Lekkoatleci-Mastersi u Marszałka – Sport w najczystszym wydaniu

Fot. wama-sport.pl

W piątek (9 grudnia) Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin spotkał się w lekkoatletycznymi Mastersami regionu. Weterani stanowią bardzo aktywna grupę, które regularnie startuje w imprezach krajowych i międzynarodowych, ze znakomitymi efektami. Jej liderem jest Jerzy Jabłoński, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy zarówno w wersji halowej jak i na otwartym stadionie.

Na spotkaniu Pana Jerzego nie było, zjawiła się kilkuosobowa reprezentacja, która w miłej atmosferze zaprezentowała osiągnięcia i najbliższe plany. Już w niedziele (17 grudnia) reprezentacja Warmii i Mazur wystąpi w Toruniu w Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski. A jest to możliwe dzięki zawiązaniu klubu o zasięgu regionalnym, którego prezesem jest Krystyna Pieczulis, a sekretarzem Marek Ciołkowski. Do tej pory identyfikujący się z Warmią i Mazurami lekkoatleci-weterani byli rozproszeni teraz stanowić będą zwartą grupę (wystąpią w jednolitych strojach z symbolami województwa).

Marszałek był pełen uznania dla osób, które starają się prowadzić tak aktywny tryb życia. Podkreślił, że takie postawy powinny być wzorem dla wszystkich, zwłaszcza młodzieży, i warto promować. Obiecał również pomoc mastersom w realizacji ich planów sportowych i przy organizacji imprez, tym bardziej, że mamy w regionie kilka pięknych lekkoatletycznych obiektów.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn