Mityng Ogólnopolski Toruń 2018 – Sprinterzy znów pod wiatr

Fot. ilustracja

W rozegranym w niedziele (10 czerwca) mityngu w Toruniu pecha mieli sprinterzy, którzy znów biegali pod wiatr. Niektórzy jednak ustanowili rekordy życiowe, co świadczy o ich możliwościach. Dominik Smosarski (Gwardia Szczytno) uzyskał na 100 m 11.04 (wiatr -0.2) i nadal czekamy na przełom. Inna sprawa, że konkurenci go nie naciskali. Na setkę kobiet 15-letnia Kinga Kornacka (Finishparkiet) ustanowiła rekord życiowy i powinna niebawem złamać 13 sek.

Na 400 metrów trzy zawodniczki AZS UWM pobiegły poniżej minuty i grupa dobrych specjalistek na tym dystansie się rozszerza. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn Rafał Klimek (AZS UWM) jako jedyny uzyskał czas poniżej 50 sekund. Na średnich dystansach padło sporo rekordów życiowych lub sezonu, co świadczy, że forma rośnie.

Mężczyźni

100 metrów mężczyzn

SMOSARSKI Dominik 12-09-99 PKS Gwardia Szczytno WN 11.04 (-0.2)

WIESIOŁEK Kacper 14-12-96 KS AZS UWM Olsztyn WN 11.80 SB (-0.2)

SKOMSKI Marcin 10-12-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 11.93 (-1.9)

BIZUNOWICZ Kamil 26-02-01 MKS Truso Elbląg WN 12.26 (-1.9)

BALEWSKI Dawid 31-07-03 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 12.28 PB (-0.4)

PAŁKOWSKI Dawid 18-09-04 LUKS Lidzbark Welski WN 12.32 (-1.9)

FLOREK Mikołaj 17-03-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 12.37 (-0.4)

BIEŃKOWSKI Michał 07-01-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 12.80 PB (-0.4)

MICHALAK Sebastian 04-01-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 13.12 (-0.4)

OLSZEWSKI Mateusz 20-01-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 13.61 (-2.0)

PAŁKOWSKI Paweł 04-03-06 LUKS Lidzbark Welski WN 14.26 (-2.0)

MĄDRY Michał 25-05-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 14.27 PB (-2.0)

200 metrów

RUDNIK Kacper 24-03-01 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 22.58 PB (-1.5)

SKOMSKI Marcin 10-12-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 23.61 PB (-1.4)

WIESIOŁEK Kacper 14-12-96 KS AZS UWM Olsztyn WN 23.62 (-1.1)

WIRA Kacper 19-11-01 MKS Truso Elbląg WN 23.83 (-2.0)

PAŁKOWSKI Dawid 18-09-04 LUKS Lidzbark Welski WN 24.31 (-1.4)

FLOREK Mikołaj 17-03-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 24.79 (-0.9)

KAMIŃSKI Kacper 06-01-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 24.87 SB (-0.7)

ZALEWSKI Dominik 16-08-00 KS AZS UWM Olsztyn WN 25.07 (-0.9)

BALEWSKI Dawid 31-07-03 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 25.31 (-0.1)

BIEŃKOWSKI Michał 07-01-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 25.83 (-0.9)

KARDAHS Hubert 14-02-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 28.72 (-0.9)

400 metrów

KLIMEK Rafał 21-07-99 KS AZS UWM Olsztyn WN 49.75

KOZACKI Jakub 11-10-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 51.40

SZPANELEWSKI Dawid 31-05-04 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 54.26

ZYSKOWSKI Damian 26-08-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 55.35

SZUBZDA Jakub 07-04-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 59.28

800 metrów

TYBOROWSKI Natan 02-07-01 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:59.47 PB

110 metrów przez płotki U16 (91.4)

NOWAKOWSKI Jakub 29-07-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 16.04 SB (-1.7)

STEFANOWICZ Maciej 15-11-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 16.81 PB (-1.7)

Kobiety

100 metrów

KORNACKA Karolina 07-05-03 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 13.24 PB (-0.1)

ZYCH Julia 15-04-04 GUKS Asy Dywity WN 13.44 PB (-0.1)

RUMIŃSKA Justyna 15-01-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 13.51 PB (-0.1)

BUJALSKA Julia 19-06-03 MKS Truso Elbląg WN 13.52 (-1.5)

STRUGIŃSKA Oliwia 29-12-03 MKS Truso Elbląg WN 13.64 (-1.5)

KWIATKOWSKA Katarzyna 06-03-02 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 13.64 (-3.7

LIS Aleksandra 02-02-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 13.69 (-1.5)

KORNACKA Kinga 07-05-03 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 13.77 (-3,7)

DOKSA Maja 03-04-05 MKL Toruń KP 13.85 (-1.5)

BARASZKIEWICZ Julia 10-04-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 13.99 (3.7)

BIELAKOW Katarzyna 22-05-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 13.99 (-1.5)

CZARNECKA Alicja 23-07-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 14.02 (-0.1)

KOWALCZYK Weronika 24-05-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 14.35 (-2.7)

CZĘCZEK Michalina 13-12-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 14.35 (-2.7)

SIKORA Weronika 16-12-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 14.81 PB (-2.7)

KUŁAKOWSKA Dominika 14-06-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 14.82 PB (-1.7)

200 metrów

KORNACKA Karolina 07-05-03 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 26.18 (-2.4)

STEMPKOWSKA Kamila 06-08-04 KS Lekka Ruszkowo WN 26.91 PB (-1.1)

LASKIEWICZ Zofia 31-01-03 MKS Truso Elbląg WN 28.53 (- 0.6)

KOWALCZYK Weronika 24-05-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 29.44 (-1.0)

DĄBROWSKA Michalina 27-05-05 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 29.78 (-1,7)

SIKORA Weronika 16-12-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 29.98 (-1.0)

KABUŁA Oliwia 07-02-02 MKS Truso Elbląg WN 30.17 (-1.7)

SZCZEPAŃSKA Natalia 16-12-04 KS Lekka Ruszkowo WN 30.40 PB (-1.7)

300 metrów U16

LIS Aleksandra 02-02-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 43.85 SB

TWARDOWSKA Julia 19-05-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 44.33 PB

ZYCH Julia 15-04-04 GUKS Asy Dywity WN 44.82 PB

BIELAKOW Katarzyna 22-05-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 44.96

PUŹNIEWSKA Aleksandra 31-07-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 45.93

BRUŹ Nina 21-05-04 MKL Toruń KP 46.04

JANUCHTA Kinga 05-01-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 46.06

CZARNECKA Alicja 23-07-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 46.13 PB

KUŁAKOWSKA Dominika 14-06-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 48.40

400 metrów

BIELECKA Emilia 04-09-99 KS AZS UWM Olsztyn WN 58.24 SB

ŻUK Natalia 23-12-00 KS AZS UWM Olsztyn WN 58.25 SB

KUBICKA Julia 09-12-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 59.90

PAWŁOWSKA Patrycja 07-11-99 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 1:03.84

600 metrów U16

KOPICZYŃSKA Julia 01-12-04 GUKS Asy Dywity WN 1:46.64 PB

ŻURAWSKA Małgorzata 12-08-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:49.01

1000 metrów

ZIÓŁEK Weronika 23-04-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 3:11.66 PB

KRAUSHAR Julia 24-10-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 3:20.86 PB

TOŚ Katarzyna 11-05-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 3:23.79 PB

3000 metrów

PĘTLICKA Julia 02-01-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 10:53.11

80 metrów przez płotki U16

LIS Aleksandra 02-02-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 14.38 (0.0)

BIELAKOW Katarzyna 22-05-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 15.79 (0.0)

100 metrów przez płotki

SZEWCZYK Magdalena 02-01-01 KS AZS UWM Olsztyn WN 11.40 (+0.4)

Skok wzwyż

ZIELIŃSKA Agata 19-03-03 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 1.55

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn