Finał Wojewódzki Licealiady Lubawa 2018 – Faworyci nie zawiedli, frekwencja na pewno...

Fot. ilustracja

W Lubawie odbył się 28 maja Finał Wojewódzkiej Licealiady Warmińsko-Mazurskiego SZSw zawodach lekkoatletycznych dziewcząt i chłopców. W tej imprezie nie zabrakło znanych postaci, które od kilku lat trenują w sekcjach regionu. Szkoda tylko, że do Lubawy nie wybrali się reprezentanci kilku większych ośrodków m. in. Olsztyna, co oczywiście nie umniejsza sukcesów uczestników tegorocznej Licealiady.

Czołowymi zawodniczkami były Patrycja i Kamila Pawłowskie z ZS Nowe Miasto, natomiast najczęściej na podium stawały uczennice ZS nr 2 Szczytno, które wygrały klasyfikacje zespołową. Wśród chłopców konkurencja była większa., a i wyniki wartościowsze. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli reprezentanci ZS Lubawa przed ZS 1 Szczytno i ZSM Elbląg. Dwukrotnym złotym medalistą został Kacper Rudnik z Zespołu Szkół z Nowego Miasta Lubawskiego (100 m i skok wzwyż.). Nie zawiedli faworyci gospodarzy: Paweł Fafiński, Piotr Kozłowski i Jakub Borkowski.

Dziewczęta

100 metrów

1 Pawłowska Patrycja 99 ZS Nowe Miasto Lub 14,01

2 Antosiak Paulina 01 ZS 1 Szczytno 14,10

3 Brzozowska Aleksandra 00 ZSZ Kurzętnik 14,31

4 Krakowiak Adrianna 01 ZSL Morąg 14,50

5 Krajewska Julia 01 ZS Susz 14,72

6 Wiśniewska Natalia 00 ZS Lubawa 14,80

7 Chorąży Daria 98 ZS 2 Szczytno 14,98

8 Paćkowska Weronika 01 ZS 2 Szczytno 15,13

8 Sitkowska Maja 01 ZSL Morąg 15,13

200 metrów

1 Antosiak Paulina 01 ZS 1 Szczytno 30,07

2 Draba Magdalena 98 ZS 2 Szczytno 31,29

3 Rodzenko Angelika 01 ZS 1 Szczytno 33,07

4 Krajewska Julia 01 ZS Susz 33,17

5 Dąbrowska Oliwia 98 ZS 2 Szczytno 34,91

PK Szmigiel Julia 05 CSiR Susz 30,10

PK Skrzyniarz Paulina 06 CSiR Susz 31,46

PK Kaca Anna 05 CSiR Susz 31,85

400 metrów

1 Pawłowska Kamila 00 ZS Nowe Miasto Lub. 1:04,86

2 Pawłowska Patrycja 99 ZS Nowe Miasto Lub. 1:05,48

3 Wojciechowska Julia 00 ZS 1 Szczytno 1:07,70

4 Bulik Natalia 00 ZSO Iława 1:09,31

5 Syguła Dominika 01 ZSO Iława 1:09,87

6 Zadrożna Daria 01 ZS 2 Szczytno 1:10,93

7 Malinowska Karolina 01 ZS Susz 1:17,23

8 Tańska Klaudia 99 ZS 2 Szczytno 1:20,47

9 Niska Dominika 01 ZS 1 Szczytno 1:24,08

PK Kaca Julia 05 CSiR Susz 1:22,03

800 metrów

1 Rosińska Zuzanna 01 ZS 2 Szczytno 2:54,44

2 Kozon Zuzanna 00 ZS 2 Szczytno 2:55,82

3 Muzyka Natalia 00 ZSO Iława 3:02,29

4 razy 100 metrów

1 ZS Lubawa 58,64

2 ZS Nr 1 Szczytno 58,68

3 ZS Nr 2 Szczytno 1:00,15

Sztafeta szwedzka

1 ZS Nr 2 Szczytno 2:58,67

2 ZS Nr 1 Szczytno 3:03,56

3 ZS Susz 3:17,71

Sztafeta olimpijska

1 ZS Nr 2 Szczytno 4:46,41

2 ZS Nr 1 Szczytno 5:54,40

Skok w dal

1 Piotrowska Alicja 98 ZS Lubawa 4,31

2 Łapińska Natalia 99 ZS 1 Szczytno 4,23

3 Kolaja Julia 01 ZS Lubawa 4,18

4 Lendzion Wiktoria 00 ZS Nowe Miasto Lub. 3,93

5 Nachorna Barbara 01 ZS Susz 3,89

6 Paćkowski Weronika 01 ZS 2 Szczytno 3,87

7 Siemianowska Olga 00 ZSL Morąg 3,58

8 Kobus Aleksandra 99 ZS 2 Szczytno 3,04

PK Kaca Anna 05 CSiR Susz 3,92

Skok wzwyż

1 Zadrożna Daria 01 ZS 2 Szczytno 115

2 Wróblewska Julia 00 ZS 1 Szczytno 110

PK Szmigiel Julia 05 CSiR Susz 135

Pchnięcie kulą

1 Jarząbek Magdalena 00 ZS Lubawa 9,38

2 Wiśniewska Natalia 00 ZS Lubawa 8,85

3 Winiewska Violeta 01 ZS Lubawa 8,57

4 Stolarczyk Julia 01 ZS 1 Szczytno 7,98

5 Słupek Sylwia 00 ZS Susz 7,93

6 Pawłowska Kamila 00 ZS Nowe Miasto Lub. 5,88

Rzut oszczepem

1 Rosińska Zuzanna 01 ZS 2 Szczytno 19,27

2 Słupek Sylwia 00 ZS Susz 18,14

3 Boguszewska Patrycja 01 ZS Susz 17,21

4 Wróblewska Julia 00 ZS 1 Szczytno 13,08

Punktacja drużynowa

1 ZS Nr 2 Szczytno 80 pkt.

2 ZS Nr 1 Szczytno 73 pkt.

3 ZS Lubawa 49 pkt.

4 ZS Susz 38 pkt.

dpp 0068

Chłopcy

100 metrów

1 Rudnik Kacper 01 ZS Nowe Miasto Lub. 11,49

2 Krasowski Mateusz 99 ZSM Elbląg 11,82

3 Wira Kacper 01 ZSM Elbląg 12,15

4 Przybyłek Dawid 00 ZS 1 Szczytno 12,20

5 Śliwiński Mateusz 00 ZS Lubawa 12,39

6 Grzonkowski Patryk 00 ZSZ Kurzętnik 13,12

7 Pietrzak Łukasz 01 ZSO Iława 12,48

8 Krajewski Michał 99 ZSL Morąg 12,75

200 metrów

1 Krasowski Mateusz 99 ZSM Elbląg 23,08

2 Wira Kacper 01 ZSM Elbląg 23,88

3 Przybyłek Dawid 00 ZS 1 Szczytno 24,83

4 Olszewski Mateusz 01 ZSO Iława 25,46

5 Szultek Szymon 00 ZSL Morąg 25,53

6 Zyśk Wojciech 99 ZS 2 Szczytno 25,83

7 Kwiatuszewski Michał 01 ZS 1 Szczytno 27,16

8 Woźniak Adrian 01 ZSZ Kurzętnik 28,33

9 Wiewiora Dominik 99 ZS 2 Szczytno 28,36

400 metrów

1 Fafiński Paweł 01 ZS Lubawa 0:52,76

2 Lewalski Błażej 01 ZS Lubawa 0:53,61

3 Jabłonowski Andrzej 00 ZS 2 Szczytno 0:57,84

4 Kuczewski Jakub 00 ZS 1 Szczytno 0:56,22

5 Lewicki Szymon 00 ZSO Iława 1:00,44

6 Zawojek Rafał 00 ZSL Morąg 1:03,93

7 Gwiazda Marcin 00 ZS 1 Szczytno 1:04,80

800 metrów

1 Kozłowski Piotr 01 ZS Lubawa 2:06,19

2 Jarzyna Damian 02 ZS Lubawa 2:11,19

3 Bobko Konrad 01 ZSM Elbląg 2:12,89

4 Drzeworzewski Kamil 00 ZS Susz 2:16,16

5 Marchlewski Marcin 00 ZS Lubawa 2:16,81

6 Kogut Szymon 99 ZSZ Kurzętnik 2:22,10

7 Gut Marcin 01 ZS 1 Szczytno 2:22,47

8 Kolasiński Radek 00 ZS Susz 2:22,72

9 Wiżyń Adrian 98 ZSL Morąg 2:29,01

1500 metrów

1 Zahorski Grzegorz 99 LO Braniewo 4:27,02

2 Kosiński Bartosz 00 ZS 2 Szczytno 4:40,92

3 Tessmer Miłosz 01 ZS Nowe Miasto Lub 4:50,28

4 Węglewski Kamil 01 ZSL Morąg 5:03,23

5 Możejko Dawid 01 ZSL Morąg 5:12,80

6 Danilczuk Grzegorz 02 ZS 1 Szczytno 5:17,70

4 razy 100 metrów

1 ZS Lubawa 46,63

2 ZSM Elbląg 47,26

3 ZS 1 Szczytno 47,65

4 ZS Nowe Miasto Lub. 47,88

5 ZSO Iława 48,04

6 ZSL Morąg 49,35

Sztafeta szwedzka

1 ZS Lubawa 2:08,03

2 ZS 1 Szczytno 2:19,30

3 ZS 2 Szczytno 2:24,72

4 ZSL Morąg 2:28,90

Sztafeta olimpijska

1 ZSM Elbląg 3:57,87

2 ZS 1 Szczytno 4:07,06

3 ZSL Morąg 4:22,54

Skok w dal

1 Łukasiak Damian 98 ZSL Morąg 5,81

2 Rzepkowski Hubert 00 ZS Nowe Miasto Lub. 5,71

3 Piotrowski Jakub 01 ZSO Iława 5,54

4 Bocoń Sebastian 01 ZSM Elbląg 5,50

5 Domżalski Jan 00 ZSZ Kurzętnik 5,49

6 Gądek Jakub 00 ZS 1 Szczytno 5,17

7 Zagórski Aleksander 00 ZS Nowe Miasto Lub. 5,07

8 Sokołowski Jakub 00 ZS 2 Szczytno 5,01

9 Komorowski Kamil 01 ZS 1 Szczytno 4,91

10 Kaczyński Michał 01 ZS Susz 4,85

11 Kowalski Adrian 01 ZS Lubawa 4,80

12 Zawojek Rafał 00 ZSL Morąg 4,67

13 Woźniak Adrian 01 ZSZ Kurzętnik 4,36

Skok wzwyż

1 Rudnik Kacper 01 ZS Nowe Miasto Lub. 179

2 Kłos Klaudiusz 99 ZS 1 Szczytno 176

3 Suchecki Bartosz 98 ZS 2 Szczytno 170

4 Strzyżewski Dawid 99 ZSM Elbląg 170

5 Piotrowski Jakub 01 ZSO Iława 165

6 Jabłoński Damian 99 Bud.Iława 160

7 Dembski Błażej 01 ZS Lubawa 155

8 Kawiecki Jakub 00 ZS Nowe Miasto Lub. 150

Rzut oszczepem

1 Modrzewski Dominik 00 ZS Lubawa 41,28

2 Pych Przemysław 01 ZSL Morąg 35,98

3 Olszewski Dominik 98 ZS 1 Szczytno 34,22

4 Domżała Maciej 01 ZS 1 Szczytno 29,27

5 Domżalski Jan 00 ZSZ Kurzętnik 27,71

6 Grzonkowski Patryk 00 ZSZ Kurzętnik 27,68

7 Kania Radosław 00 ZSL Morąg 23,05

Pchnięcie kulą

1 Borkowski Jakub 01 ZS Lubawa 14,30

2 Markowski Jakub 99 ZS 2 Szczytno 11,55

3 Krajewski Michał 99 ZSL Morąg 10,70

4 Kania Radosław 00 ZSL Morag 10,66

5 Garbicz Przemysław 00 ZSZ Kurzętnik 10,62

6 Kania Konrad 98 ZSL Morąg 10,62

7 Jendrychowski Rafał 00 ZSZ Kurzętnik 10,59

8 Rochewicz Jakub 01 ZS Nowe Miasto Lub 8,94

Punktacja drużynowa

1 ZS Lubawa 77

2 ZS 1 Szczytno 65

3 ZSM Elbląg 61

4 ZSL Morąg 57

5 ZS Nowe Miasto Lub 46

6 ZS 2 Szczytno 36

7 ZSO Iława 26

8 ZSZ Kurzętnik 25

9 LO Braniewo 9

10 ZS Susz 6

11 ZSB Iława 3

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn