MP Juniorów (U20) Włocławek 2018 – Sebastian Jakubowski srebrny na 400 m, Klaudia Nazarowicz brązowa w skoku w dal, nieudany rewanż sprinterów

Fot. lks lubawa facebook

We Włocławku w dniach 23/25 czerwca odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów U20 w lekkiej atletyce. Startowali eprezentanci Warmii i Mazur., którzy zdobyli dwa medale Srebrny krążek wywalczył Sebastian Jakubowski (LKS Lubawa) na 400 m, a brązowy w skoku w dal Klaudia Nazarowicz (Sokół Lubawa). Alicja Potasznik (AZS UWM) była dwa razy czwarta, również tuż za podium znalazła się Patrycja Adamczyk (Polonia Pasłęk).

I dzień

Przed południem odbyły się eliminacje skoku w dal juniorek Klaudia Nazarowicz (Sokół Węgorzewo), która jest wieloboistką spisała się bardzo dobrze. Z czwartym wynikiem (5.87) awansowała do finału i wydaje się, że ma medalowe szanse. Do finału A 400 metrów przez plotki zakwalifikował się Wojciech Szon (AZS UWM) – ósmy czas. Sebastian Rybka (AZS UWM) znalazł się poza szesnastką. Popołudniowe konkurencje rozpoczęły eliminacje sprinterów. Dominik Smosarski (Gwardia Szczytno) był drugi w swoim przedbiegu (bezpośrednio awansowali zwycięscy serii), a uzyskany czas dał mu dopiero 11 miejsce w rankingu i udział w finale B. Był w nim drugi i dziesiąty w ogólnej klasyfikacji. Patrząc na osiągnięcia Dominika sprzed roku i dwóch lat martwi jego dyspozycja, może na 200 metrów będzie lepiej. Mateusz Dziadko (AZS UWM) zajął 26 miejsce. Alicja Potasznik (AZS UWM) pewnie awansował do finału A 100 metrów zajmując w nim czwartą lokatę, ale do podium brakowało aż 27 setnych sekundy. Doczeliśmy się wreszcie medalu. Brąz w skoku w dal zdobyła Klaudia Nazarowicz, która poprawiła o 2 cm wynik z eliminacji osiagając 5.89. W biegu na 3000 metrów juniorek od razu odbył się finał. Kamila Pawłowska (Zamek Kurzętnik) zajęła 12 miejsce.Bardzo dobrze w eliminacjach pobiegli 400-metrowcy. Sebastian Jakubowski (LKS Lubawa) pewnie wygrał swoją serię i uzyskał drugi czas dnia. Rafał Klimek (AZS UWM) był drugi w serii, ale z ósmym wynikiem zdołał zmieścić się w finale A. W walce o medale zobaczymy więc obu naszych reprezentantów. W tej samej konkurencji juniorek do finału B weszła Natalia Żuk - AZS UWM (13 czas). Małgorzata Prusińska (AZS UWM) zajęła 18 miejsce.

II dzień

Niedziela ropoczęła się od eliminacji na 200 metrów. Przebiegały zgodnie z oczekiwaniami. Domnik Smosarski i Alicja Potasznik awansowali bezpośrednio do finałów A z czwartymi czasami, co wróży walke o medal. Odpadli sprinterzy AZS UWM Olsztyn: Małgorzata Prusińska (21 miejsce) i Mateusz Dziadko (30 miejsce). Po południu oczekiwalismy finałów na 400 metrów. W biegu płaskim nie zawiódł nas kadrowicz Sebastian Jakubowski z LKS Lubawa, który zdobyl srebrny medal w dobrym czasie 48.12. Rafal Klimek (AZS UWM) tym razem nie "złamał" 50 sekund, zajął siódme miejsce, ale awans do finału był sukcesem sprintera z Kortowa. Jego koleżanka klunowa Natalia Żuk była trzecia w finale B (ogólnie 11) w konkurencji juniorek na 400 m. Natomiast na 400 metrów przez płotki Wojciech Szon (AZS UWM) zajął w finale A ósma pozycje. Patrycja Adamczyk (Polonia Pasłęk) nie zdołała zdobył medali w skoku wzwyż, choć po cichu na to liczylismy. Uzyskała tylko 168 cm - ponizej możliwości.Marta Wojsiat (AZS UWM) zajęła w konkuursie rzutu oszczepem 12 miejsce

III dzień

Nasze nadzieje, że sprinterzy Warmii i Mazur zrewanżuja się na 200 m i tym razem stana na podium nie spełniły się. Dominik Smosarski, daleki od dyspozycji sprzed roku, był w finale piąty, a Alicja Potasznik po raz drugi czwarta. W biegu na 5000 metrów zamykającym MP juniorów Kamila Pawłowska (Zamek Kurzętnik) zajęła 9 miejsce, a Alicja Pietruczuk (Czarni Olecko) była - 13.

Juniorki

Eliminacje

100 metrów

4 POTASZNIK Alicja 00-04-24 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 11.89 awans do finału A

200 metrów

4 POTASZNIK Alicja 00-04-24 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 24.61 awans do finału A

21 PRUSIŃSKA Małgorzata 00-07-25 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 26.54

400 metrów

13 ŻUK Natalia 00-12-23 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 58.38 awans do finału B

18 PRUSIŃSKA Małgorzata 00-07-25 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 60.59 brak awansu

Skok w dal

4 NAZAROWICZ Klaudia 00-03-09 UKS Sokół Węgorzewo (WN) 5.87 SB awans do finału

z18932661IE,Alicja Potasznik z nr 23 podczas mistrzostw Pols

Finały

100 metrów

1 STEFANOWICZ Magdalena 00-09-21 MKS-MOSM Bytom (SL) 11.33

2 KOTWIŁA Martyna 99-01-13 RLTL ZTE Radom (MZ) 11.34

3 ADAMEK Klaudia 99-03-22 KS Gwardia Piła (WP) 11.55

.................................

4 POTASZNIK Alicja 00-04-24 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 11.82 (+2.2)

200 metrów

1 KOTWIŁA Martyna 99-01-13 RLTL ZTE Radom (MZ) 23.76

2 ADAMEK Klaudia 99-03-22 KS Gwardia Piła (WP) 24.09

3 STEFANOWICZ Magdalena 00-09-21 MKS-MOSM Bytom (SL) 24.26

........................

4 POTASZNIK Alicja 00-04-24 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 25.02 (+0.5)

400 metrów

1 ŁOZOWSKA Karolina 99-05-28 KS Podlasie Białystok (PD) 55.56

2 WIDAWSKA Natalia 99-12-15 WLKS Wrocław (DS) 56.06

3 BARTNOWSKA Weronika 00-05-16 KS Podlasie Białystok (PD) 56.53

........................

Finał B

11   ŻUK Natalia 00-12-23 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 58.45

3000 metrów

1 TOPKA Beata 99-01-20 ULKS Talex Borzytuchom (PM) 10:02.18

2 MEGGER Eliza 99-08-28 GKS Olimpia Grudziądz (KP) 10:05.88

3 SADOWSKA Milena 99-01-04 WMLKS Pomorze Stargard (ZP) 10:11.54

.................................

12 PAWŁOWSKA Kamila 00-07-18 KS Zamek Kurzętnik (WN) 10:57.64

5000 metrów

1 POGODA Kamila 99-06-18 MKST Astra Nowa Sól (LB) 17:21.48 PB

2 SADOWSKA Milena 99-01-04 WMLKS Pomorze Stargard (ZP) 17:28.16 PB

3 KARPIUK Diana 00-04-05 KS Podlasie Białystok (PD) 17:32.51 PB

.................................................

9 PAWŁOWSKA Kamila 00-07-18 KS Zamek Kurzętnik (WN) 18:52.17

13 PIETRUCZUK Alicja 00-01-14 MLKS Czarni Olecko (WN) 19:56.54 PB

Skok wzwyż

1 LEWANDOWSKA Martyna 00-10-26 MLKL Płock (MZ) 1.82

2 SKOCZYLAS Patrycja 99-02-04 UKS 12 Kalisz (WP) 1.72

3 STEFANIUK Weronika 00-02-23 MKS Hermes Gryfino (ZP) 1.68

.................................................

4 ADAMCZYK Patrycja 99-05-19 KS Polonia Pasłęk (WN) 1.68

Rzut oszczepem (600)

1 HAJDROWSKA Joanna 99-08-28 RLTL ZTE Radom (MZ) 49.76

2 ANTONIAK Angelika 00-05-29 KS Podlasie Białystok (PD) 45.18 PB

3 BAJOR Magdalena 99-01-13 AZS-AWFiS Gdańsk (PM) 43.55

..........................

12 WOJSIAT Marta 00-10-14 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 34.65

pot2

Skok w dal

1 SUŁEK Adrianna 99-04-03 CWZS Zawisza Bydgoszcz SL (KP) 6.00 SB

2 ŁYKOWSKA Dominika 00-10-13 MKL Szczecin (ZP) 5.99

3 NAZAROWICZ Klaudia 00-03-09 UKS Sokół Węgorzewo (WN) 5.89 SB (+1.7)

oom 20160804 1158 201608050739

Juniorzy

Eliminacje

100 metrów

11 SMOSARSKI Dominik 99-09-12 PKS Gwardia Szczytno (WN) 10.85 awans do finału B

26 DZIADKO Mateusz 00-05-25 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 11.28 SB brak awansu

200 metrów

4 SMOSARSKI Dominik 99-09-12 PKS Gwardia Szczytno (WN) 21.58 awans do finału A

30 DZIADKO Mateusz 00-05-25 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 23.03

400 metrów

2 JAKUBOWSKI Sebastian 99-03-05 LKS Lubawa (WN) 48.36 awans do finału A

8 KLIMEK Rafał 99-07-21 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 49.99 awans do finału A

400 metrów przez płotki

8 SZON Wojciech 00-06-09 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 56.94 awans do finału A

18 RYBKA Sebastian 00-05-14 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 59.61 brak awansu

Finały

100 metrów

1 ŁĘCZYCKI Artur 00-02-05 UKS 19 Bojary Białystok (PD) 10.57 (+0.9)

2 SZTEJKOWSKI Damian 99-03-10 LKS Polkowice (DS) 10.61

3 PAJĄK Rafał 99-02-03 MKS Czechowice-Dziedzice (SL) 10.62 PB

........................

Finał B

10 SMOSARSKI Dominik 99-09-12 PKS Gwardia Szczytno (WN) 10.63 (+3.5)

200 metrów

1 ZIELIŃSKI Bartosz 99-06-30 MKS Juvenia Puszczykowo (WP) 21.68

2 ŁĘCZYCKI Artur 00-02-05 UKS 19 Bojary Białystok (PD) 21.74

3 PLICHTA Antoni 00-01-10 LKS Lubusz Słubice (LB) 21.82

....................

5 SMOSARSKI Dominik 99-09-12 PKS Gwardia Szczytno (WN) 21.98 (+0.1)

400 metrów

1 KREFT Szymon 00-01-29 LKS Ziemi Puckiej Puck (PM) 47.49

2 JAKUBOWSKI Sebastian 99-03-05 LKS Lubawa (WN) 48.12

3 SARR-MALINOWSKI Daniel 00-05-13 AZS-AWFiS Gdańsk (PM) 48.86

.....................................................

7 KLIMEK Rafał 99-07-21 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 50.08

400 metrów przez plotki

1 MIKOŁAJEWSKI Gabriel 99-03-16 MUKS Płock (MZ) 52.70

2 ANTOSZEWSKI Kacper 00-05-20 AZS-AWFiS Gdańsk (PM) 54.96

3 SOBCZAK Kacper 00-09-27 MLKS Echo Twardogóra (DS) 55.08

.......................

8 SZON Wojciech 00-06-09 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 57.56

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn