tym udział maja reprezentanci Nowego Miasta Lubawskiego.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Karolina Kornacka, Kinga Kornacka Klaudia Kucińska Oliwier Zdanowski, (wszyscy Nowe Miasto Lubawskie), srebro wywalczyli: Paulina Fafińska (Złotowo), Dawid Banaszkiewicz (Nowe Miasto Lubawskie) i Bartosz Górczyński (Olsztyn), a brąz: Julia Uzarska (Lubawa) i Daniel Szpanelewski (Nowe Miasto Lubawskie).

Informacje i zdjęcia z występu swych podopiecznych przysłał nam trener Truso Elbląg Jacek Licznerski

- W reprezentacji wystąpili: Zofia Laskiewicz, Julia Korzeniewska oraz Jakub Nieciecki Zdobyli dla naszego województwa 8 punktów Zosia Laskiewicz wystąpiła w sztafecie 8 razy 200 m.

Wyniki

60 metrów Dz.11

2 FAFIŃSKA Paulina 2006-08-28 OLA Warmińsko-Mazurskie   8.74

60 metrów Ch. 11

7 BIELSKI Sebastian 2006-01-01 OLA Warmińsko-Mazurskie   9.64

60 metrów Ch.12

7 OLBRYŚ Maksymilian 2005-02-25 OLA Warmińsko-Mazurskie 9.02

60 metrów K13

6 LIS Aleksandra 2004-02-20 OLA Warmińsko-Mazurskie 8.80

60 metrów K14

3 UZARSKA Julia 2003-05-05 OLA Warmińsko-Mazurskie   8.59

z44571001

60 metrów M13

5 ŻUCHOWSKI Daniel 2004-07-14 OLA Warmińsko-Mazurskie   8.17

60 metrów M14

4 PIEKOSZEWSKI Dominik 2003-08-03 OLA Warmińsko-Mazurskie   7.75

60 metrów przez płotski M13/14

7 DĄBKOWSKI Radosław 2003-06-10 OLA Warmińsko-Mazurskie   10.53

t18

300 metrów Dz11 s1

7 ZIELIŃSKA Maja 2006-01-18 OLA Warmińsko-Mazurskie 53.08

300 metrów Dz12 s2

4 JANUCHTA Kinga 2005-01-05 OLA Warmińsko-Mazurskie   47.54

z44571002

300 metrów Ch 11 s2

7 BIEŃKOWSKI Marcin 2007-03-13 OLA Warmińsko-Mazurskie 49.70

300 metrów Ch12 s2

9 BIEŃKOWSKI Michał 2005-01-07 OLA Warmińsko-Mazurskie 49.70

300 metrów K13 s3

8 Czarnucha Oliwia 2004-01-01 OLA Warmińsko-Mazurskie   53.83

300 metrów K14 s1

1 KORNACKA Karolina 2003-05-07 OLA Warmińsko-Mazurskie 42.70

MILEJSKA Matylda 2003-01-01 OLA Warmińsko-Mazurskie 48.68 PK

z44571003

300 metrów K14 s2

RUMIŃSKA Justyna 2003-01-01 OLA Warmińsko-Mazurskie 44.10 PK

300 metrów M13 s2

3 SZPANELEWSKI Dawid 2004-05-31 OLA Warmińsko-Mazurskie 41.10

300 metrów M14 s2

8 JAKUBOWSKI Mateusz 2003-01-06 OLA Warmińsko-Mazurskie   42.71

600 metrów Dz11

7 MĘTEL Zuzanna 2008-01-29 OLA Warmińsko-Mazurskie   2:06.02

600 metrów Dz 12

7 ŁUGIEWICZ Alina 2005-09-10 OLA Warmińsko-Mazurskie   1:55.27

z44571005

600 metrów K13

5 TWARDOWSKA Julia 2004-05-19 OLA Warmińsko-Mazurskie 1:46.69

600 metrów K14

1 KORNACKA Kinga 2003-05-07 OLA Warmińsko-Mazurskie 1:40.03

ZIÓŁEK Weronika 2003-01-01 OLA Warmińsko-Mazurskie 1:48.41 PK

t15

1000 metrów Ch11

5 LINDORF Adrian 2006-06-17 OLA Warmińsko-Mazurskie 4:10.20

1000 metrów Ch12

5 DZIEGAŃSKI Piotr 2005-10-23 OLA Warmińsko-Mazurskie   3:26.85

1000 metrów Ch13

2 GÓRCZYŃSKI Bartosz 2004-01-01 OLA Warmińsko-Mazurskie 2:59.41

z44571006

Skok w dal ze strefy Dz11

6 ŁAWICKA Kamila 2006-06-08 OLA Warmińsko-Mazurskie 3.65

Skok w dal ze strefy Dz12

7 KOWALCZYK Weronika 2005-05-24 OLA Warmińsko-Mazurskie   4.10

Skok w dal ze strefy Dz13

8 KORZENIEWSKA Julia 2004-05-24 OLA Warmińsko-Mazurskie 3.84

Skok w dal ze strefy Dz14

6 FAFIŃSKA Emilia 2003-01-05 OLA Warmińsko-Mazurskie   3.87

Skok w dal ze strefy Ch11

7 CHYŻA Filip 2007-07-09 OLA Warmińsko-Mazurskie 3.80

Skok w dal ze strefy Ch12

3 JACKOWSKI Mateusz 2005-01-26 OLA Warmińsko-Mazurskie 4.91

Skok w dal ze strefy Ch13

8 TARNOWSKI Oliwier 2004-01-01 OLA Warmińsko-Mazurskie   4.64

Skok w dal ze strefy Ch14

6 BALEWSKI Dawid 2003-07-31 OLA Warmińsko-Mazurskie 4.89

t13

Skok wzwyż Dz11

7 KOWALSKA Alicja 2006-06-18 OLA Warmińsko-Mazurskie   115

Skok wzwyż Dz12

7 STRAUS Oktawia 2005-04-30 OLA Warmińsko-Mazurskie   120

Skok wzwyż Dz14

6 LASKIEWICZ Zofia 2003-01-31 OLA Warmińsko-Mazurskie 140

Skok wzwyż Ch11

2 BANASZKIEWICZ Dawid 2007-02-23 OLA Warmińsko-Mazurskie 135

Skok wzwyż Ch12

1 ZDANOWSKI Oliwier 2005-02-23 OLA Warmińsko-Mazurskie 160

Skok wzwyż Ch13

6 NIECIECKI Jakub 2004-04-04 OLA Warmińsko-Mazurskie 150

Skok wzwyż Ch14

5   KOTEWICZ Dominik 2003-02-28 OLA Warmińsko-Mazurskie 150

z44571007

Rzut piłką lekarska Dz11

1 KUCIŃSKA Klaudia 2006-01-01 OLA Warmińsko-Mazurskie 10.20

Rzut piłką lekarska Dz12

8 JĘDRZEJCZYK Patrycja 2005-01-23 OLA Warmińsko-Mazurskie   8.00

Kula K 13/14

9 ŁUGIEWICZ Adrianna 2004-03-06 OLS Warmińsko-Mazurskie 7.57

Kula M 13/14

5   EWERTOWSKI Mateusz 2004-04-01 OLA Warmińsko-Mazurskie 9.20

z44571008

Sztafeta SP s2

8 Warmińsko-4.05.99

Sztafeta Gim

6 Warmińsko-Mazurskie 3.42.21

z44571009

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn