MP Masters Toruń 2018 – Wiele gwiazd, wśród nich weterani z Warmii i Mazur

Fot. Julia Truszczyńska

W miniony weekend (30 czerwca/1 lipca) odbyły się w Toruniu Mistrzostwa Polski Masters w lekkiej atletyce. Impreza przebiegała w cieniu żałoby po zmarłej w przede dniu mistrzostw Ireny Szewińskiej. Dla prawie pół tysiąca uczestników była nie tylko Wielką Postacią polskiego i światowego sportu, ale tez koleżanką z bieżni. W Toruniu nie zabrakło reprezentantów Warmii i Mazur, którzy jak zwykle odnieśli wiele sukcesów.

Rekordy Polski Masters

5000 metrów - W 55 21:08.07 Krystyna PIECZULIS 62-11-12 Olsztyn

Rekordy Mistrzostw Polski Masters

5000 metrów - W 55 21:08.07 Krystyna PIECZULIS 62-11-12 Olsztyn

Pchnięcie kulą - W 75 7.04 Helena ROMANOWSKA 41-03-21 Olsztyn

Rzut młotem - M 70 52.89 Jerzy JABŁOŃSKI 45-04-23 Olsztyn

Rzut oszczepem - W 75 10.94 Helena ROMANOWSKA 41-03-21 Olsztyn

Najlepszy zawodnik w rzutach

JERZY JABŁOŃSKI M70 młot 52,89 m. 1201 pkt.

Na najwyższym stopniu podium w konkurencjach indywidualnych stanęli: Helena Romanowska (Olsztyn) – 4 razy, Krystyna Pieczulis (Olsztyn) – 2 razy, Sławomir Zawada (Dobre Miasto) – 2 razy oraz Ryszard Szparak, ,Marek Grzyb,Jerzy Jabłoński (wszyscy Olsztyn), Halina Gulbicka (Dobre Miasto), Mirosław Fiuk i Janusz Chilmanowicz (obaj Działdowo). W sztafecie 4 razy 400 m złoto zdobyły: Krystyna Pieczulis i Halina Gulbicka biegną z partnerkami z innych miejscowości.

Wyniki indywidualne

3000m chód

[M55]

3 Ciołkowski Marek 1963-05-29 Olsztyn POL 18:47.74 15:43.92 653

110m ppł.

[M45]

4 Olszewski Marek 1969-03-22 Lidzbark Warmiński POL 21.35 19.02 438

100m ppł.

[M50]

2 Zawada Sławomir 1968-02-18 Dobre Miasto POL 15.90 15.17     907

400m ppł.

[M45]

3 Olszewski Marek 1969-03-22 Lidzbark Warmiński POL    01:17.38 01:08.05 483

100m

[K50]

3 Opak Beata 1965-06-28 Olsztyn POL 16.20 14.20 671

[M60]

4 Grzyb Marek 1955-03-27 Olsztyn POL 13.82 11.54 708

7 Gulbicki Tadeusz 1954-04-03 Dobre Miasto POL 14.73 12.30 510

200m

[K50]

3 Opak  Beata 1965-06-28 Olsztyn POL 35.20 30.49 634

[M60]

6 Gulbicki Tadeusz 1954-04-03 Dobre Miasto POL 31.48 0.8 25.90 484

400m

[K60]

2 Gulbicka Halina 1957-09-21 Dobre Miasto POL 01:52.89 01:27.88 253

[M55]

4 Szynkowski  Mirosław 1958-12-01 Kętrzyn POL 01:06.32 55.84 590

[M65]

1 Szparak Ryszard 1951-07-02 Olsztyn POL 01:04.07 49.36 919

800m

[K60]

2 Gulbicka Halina 1957-09-21 Dobre Miasto POL     04:24.99 03:23.99 144

1500m

[K35]

3 Pawłowska Dorota 1980-03-13 Zamek Kurzętnik   POL 05:14.18 05:06.89 728

[K55]

1 Pieczulis Krystyna 1962-11-12 Olsztyn POL 05:56.37 04:51.62 826

[K60]

2 Gulbicka Halina 1957-09-21 Dobre Miasto POL 08:45.74 06:47.87 233

[M40]

6 Jurewicz Dariusz 1974-10-18 Gołdap POL 04:29.38 04:15.35 683

[M70]

3 Szymański Jerzy 1944-03-08 Kurzętnik POL 07:54.48 05:42.91 72

5000m

[K35]

3 Pawłowska Dorota 1980-03-13 Zamek Kurzętnik   POL 19:50.82 19:40.46 696

[K55]

1 Pieczulis Krystyna 1962-11-12 Olsztyn POL 21:08.07 17:35.54 899

[K60]

1 Gulbicka Halina 1957-09-21 Dobre Miasto POL 31:13.25 24:39.49 317

[M70]

2 Szymański Jerzy 1944-03-08 Kurzętnik POL 27:26.19 20:12.58 162

10000m

[M40]

3 Pawłowski\ Mariusz 1976-01-25 KS Kurzętnik Biega POL 34:53.64 33:46.43 670

5000m chód

[M55]

3 Ciołkowski Marek 1963-05-29 Olsztyn POL 32:51.58 27:32.18 590

skok w dal

[M45]

5 Olszewski Marek 1969-03-22 Lidzbark Warmiński POL 5.21 6.28 744

[M50]

1 Zawada Sławomir 1968-02-18 Dobre Miasto POL 5.38 6.93 894

[M60]

2 Grzyb Marek 1955-03-27 Olsztyn   POL 5.04 7.43 983

4 Gulbicki Tadeusz 1954-04-03 Dobre Miasto POL 4.30 6.34 778

skok wzwyż

[M50]

1 Fiuk Miroslaw 1964-09-10  Dzialdowo POL 1.55 1.95 817

2 Zawada Sławomir 1968-02-18 Dobre Miasto POL 1.55 1.95 817

[M60]

2 Grzyb Marek 1955-03-27 Olsztyn   POL 1.45 2.02            885

4 Kasprzyk Ludwik 1958-04-06 Olsztyn POL 1.35 1.88 751

trójskok

[M45]

3 Olszewski Marek 1969-03-22 Lidzbark Warmiński POL 10.57 12.25 621

[M50]

1 Zawada Sławomir 1968-02-18 Dobre Miasto POL 12.15 15.14 949

[M60]

7 Gulbicki Tadeusz 1954-04-03 Dobre Miasto POL 8.04 11.57 577

pchnięcie kulą

[K75]  2,00 kg

1 Romanowska Helena 1941-03-21 Olsztyn POL 7.04 17.01 975

[M50] 6,00 kg

1 Chilmanowicz Janusz 1964-05-17 Działdowo POL 13.42 16.05 883

4 Zawada Sławomir 1968-02-18 Dobre Miasto POL 11.24 13.45 727

[M65] 5,00 kg

3 Lotz Tadeusz 1952-09-24 Iława POL 10.95 16.54 912

[M70] 4,00 kg

5 Jabłoński Jerzy 1945-04-23 Olsztyn POL 11.48 17.28 956

9 Jabłoński Sławomir 1947-08-16 Olsztyn POL 10.41 15.67 860

rzut dyskiem

[K75]  0,75 kg

1 Romanowska Helena 1941-03-21 Olsztyn POL 13.00 32.40 526

[M50] 1,50 kg

3 Chilmanowicz Janusz 1964-05-17 Działdowo POL 36.38 39.24 660

[M65] 1,00 kg

8 Lotz Tadeusz 1952-09-24 Iława POL 29.01 36.14 602

[M70] 1,00 kg

10 Jabłoński Sławomir 1947-08-16 Olsztyn POL 25.41 35.29 586

rzut oszczepem

[K75]  400 g

1 Romanowska Helena 1941-03-21 Olsztyn POL 10.94 30.16 491

[M60] 600 g

1 Grzyb Marek 1955-03-27 Olsztyn POL 44.02 69.96 931

rzut młotem

[K75]

1 Romanowska Helena 1941-03-21 Olsztyn POL 21.40 41.46 619

[M70]

1 Jabłoński Jerzy 1945-04-23 Olsztyn POL 52.89 81.39 1201

4 Jabłoński Sławomir 1947-08-16 Olsztyn POL 37.06 57.03 817

Sztafeta 4x400m

[K35]

1 Pawłowska Dorota, Włodarczyk Patrycja, Pieczulis Krystyna, Żakowiecka Barbara 04:49.68

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn