Finał „Czwartków La” Łódź 2018 – Spotkali się na pewno przyszli olimpijczycy, 300 metrów specjalnością Warmii i Mazur

Fot. sp1 pisz facebook

W miniony weekend (16/17 czerwca) na stadionie AZS Łódź odbył się finał krajowy „Czwartków Lekkoatletycznych”. To jeden z największych projektów sportowych w Polsce, który aktywizuje wszystkie regiony poprzez rozgrywanie cyklu eliminacji wojewódzkich. Wyłonione w toku rywalizacji (jesień – wiosna) reprezentacje uczestniczą w decydującej rozgrywce w Łodzi i jest to wielkie święto polskiej „królowej sportu”.

W województwie warmińsko-mazurskim było kilka miejsc ogniskujących „Czwartki lekkoatletyczne). W Lidzbarku Warmińskim, Suszu, Iławie, Elblągu, Morągu, Olsztynie, Nowym Mieście Lubawskim odbywały się zawody także z udziałem młodych adeptów innych miast. W Łodzi występowali oni ekipie konkretnego ośrodka, stąd miejsce zamieszania nie zawsze nie zawsze jest zgodne z końcowym komunikatem, gdzie zawodnicy są przyporządkowani ośrodkowi (postaramy się w najbliższym czasie podać szczegóły dotyczące każdego z uczestników). A teraz wyniki. Zdobyliśmy dwa złote medale. Oba na dystansie 300 metrów chłopców. W roczniku 2005 triumfował Michał Bieńkowski (Olsztyn), a w roczniku 2007 Miłosz Kosakowski (Lidzbark Warmiński). W tym samym finale Oliwer Krzep (Lidzbark Warmiński) był trzeci i tez stanął na podium. Blisko brązowego krążka był w skoku w dal chłopców 2005 Andrzej Piech (Ostróda) i nawet jego nazwisko widniało na trzecim miejscu w komunikacie. Okazało sie, że rywal przy jednakowej odległości miał drugi dłuższy skok i to on stanął na podium.

Czwarte miejsca, bardzo blisko pudła zajęli też: Julia Szmigiel (Susz) - 60 m dziewcząt 2005 r., Emilia Ejdys (Olsztyn) – 300 m dziewcząt 2007 r., Maciej Zientarski (Iława) – rzut piłeczka chłopców 2005 r., Filip Zuchwalski (Lidzbark Warmiński) – rzut piłeczką chłopców 2006 r. Na piątych miejscach uplasowali się: Paulina Fafińska (Iława) – 60 m dziewcząt 2006 r, Leon Chrostowski (Lidzbark Warmiński) – 1000 m chłopców 2007, Kacper Góralczyk (Lidzbark Warmiński) w skoku w dal chłopców 2007 r., Dawid Majewski (Lidzbark Warmiński) – rzut piłeczka chłopców 2005 r. W 25 konkurencjach reprezentanci Warmii i Mazur znaleźli się w czołowych dziesiątkach konkurencji.

W klasyfikacji medalowej Lidzbark Warmiński zajął 14 miejsce, Olsztyn – 20. Wygrały Siedlce, ale pamiętajmy, że jest to dorobek ośrodków, gdzie startowali też lekkoatleci innych miast.

de5

Wyniki

60 metrów

Chłopcy 2005

11 Bartosz Lipiński (Morąg) 8.19 (półfinał)

12 Michał Chaszczownik (Lidzbark Warmiński) 8.20 (półfinał)

13 Konrad Stefański (Morąg) 8.20 (półfinał)

eliminacje

Mateusz Jachowski (Iława) 8.25

Bartłomiej Chudzik (Elbląg) 8.42

Filip Łaskowski (Elbląg) 8.43

Olaf Jażdżewski (Susz) 8.64

Michał Mądry (Olsztyn) 8.73

Dziewczęta 2005

4 Julia Szmigiel (Susz) 8.35 (finał)

eliminacje

Amelia Gutowska (Lidzbark Warmiński) 8.96

Kamila Kordek (Lidzbark Warmiński) 7.03

Aleksandra Saracen (Lidzbark Warmiński) 9.16

Aleksandra Pruchniewska (Nowe Miasto Lubawskie) 9.23

Julia Borkowska (Susz) 10.33

Chłopcy 2006

13 Jakub Gołębiowski (Lidzbark Warmiński) (półfinał)

eliminacje

Damian Błażyński (Lidzbark Warmiński 8.71

Adrian Lindorf (Lidzbark Warmiński) 9.10

Patryk Myszkiewicz (Iława) 9.38

Szymon Lipiński (Olsztyn) 10.66

Dziewczęta 2006

5 Paulina Fafińska (Iława) 8.32 (finał)

14 Hanna Brochocka (Lidzbark Warmiński) 8.93 (półfinał)

eliminacje

Kamila Ławicka (Nowe Miasto Lubawskie)

Adrianna Zdunek (Olsztyn) 8.95

Karolina Hamulecka (Morąg) 9.13

Kinga Stefaniuk (Osztyn) 9.31

Chłopcy 2007

eliminacje

Piotr Cieciuch (Olsztyn) 9.28

Hubert Krzeszewski (Olsztyn) 9.29

Filip Robaczyński (Susz) 9.45

Filip Garwacki (Iława) 9.49

Michał Styczeń (Elbląg) 9.98

Dziewczęta 2007

eliminacje

Pola Falęcka (Olsztyn) 9.18

Aleksandra Sobczyńska (Iława) 9.26

Julia Choińska (Lidzbark Warmiński) 9.36

Amelia Książek (Olsztyn) 9.36

Julia Suszyńska (Susz) 9.92

Hanna Kołodziejczyk (Lidzbark Warmiński) 10.10

Zuzanna Liminowicz (Lidzbark Warmiński) 10.16

Weronika Sasin (Olsztyn) 10.20

Michalina Trochimczuk (Elbląg) 10.20

2481 420180619150923

300 metrów

Chłopcy 2005

1 Michał Bieńkowski (Olsztyn) 39.50 – finał złoto

13 Hubert Kardhas (Olsztyn) 42.99

15 Maksymilian Kuba (43.44)

38 Jakub Kornat (Iława) 48.55

42 Jerzy Rejchel (Lidzbark Warmiński) 51.45

Dziewczęta 2005

9 Kinga Januchta (Morąg) 45.94

15 Kornelia Lembowicz (Iława) 46.50

17 Weronika Sikora (Olsztyn) 46.79

19 Weronika Kowalczyk (Olsztyn) 46.95

24 Anna Kaca (Susz) 47.51

Chłopcy 2006

6 Bartosz Aker (Iława) 45.34 (el.44.89)

35 Karol Bicki (Olsztyn) 51.76

Dziewczęta 2006

11 Paulina Skrzyniarz (Susz) 47.45

24 Amelia Łaszenków (Lidzbark Warmiński) 49.11

40 Maja Zielińska (Olsztyn) 51.28

c8bbc12cc577814238aad24f09c50cd8

Chłopcy 2007

1 Miłosz Kosakowski (Pisz) 45.12 (el.44.99)

3 Oliwer Krzep (Pisz) 45.70

6 Marcin Bieńkowski (Olsztyn) 49.10 (el. 48.25)

13 Mariusz Boros (Iława) 49.54

15 Wojciech Madej (Iława) 49.93

50 Błażej Bąk (Elbląg) 54.87

b2

Dziewczęta 2007

4 Emilia Ejdys (Olsztyn) 49.43 (el. 48.87)

12 Weronika Brzuszkiewicz (Susz) 50.90

14 Milena Trochimczuk (Elbląg) 51.56

16 Klaudia Kryger (Iława) 52.01

20 Emilia Kaca (Susz) 52.27

32 Oliwia Saczuk (Olsztyn) 54.09

40 Amelia Kaca (Susz) 55.20

1000 metrów

Chłopcy 2005

13 Oskar Kosakowski (Pisz) 3.04.91

26 Maksym Furman (Susz) 3.14.16

30 Kacper Bąk (Elbląg) 3.17.41

35 Michał Godlewski (Olsztyn) 3.23.11

41 Szymon Grzebienik (Susz) 3.31.01

Chłopcy 2006

4 Dariusz Zaczkowski (Pisz) 3.15.04

20 Szymon Juchno (Olsztyn) 3.27.37

31 Alan Miedziak (Lidzbark Warmiński) 3.35.67

Chłopcy 2007

5 Leon Chrostowski (Pisz) 3.18.42

8 Olek Kubicki (Olsztyn) 3.24.40

14 Michał Paliński (Susz) 3.28.24

38 Adam Zaremba (Susz) 3.42.16

600 metrów

Dziewczęta 2005

8 Patrycja Bulik (Iława) 1.45.76

28 Alina Ługiewicz (Nowe Miasto Lubawskie) 1.52.82

29 Małgorzata Jabłońska (Olsztyn) 1.53.02

49 Dorota Orzechowska (Olsztyn) 1.57.45

53 Amelia Arendt (Elbląg) 1.58.18

56 Karolina Uszyńska (Lidzbark Warmiński) 1.59.73

67 Natalia Suszyńska (Susz) 2.05.75

72 Julia Kaca (Susz) 2.11.41

Dziewczęta 2006

32 Milena Kamieniecka (Susz) 1.59.62

38 Dominika Rogudzka (Olsztyn) 2.01.67

59 Aleksandra Szamrowska (Olsztyn) 2.14.08

Dziewczęta 2007

7 Amelia Jaszczur (Pisz) 1.57.46

17 Maria Orzołek (Lidzbark Warmiński) 2.01.17

20 Wiktoria Maksymiuk (Morąg) 2.01.86

36 Amelia Furmańska (Susz) 2.06.80

39 Natalia Wajda (Olsztyn) 2.07.49

52 Klaudia Kłos (Lidzbark Warmiński) 2.10.56

Skok wzwyż

Chłopcy 2005

11 Oliwer Zdanowski (Nowe Miasto Lubawskie) 1.45

Dziewczęta 2005

Maja Mikołajczyk (Lidzbark Warmiński) nie zaliczyła żadnej wysokości

Chłopcy 2006

17 Bartosz Kołecki (Susz) 1.15

Dziewczęta 2006

7 Wiktoria Wądołowska (Lidzbark Warmiński) 1.35

8 Kinga Pelka (Lidzbark Warmiński) 1.35

18 Ewelina Kłosińska (Elbląg) 1.25

29 Victoria Dobke (Elbląg) 1.10

31 Wiktoria Obidoska (Lidzbark Warmiński) 1.10

Alicja Kowalska (Nowe Miasto Lubawskie) nie zaliczyła żadnej wysokości

Dziewczęta 2007

21 Gabriela Puźlewicz (Lidzbark Warmiński) 1.10

32 Kinga Barica (Susz) 1.00

Chłopcy 2007

9 Jakub Fiedorowicz (Susz) 1.25

18 Bartosz Rokoszny (Elbl…ąg) 1.15

21 Dawid Bródka (Elbląg) 1.07

22 Zbigniew Góralczyk (Lidzbark warmiński) 1.07

Igor Duszyński (Lidzbark warmiński) nie zaliczył żadnej wysokości

Skok w dal

Chłopcy 2005

4 Andrzej Piech (Ostróda) 5.43

22 Grzegorz Stromski (Elbląg) 4.93

37 Miłosz Moczadło (Nowe Miasto Lubawskie) 4.62

49 Jakub Jackowski (Lidzbark Warmiński) 4.27

51 Łukasz Popławski (Susz) 4.13

jp 2018 06 17 14 05 53 2458

Fot. ostróda on-line

Dziewczęta 2005

20 Michalina Dąbrowska (Nowe Miasto Lubawskie) 4.47

53 Anna Wlizło (Elbląg) 4.04

60 Julia Ochlak (Iława) 3.86

66 Julia Kawszyniec (Lidzbark Warmiński) 3.76

71 Matalia Michalewicz (Olsztyn) 3.66

77 Kinga Ślędak (Lidzbark Warmiński) 3.31

Chłopcy 2006

11 Stanisław Górski (Pisz) 4.34 (el. 4.49)

16 Gabriel Wawrzynowicz (Lidzbark Warmiński) 4.34

Dziewczęta 2006

25 Maja Murach (Lidzbark warmiński) 4.24

32 Zuzanna targońska (Olsztyn) 4.14

35 Oliwia Wróbel (Lidzbark Warmiński) 4.09

73 Izabela Cielesz (Elbląg) 3.30

76 Maria Winnicka (Susz) 2.62

Chłopcy 2007

5 Kacper Góralczyk (Lidzbark Warmiński) 4.32

6 Filip Chyża (Olsztyn) 4.31

32 Wojciech Olszewski (Susz) 4.02

46 Paweł Chołaściński Iława) 3.83

52 Konrad Furmański (Susz) 3.79

54 Seweryn Kuchciński (Lidzbark Warmiński) 3.68

Dziewczęta 2007

27 Zuzanna Mętal (Lidzbark Warmiński) 3.88

31 Nikola Jeleniewicz (Olsztyn) 3.80

39 Zuzanna Krauzewicz (Iława) 3.76

44 Julia Gromko (Elbląg) 3.68

46 Anna Domańska (Susz) 3.68

47 Eiktoria Depczyńska (Iława) 3.67

57 Martyna Górnik (Susz) 3.59

Fot. SP1 facebook

Piłeczka palantowa

Chłopcy 2005

4 Maciej Zientarski (Iława) 62.50 (el. 65.00)

5 Dawid Majewski (Lidzbark Warmiński) 62.50 (el. 64.00)

28 Patryk Janicki (Olsztyn) 48.50

36 Bartłomiej Marcuniak (Olsztyn) 46.60

46Filip Jurewicz (Lidzbark Warmiński) 43.00

54 Łukasz Kaczyński (Susz) 39.00

Dziewczęta 2005

7 Aleksandra Perssson (Morąg) 48.50 (el. 49.00)

12 Zuzanna Kuligowska (Pisz) 43.50 (el. 46.00)

24 Paulina Justa (Susz) 40.00

28 Wiktoria Kunicka (Olsztyn) 39.00

38 Marta Mięsikowska (Iława) 35.50

Chłopcy 2006

4 Filip Zuchwalski (Pisz) 43.50

58 Bartosz Stańczyk (Susz( 27.50

59 Mateusz Zwierzyński (Susz) 25.50

Dziewczęta 2006

6 Michalina Olszewska (Iława) 44.00

26 Nikola Kamińska (Olsztyn) 34.50

33 Julia Krupińska (Iława) 32.50

51 Małgorzata Misiak (Susz) 12.00

Chłopcy 2007

7 Edwin Paulin (Pisz) 42.50

35 Błażej Gawłowicz (Elbląg) 35.00

37 Oskar Jackiewicz (Iława) 35.00

56 Oskar Zalewski (Susz) 31.00

62 Tomasz Dąbrowski (Olsztyn) 27.50

67 Ksawery Osiński) (Susz) 24.00

Dziewczęta 2007

26 Natalia Ruczyńska (Iława) 28.00

31 Aleksandra Stępień (Lidzbark Warmiński) 27.50

49 Natalia Liber (Elbląg) 21.50

56 Sara Bartkowska (Susz) 16.00

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn