Halowe Drużynowe MP Mastersów Toruń 2017 (wyniki i rekordy) – Złota ekipa Warmii i Mazur

Fot. Wojtek Szabelski

Bardzo miłą niespodziankę sprawili Mastersi (wiek +35 lat) Warmii i Mazur, którzy w niedzielę (17 grudnia) w Toruniu zdobyli tytuł Drużynowych Mistrzów Polski w hali. Województwo reprezentowało 9 kobiet i 16 mężczyzn. Drużynę stanowili mieszkańcy: Elbląga, Działdowa, Iławy, Kurzętnika, Lidzbarka Warmińskiego, Nidzicy, Nowego Miasta Lubawskiego, Susza, Tomaszkowa i Olsztyna

Kilka dni temu uczestniczyliśmy w spotkaniu reprezentacji Mastersów z Marszałkiem Województwa Gustawem Markiem Brzezinem, gdzie weterani zapowiadali swój start w Toruniu wykazując ogromną mobilizację. Niedawno powołali stowarzyszenie o charakterze regionalnym, które ma scementować działalność zawodników z różnych miejscowości. Za słowami poszły czyny, a efekt jest znakomity, chociaż rywale byli mocni i naszpikowani gwiazdami sprzed lat. U nas wybitnych postaci tez nie brakuje, a jako zespół reprezentanci Warmii i Mazur spisali się rewelacyjnie. Znakomity prezent na zbliżające się Święta.

Klasyfikacja

1.warmińsko-mazurskie 25415

2.mazowieckie 22826

3.kujawsko-pomorskie 19399

4.zachodniopomorskie 14636

5.pomorskie 11780

6. łódzkie 11750  

7.wielkopolskie 11161

8.śląskie 8190

9.lubelskie 7660

10. lubuskie 7656

11.małopolskie 6043

12.dolnośląskie 3676

13.podkarpackie 1724

14. podlaskie 1490

15.opolskie 10

16.świętokrzyskie 0

Rekordy Polski

3000 m

K55 - 12:11.62 Krystyna Pieczulis 62 Olsztyn

Pchnięcie kulą

K75

7.17 Helena Romanowska 41 Olsztyn

K80

6.06 Teresa Sambor 37 Elbląg

Ciężarek

K80

7.40 Teresa Sambor 37 Elbląg

Zwycięzcy bloków konkurencji

Rzuty – Helena Romanowska (Olsztyn)

Rzuty – Jerzy Jabłoński (Olsztyn)

Biegi długie, średnie, chód – Krystyna Pieczulis (Olsztyn)

Wyniki indywidualne reprezentantów Warmii i Mazur

60 metrów przez płotki

M45

1 Olszewski Marek 1969-03-22 Lidzbark Warmiński 11.24 - 10.01 583

M60

3 Grzyb Marek 1955-03-27 Olsztyn 10.93 - 8.99 811

60 metrów

K35

1 Mielczarek Alicja 1978-01-27 Nidzica 9.28 - 9.12 687

K45

1 Skrzyńska Ewa 1968-10-12 Olsztyn 9.63 - 8.77 766

K50

1 Sambor Elżbieta 1965-01-13 Elbląg 10.02 - 8.78 763

M50

3 Skrzyński Piotr 1967-10-08 Olsztyn 8.29 - 7.41 770

3000 metrów

K55

1 Pieczulis Krystyna 1962-11-12 Olsztyn 12:11.62 - 10:05.27 932

M40

1 Pawłowski Mariusz 1976-01-25 KS Kurzętnik Biega 09:41.15 - 09:16.39 672

M45

1 Kasperski Arkadiusz 1970-07-13 Olsztyn 10:43.81 - 09:54.37 504

M70

1 Szymański Jerzy 1944-03-08 Kurzętnik 16:43.89 - 12:15.05 92

Chód 3000 metrów

M50

1 Ciołkowski Marek 1963-05-29 Olsztyn 19:57.95 - 17:25.33 500

200 metrow

K35

1 Mielczarek Alicja 1978-01-27 Nidzica 31.29 0 30.61 642

K45

1 Skrzyńska Ewa 1968-10-12 Olsztyn 31.60 0 28.52 767

M50

1 Skrzyński Piotr 1967-10-08 Olsztyn 28.31 0 25.03 577

400 metrów

M60

1 Szysler Andrzej 1955-10-09 Susz 01:06.50 - 53.69 691

800 metrów

M60

2 Szysler Andrzej 1955-10-09 Susz 02:35.05 - 02:04.01 675

M70

1 Szymański Jerzy 1944-03-08 Kurzętnik 04:07.76 - 02:58.16 6

Skok w dal

M45

2 Olszewski Marek 1969-03-22 Lidzbark Warmiński 5.03 6.06 723

M50

2 Ciołkowski Marek 1963-05-29 Olsztyn 4.10 5.28 565

M60

2 Grzyb Marek 1955-03-27 Olsztyn 5.00 7.37 994

Trójskok

K50

1 Sambor Elżbieta 1965-01-13 Elbląg 8.51 11.12 782

M45

1 Olszewski Marek 1969-03-22 Lidzbark Warmiński 10.17 11.78 601

Skok wzwyż

K50

1 Sambor Elżbieta 1965-01-13 Elbląg 1.30 - 1.69 869

M50

1 Fiuk Mirosław 1964-09-10 Działdowo 1.30 - 1.63 515

M60

2 Grzyb Marek 1955-03-27 Olsztyn 1.44 - 2.01 875

Pchnięcie kulą

K50

2 Bukowska Jolanta 1963-03-18 Elbląg 7.62 - 9.28 496

K70

1 Jabłońska Krystyna 1943-07-24 Olszyn 6.42 - 13.53 759

K75

1 Romanowska Helena 1941-03-21 Olsztyn 7.17 - 17.32 995

K80

1 Sambor Teresa 1937-10-12 Elbląg 6.06 - 16.79 962

M50

1 Chilmanowicz Janusz 1964-05-17 Działdowo 12.21 - 14.61 796

M60

3 Kubacki Mieczysław 1953-03-04 Nowe Miasto Lubawskie   12.41 - 16.83 929

7 Obuchowski Jan 1957-03-08 Nowe Miasto Lubawskie   10.50 - 14.24 774

M65

3 Lotz Tadeusz 1952-09-24 Iława 11.28 - 17.04 942

M70

3 Jabłoński Sławomir 1947-08-16 Olsztyn 11.04 - 16.62 917

5 Jabłoński Jerzy 1945-04-23 Olsztyn 9.35 - 14.08 765

Ciężarek

K50

1 Bukowska Jolanta 1963-03-18 Elbląg 6.73 - 8.75 0

K75

2 Romanowska Helena 1941-03-21 Olsztyn 8.06 - 12.27 0

K80

1 Sambor Teresa 1937-10-12 Elbląg 7.40 - 12.13 0

M60

2 Kubacki Mieczysław 1953-03-04 Nowe Miasto Lubawskie   14.29 - 16.54 768

3 Obuchowski Jan 1957-03-08 Nowe Miasto Lubawskie   12.63 - 14.62 672

M65

1 Lotz Tadeusz 1952-09-24 Iława 14.81 - 18.52 934

M70

1 Jabłoński Jerzy 1945-04-23 Olsztyn 18.00 - 21.76 1116

3 Jabłoński Sławomir 1947-08-16 Olsztyn 13.00 - 15.71 788

Rzut dyskiem

M50

1 Bukowska Jolanta 1963-03-18 Elbląg 18.79 - 25.42 398

K65

2 Malgrem Maria 1951-07-22 Tomaszkowo 11.98 - 23.38 360

K75

1 Romanowska Helena 1941-03-21 Olsztyn 13.24 - 33.00 537

K80

1 Sambor Teresa 1937-10-12 Elbląg 9.37 - 26.39 415

M50

1 Chilmanowicz Janusz 1964-05-17 Działdowo 33.71 - 36.36 606

Rzut młotem

M60

2 Kubacki Mieczysław 1953-03-04 Nowe Miasto Lubawskie   32.01 - 44.71 625

M70

1 Jabłoński Jerzy 1945-04-23 Olsztyn 51.63 - 79.45 1170

2 Jabłoński Sławomir 1947-08-16 Olsztyn 35.37 - 54.43 777

4 razy 200 metrów

K35

1 Warmia i Mazury (Mielczarek Alicja, Skrzyńska Ewa, Sambor Elżbieta , Pieczulis Krystyna) 02:15.29

M35

1 Warmia i Mazury (Kucharski Piotr, Ściubeł Marcin, Sekieta Radosław, Pęczek Adam, Sut Andrzej) 01:47.39

M40

1 Warmia i Mazury (Pawłowski Mariusz, Grzyb Marek, Kasperski Arkadiusz , Olszewski Marek, Skrzyński Piotr) 01:53.47

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn