46 Memoriał Żylewicza Gdańsk 2018 – Kacper Kozłowski znów coś uszczknął, Sebastian Łukszo pierwszy w kuli

Fot. ilustracja

W sobotę (16 czerwca) w Gdańsku odbył się 46 Memoriał Józefa Żylewicza. Impreza o bogatych tradycjach trochę straciła na prestiżu i pozostaje w cieniu bardziej lukratywnych mityngów, gdzie atrakcyjne nagrody przyciągają wiele gwiazd. W gdańskich zawodach Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn) wygrał 400 metrów, a czas 46.89 jest najlepszym tegorocznym rezultatem.

Sebastian Łukszo (Gwardia Szczytno) zwyciężył w konkursie pchnięcia kulą, ale z przeciętnym wynikiem 17.64. Marek Opczyński (AZS UWM) był drugi w rzucie dyskiem – 43.84. Wiktoria Rutkowska (LUKS Orneta) ustanowiła rekordy życiowe na 100 i 200 m. Jak zwykle nie zawiedli wózkarze z Ornety, którzy zdominowali wyścigi na 1500 metrów.

Wyniki

100 metrów kobiet

1 Agata FORKASIEWICZ 94-01-13 KS AZS 1 AWF Wrocław 11.61(+0.7)

2 Katarzyna SOKÓLSKA 93-08-23 CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 11.85 SB (+0.7

3 Natasza WEILAND 97-05-30 CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 12.07 PB (+0.7)

..................

7 Wiktoria RUTKOWSKA 01-01-23 LUKS Orneta 12.64 PB (+1.6)

200 metrów kobiet

1 Martyna DĄBROWSKA 94-04-05 UKS 19 Bojary Białystok 23.35 (+2.1)

2 Agata FORKASIEWICZ 94-01-13 KS AZS AWF Wrocław 23.50 (+2.1)

3 Olga PIETRZAK 98-12-16 AZS-AWFiS Gdańsk 24.45 (+2.1)

....................

9 Wiktoria RUTKOWSKA 01-01-23 LUKS Orneta 25.78 PB (+1.7)

400 metrów mężczyzn

1 Kacper KOZŁOWSKI 86-12-07 KS AZS UWM Olsztyn 46.89 SB

2 Bartłomiej CHOJNOWSKI 93-09-24 WKS Śląsk Wrocław 47.56 SB

3 Łukasz SMOLNICKI 95-01-27 SKLA Sopot 47.93 SB

1500 metrów

1 Patryk KOZŁOWSKI 98-11-10 RLTL 1 ZTE Radom 3:44.71 PB

2 Andrzej KOWALCZYK 98-11-30 WKS Wawel Kraków 3:47.24

3 Grzegorz KUNC 97-07-03 KS AZS AWF Kraków 3:49.33 SB

.............

19 Wiktor KUJAWA 93-08-03 KS AZS UWM Olsztyn 4:14.33

5000 metrów

1 Kamil KARBOWIAK 95-05-02 LZS KL Kotwica Brzeg(OP) 14:10.53

2 Robert GŁOWALA 92-10-29 GKS Wilga Garwolin(MZ) 14:11.85

3 Dariusz BORATYŃSKI 97-09-26 KS AZS AWF Wrocław(DS) 14:13.93

.....................

12 Marcin SPUSTEK 97-05-21 MKS Truso Elbląg(WN) 15:51.64

Pchnięcie kula mężczyzn (7.28 kg)

1 Sebastian ŁUKSZO 94-07-29 PKS Gwardia Szczytno(WN) 17.64

2 Sebastian MIELKE 87-02-05 GKS Luzino(PM) 14.56

3 Rafał RENDASZKA 98-01-06 LKS Ziemi Puckiej Puck(PM) 12.50

Rzut dyskiem mężczyzn (2 kg)

1 Paweł WIESIOŁEK 91-08-13 KS Warszawianka W-wa(MZ) 44.87

2 Marek OPCZYŃSKI 98-12-09 KS AZS UWM Olsztyn(WN) 43.84

3 Rafał RENDASZKA 98-01-06 LKS Ziemi Puckiej Puck(PM) 42.23

Rzut oszczepem mężczyzn (800 g)

1 Bartosz OSEWSKI 91-03-20 AZS-AWFiS Gdańsk(PM) 79.35 SB

2 Hubert CHMIELAK 89-06-19 AZS-AWFiS 8 Gdańsk(PM) 76.45

3 Dawid KOŚCIÓW 90-06-05 LKS Jantar Ustka(PM) 74.80 SB

.................

7 Wojciech ĆWIK 94-07-20 KS AZS UWM Olsztyn(WN) 67.97 SB

1500 metrów kobiet PFRON

1 Monika PUDLIS 77-08-08 3:21.07

2 Katarzyna ZUBOWICZ 85-06-10 3:35.08

3 Wioletta MILEWSKA 96-04-28 4:29.27

1500 metrów mężczyzn PFRON

1 Bogdan KRÓL 55-08-17 3:01.41

2 Cezary KRÓL 96-06-03 3:01.99

3 Kamil NAJDROWSKI 97-08-20 3:17.00

Pchnięcie kulą mężczyzn PFRON (4 kg)

1 Robert JATKOWSKI 72-01-06 IKS Smok Orneta 4.98

2 Damian PODGÓRSKI 79-01-29 IKS Smok Orneta 5.77

3 Piotr SZYCH 91-01-01 IKS Smok Orneta 4.38

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn