Finał Wojewódzki w Czwórboju lekkoatletycznym SP Lubawa 2018 – Najwszechstronniejsi w Giżycku i Iławie

Fot. e-lubawa.pl (ilustracja)

W Lubawie odbył się w czwartek (24 maja) Finał Wojewódzki w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych. W imprezie prawo startu mieli mistrzowie i wicemistrzowie powiatów. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli: uczennice SP 4 Giżycko i uczniowie SSP 2 Iława. Indywidualnie najlepszymi wieloboistami okazali się: Zuzanna Kopko (SP 4 Giżycko) i Maciej Zientarski (SSP 2 Iława).

Każdy uczestnik startował w czterech konkurencjach: 60 m, 600 m (dziewczęta), 1000 m (chłopcy), skok w dal lub skok wzwyż oraz rzut piłeczka.

Dziewczęta

Klasyfikacja drużynowa

1 SP 4 Giżycko. (Kopko Zuzanna 303, Cemka Julia 301, Tiwończuk Nikola 246, Doroszkiewicz Maja 192, Krawczuk Nikola 187) 1229 pkt

2 SP 7 Giżycko (Tulkiewicz Ewelina 221, Morawska Alicja 224, Żukowska Alicja 212, Narwojsz Nadia 278, Chełkowska Dominika 228,Zawadzka Maja 203) 1163 pkt

3 SP 2 Iława (Lembowicz Kornelia 288, Olszewska Michalina 220 , Krupińska Julia 230, Nojman Maja 203 Świdzińska Alicja 209, Kruszyńska Julia 206) 1153 pkt

4 SP 25 Olsztyn (Kowalczyk Weronika 286 , Dubowska Wiktoria 242 , Wanowicz Dominka 199 , Moszczyńska Alicja 189 , Michalewicz Natalia 179 , Kamińska Nikola 218) 1134 pkt.

5 SP Lubawa (Grzybińska Maria 201, Krauze Maja 207, Łużyńska Agata 208 , Modrzewska Natalia 183 , Taranowska Karolina 290 , Zięba Małgorzata 222) 1128 pkt.

6 SP Wilkasy.(Wróbel Oliwia 174, Pielka Kinga 262, Kamińska Wiktoria 175, Mikołajczyk Maja 151 , Uszyńska Karolina 233, Orzołek Maria 154) 998 pkt

7 SP1 Nowe Miasto Lubawskie. (Straus Oktawia 190m Pruchniewska Aleksandra 203, Wilk Sandra 172, Ławicka Kamila 197, Milewska Małgorzata 197, Kowalska Alicja 200) 897 pkt

8 SP2 Nowe Miasto Lubawskie (Jaroszewska Aleksandra 142, Kozłowska Julia 108, Kwiatkowska Marta 177, Langa Wiktoria 193, Łakoma Oliwia 187, Michalska Julia 121) 820 pkt.

Klasyfikacja indywidualna

1 Kopko Zuzanna SP 4 Giżycko 303

2 Cemka Julia SP 4 Giżycko 301

3 Taranowska Karolina SP Lubawa 290

4 Lembowicz Kornelia SP 2 Iława 288

5 Kowalczyk Weronika SP 25 Olsztyn 286

6 Narwojsz Nadia SP 7 Giżycko 278

7 Pielka Kinga SP Wilkasy 262

8 Tiwończuk Nikola SP 4 Giżycko 246

9 Dubowska Wiktoria SP 25 Olsztyn 242

10 Uszyńska Karolina SP Wilkasy 233

11 Krupińska Julia SP 2 Iława 230

12 Chełkowska Dominika SP 7 Giżycko 228

13 Morawska Alicja SP 7 Giżycko 224

14 Zięba Małgorzata SP Lubawa 222

15 Tulkiewicz Ewelina SP 7 Giżycko 221

16 Olszewska Michalina SP 2 Iława 220

17 Kamińska Nikola SP 25 Olsztyn 218

18 Żukowska Alicja SP 7 Giżycko 212

19 Świdzińska Alicja SP 2 Iława 209

20 Łużyńska Agata SP Lubawa 208

Najlepsi w konkurencjach

600 metrów

1 Lembowicz Kornelia SP 2 Iława 01:51,72

2 Narwojsz Nadia SP 7 Giżycko 01:54,08

3 Kopko Zuzanna SP 4 Giżycko 01:58,00

4 Uszyńska Karolina SP Wilkasy 01:58,98

5 Cemka Julia SP 4 Giżycko 02:00,31

6 Pielka Kinga SP Wilkasy 02:00,39

60 metrów

1 Lembowicz Kornelia SP 2 Iława 8,83

2 Cemka Julia SP 4 Giżycko 8,87

3 Kopko Zuzanna SP 4 Giżycko 8,95

4 Taranowska Karolina SP Lubawa 9,01

5 Pielka Kinga SP Wilkasy 9,03

6 Ławicka Kamila SP 1 Nowe Miasto Lub. 9,09

Skok w dal

1 Cemka Julia SP 4 Giżycko 4,8

2 Taranowska Karolina SP Lubawa 4,57

3 Łużyńska Agata SP Lubawa 4,35

4 Kowalczyk Weronika SP 25 Olsztyn 4,33

5 Lembowicz Kornelia SP 2 Iława 4,32

6 Tulkiewicz Ewelina SP 7 Giżycko 4,20

Skok wzwyż

1 Kowalska Alicja SP 1 Nowe Miasto Lub. 130

2 Łakoma Oliwia SP 2 Nowe Miasto Lub. 125

3 Straus Oktawia SP 1 Nowe Miasto Lub. 125

4 Langa Wiktoria SP 2 Nowe Miasto Lub. 120

5 Wilk Sandra SP 1 Nowe Miasto Lub. 120

6 Ławicka Kamila SP 1 Nowe Miasto Lub. 120

Rzut piłeczką

1 Kopko Zuzanna SP 4 Giżycko 45

2 Dubowska Wiktoria SP 25 Olsztyn 44

3 Krauze Maja SP Lubawa 42,5

4 Olszewska Michalina SP 2 Iława 41,5

5 Chełkowska Dominika SP 7 Giżycko 41,5

6 Kowalczyk Weronika SP 25 Olsztyn 41

IMG 2518

Chłopcy

Klasyfikacja drużynowa

1 SSP 2 Iława (Aker Bartosz 185, Kulwicki Jakub 176, Skwarek Szymon 201, Szkamelski Krzysztof 180, Zientarski Maciej 349) 1091 pkt.

2 SP 34 Olsztyn (Janicki Patryk 237, Rogalski Paweł 180, Skowronek Michał 203, Kaczmarek Hubert 127, Radomski Antoni 166, Żukowski Jakub 72) 913 pkt.

3 SP 2 Ostróda (Piech Andrzej 260, Kędzierski Kornel 132, Kaliszewski Bartłomiej 153, Ecka Kamil 157, Paszkowski Mateusz 174, Połomski Brajan 127) 876 pkt.

4 SP 7 Giżycko (Dębiec Dobromir 183, Ostrowski Maksymilian 167, Wajszczuk Gabriel 181, Wiśniewski Kacper 172, Król Olaf 167) 870 pkt

5 SP Lubawa (Dmochewicz Oskar 152, Jackowski Mateusz 269, Józefowicz Ignacy 76, Kornat Jakub 184, Licznerski Szymon 150, Łątkowski Dawid 83) 838 pkt

6 SP Tereszewo (Stępień Łukasz 218, Wrzosek Adrian 192, Kozłowski Marcin 80, Juzefowicz Marcin 140, Ćwikliński Kacper 145, Kroplewski Wiktor 94) 789 pkt

7 SP Wiklasy (Orzołek Karol 151, Miedziak Alan 110, Góralczyk Kacper 189, Mrozik Michał 149, Jurewicz Filip, 129, Góralczyk Zbigniew 125) 743 pkt

8 SP 2 Nowe Miasto Lubawskie (Jaskulski Nikodem 152, Malicki Maciej 158, Markowski Wiktor 117, Raszkowski Dominik 127, Ryczkowski Jakub 143, Zbikowski Kornel 95) 697 pkt.

.Klasyfikacja indywidualna

1 Zientarski Maciej 2005 SSP 2 Iława 349

2 Jackowski Mateusz 2005 SP Lubawa 269

3 Piech Andrzej 2005 SP 2 Ostróda 260

4 Janicki Patryk 2005 SP 34 Olsztyn 237

5 Stępień Łukasz 2005 SP Tereszewo 218

6 Skowronek Michał 2006 SP 34 Olsztyn 203

7 Skwarek Szymon 2005 SSP 2 Iława 201

8 Wrzosek Adrian 2005 SP Tereszewo 192

9 Góralczyk Kacper 2007 SP Wilkasy 189

10 Aker Bartosz 2006 SSP 2 Iława 185

11 Kornat Jakub 2005 SP Lubawa 184

12 Rogalski Paweł 2005 SP 34 Olsztyn 180

13 Szkamelski Krzysztof 2006 SSP 2 Iława 180

14 Dębiec Dobromir 2005 SP 7 Giżycko 183

15 Wajszczuk Gabriel 2005 SP 7 Giżycko 181

16 Kulwicki Jakub 2006 SSP 2 Iława 176

17 Paszkowski Mateusz 2005 SP 2 Ostróda 174

18 Wiśniewski Kacper 2006 SP 7 Giżycko 172

19 Radomski Antoni 2005 SP 34 Olsztyn 166

20 Król Olaf 2006 SP 7 Giżycko 167

Najlepsi w konkurencjach

1000 metrów

1 Zientarski Maciej 2005 SSP 2 Iława 03:24,19

2 Jackowski Mateusz 2005 SP Lubawa 03:25,03

3 Malicki Maciej 2006 SP 2 Nowe Miasto Lub. 03:26,66

4 Kornat Jakub 2005 SP Lubawa 03:27,19

5 Orzołek Karol 2005 SP Wilkasy 03:28,72

6 Stępień Łukasz 2005 SP Tereszewo 03:28,94

60 metrów

1 Zientarski Maciej 2005 SSP 2 Iława 7,48

2 Janicki Patryk 2005 SP 34 Olsztyn 8,35

3 Jackowski Mateusz 2005 SP Lubawa 8,44

4 Piech Andrzej 2005 SP 2 Ostróda 8,62

5 Aker Bartosz 2006 SSP 2 Iława 8,64

6 Skwarek Szymon 2005 SSP 2 Iława 8,70

Skok w dal

1 Piech Andrzej 2005 SP 2 Ostróda 4,96

2 Jackowski Mateusz 2005 SP Lubawa 4,72

3 Janicki Patryk 2005 SP 34 Olsztyn 4,63

4 Stępień Łukasz 2005 SP Tereszewo 4,61

5 Zientarski Maciej 2005 SSP 2 Iława 4,61

6 Skowronek Michał 2006 SP 34 Olsztyn 4,50

Skok wzwyż

1 Jaskulski Nikodem 2006 SP 2 Nowe Miasto Lub. 125

2 Malicki Maciej 2006 SP 2 Nowe Miasto Lub. 120

3 Raszkowski Dominik 2006 SP 2 Nowe Miasto Lub. 115

4 Markowski Wiktor 2006 SP 2 Nowe Miasto Lub. 110

5 Ryczkowski Jakub 2006 SP 2 Nowe Miasto Lub. 110

6 Zbikowski Kornel 2007 SP 2 Nowe Miasto Lub. 100

Rzut piłeczką

1 Zientarski Maciej 2005 SSP 2 Iława 62

2 Janicki Patryk 2005 SP 34 Olsztyn 52

3 Jackowski Mateusz 2005 SP Lubawa 52

4 Piech Andrzej 2005 SP 2 Ostróda 50,5

5 Król Olaf 2006 SP 7 Giżycko 46

6 Rogalski Paweł 2005 SP 34 Olsztyn 45

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn