Mistrzostwa AZS U20 Łódź 2018 - Kortowianie tylko za Lublinem

Fot. nadesłane

W piątek (31 sierpnia) w Łodzi odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa AZS Juniorów (U20). Bardzo dobrze wypadła młodzież AZS UWM Olsztyn. Młodzi kortowianie w prestiżowej klasyfikacji zespołowej zajęli drugie miejsce za AZS UMCS Lublin a przed AZS AWF Katowice i AZS Poznań. Juniorzy spisali się na mel, wielokrotnie stawali na podium.

Lekkoatleci AZS UWM odnieśli cztery zwycięstwa. W biegach na 200 metrów triumfowali: Alicja Potasznik i Dawid Mierzejewski, wygrały też sztafety: 4 razy 100 metrów kobiet i 4 razy 400 metrów mężczyzn. W biegach rozstawnych 4 razy 100 metrów mężczyzn i 4 razy 400 metrów kobiet kortowianie wywalczyli srebrne krążki, a trzecie miejsca zajęli: na 400 metrów Jakub Kozacki i Natalia Żuk, na 400 metrów przez płotki Wioletta Kitewska, w rzucie oszczepem: Kacper Ruciński i Marta Wojsiat. Było kilka czwartych lokat, w ogóle punktowało wielu zawodników.

Wyniki

100 metrów mężczyzn

eliminacje

SOBOL Damian 03-07-23 KS AZS UWM Olsztyn WN 11.65 PB (+1.2)

FLOREK Mikołaj 04-03-17 KS AZS UWM Olsztyn WN 12.09 PB (+1.6)

NOWAKOWSKI Jakub 03-07-29 KS AZS UWM Olsztyn WN 12.26 SB (+0.7)

STEFANOWICZ Maciej 03-11-15 KS AZS UWM Olsztyn WN 12.33 PB (+0.7)

BIEŃKOWSKI Michał 05-01-07 KS AZS UWM Olsztyn WN 12.63 (+1.6)

MARKOWSKI Stefan 05-02-25 KS AZS UWM Olsztyn WN 12.67 PB (+0.7)

KLUK Jakub 02-03-12 KS AZS UWM Olsztyn WN 12.69 (+0.7)

MICHALAK Sebastian 04-01-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 12.85 (+0.7)

200 metrów mężczyzn

1 MIERZEJEWSKI Dawid 01-09-18 KS AZS UWM Olsztyn WN 22.69 (+3.0)

5 SOBOL Damian 03-07-23 KS AZS UWM Olsztyn WN 23.33 PB (+0.7)

6 SKOMSKI Marcin 03-12-10 KS AZS UWM Olsztyn WN 23.38 PB (+0.7)

12 FLOREK Mikołaj 04-03-17 KS AZS UWM Olsztyn WN 24.41 (+2.1)

15 BIEŃKOWSKI Michał 05-01-07 KS AZS UWM Olsztyn WN 25.40 (+2.1)

16 MICHALAK Sebastian 04-01-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 25.65 (+2.6)

400 metrów mężczyzn

3 KOZACKI Jakub 02-10-11 KS AZS UWM Olsztyn WN 51.06 PB

5 KLIMEK Rafał 99-07-21 KS AZS UWM Olsztyn WN 51.21

9 CHMIELNICKI Witold 02-12-23 KS AZS UWM Olsztyn WN 53.66

12 ZYSKOWSKI Damian 04-08-26 KS AZS UWM Olsztyn WN 54.31 PB

14 ZALEWSKI Dominik 00-08-16 KS AZS UWM Olsztyn WN 55.21

15 ZIMIŃSKI Dobrosław 02-03-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 56.13

1500 metrów mężczyzn

7 TYBOROWSKI Natan 01-07-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 4:14.39

4x100 metrów M U20

2 KS AZS UWM Olsztyn WN (Dawid MIERZEJEWSKI 01-09-18 , Witold CHMIELNICKI 02-12-23 , Rafał KLIMEK 99-07-21 , Jakub KOZACKI 02-10-11) 44.79

4 KS AZS UWM Olsztyn II (Mikołaj FLOREK 04-03-17, Maciej STEFANOWICZ 03-11-15 , Jakub NOWAKOWSKI 03-07-29 , Damian SOBOL 03-07-23) 45.34

4x400 metrów M U20

1 KS AZS UWM Olsztyn WN (Witold CHMIELNICKI 02-12-23, Jakub KOZACKI 02-10-11 , Dominik ZALEWSKI 00-08-16 , Rafał KLIMEK 99-07-21) 3:27.41

Pchnięcie kulą M U20 (6kg)

7 RUCIŃSKI Kacper 02-10-23 KS AZS UWM Olsztyn WN 10.01 PB

Rzut oszczepem mężczyzn (800)

3 RUCIŃSKI Kacper 02-10-23 KS AZS UWM Olsztyn WN 32.75

Rzut dyskiem M U20 (1.75kg)

6 RUCIŃSKI Kacper 02-10-23 KS AZS UWM Olsztyn WN 35.02 PB

Skok w dal mężczyzn

7 NOWAKOWSKI Jakub 03-07-29 KS AZS UWM Olsztyn WN 6.17 PB

10 STEFANOWICZ Maciej 03-11-15 KS AZS UWM Olsztyn WN 5.56

100 metrów kobiet

FINAŁ

7 CZARNECKA Aleksandra 02-06-26 KS AZS UWM Olsztyn WN 13.21 (+2.3)

Eliminacje

BARASZKIEWICZ Julia 02-04-10 KS AZS UWM Olsztyn WN 13.31 SB (+1.6)

LIS Aleksandra 04-02-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 13.56 (+0.6)

KOWALCZYK Weronika 05-05-24 KS AZS UWM Olsztyn WN 13.98 (+0.6)

ŻURAWSKA Małgorzata 05-08-12 KS AZS UWM Olsztyn WN 14.06 PB (+0.6)

SIKORA Weronika 05-12-16 KS AZS UWM Olsztyn WN 14.78 PB (+1.6)

BIELAKOW Katarzyna 04-05-22 KS AZS UWM Olsztyn WN 13.79 (+2.0)

CZARNECKA Alicja 04-07-23 KS AZS UWM Olsztyn WN 13.93 (+2.0)

200 metrów kobiet

1 POTASZNIK Alicja 00-04-24 KS AZS UWM Olsztyn WN 25.13 (+2.1)

4 KUBICKA Julia 02-12-09 KS AZS UWM Olsztyn WN 26.00 (+2.1)

5 ŻUK Natalia 00-12-23 KS AZS UWM Olsztyn WN 26.19 (+2.1)

7 CZARNECKA Aleksandra 02-06-26 KS AZS UWM Olsztyn WN 26.58 (+1.0)

10 BARASZKIEWICZ Julia 02-04-10 KS AZS UWM Olsztyn WN 26.93 PB (+1.0)

12 LIS Aleksandra 04-02-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 27.19 (+1.0)

19 BIELAKOW Katarzyna 04-05-22 KS AZS UWM Olsztyn WN 28.45 (+2.3)

20 ŻURAWSKA Małgorzata 05-08-12 KS AZS UWM Olsztyn WN 28.64

21 KOWALCZYK Weronika 05-05-24 KS AZS UWM Olsztyn WN 28.82 PB (+1.8)

33 SIKORA Weronika 05-12-16 KS AZS UWM Olsztyn WN 30.12 (+1.8)

400 metrów

3 ŻUK Natalia 00-12-23 KS AZS UWM Olsztyn WN 59.19

4 KUBICKA Julia 02-12-09 KS AZS UWM Olsztyn WN 59.61

8 TWARDOWSKA Julia 04-05-19 KS AZS UWM Olsztyn WN 64.13

9 CYBULSKA Wiktoria 04-08-12 KS AZS UWM Olsztyn WN 65.45

800 metrów

3 PĘTLICKA Julia 02-01-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 2:22.62

8 ZIÓŁEK Weronika 03-04-23 KS AZS UWM Olsztyn WN 2:27.10 PB

1500 metrów

4 PĘTLICKA Julia 02-01-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 4:51.18

7 ZIÓŁEK Weronika 03-04-23 KS AZS UWM Olsztyn WN 5:07.25

400 m pł kobiet

3 KITEWSKA Wioleta 02-03-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 67.21

4 STAWICKA Maja 03-06-07 KS AZS UWM Olsztyn WN 67.24

5 LEMANOWICZ Maja 01-12-01 KS AZS UWM Olsztyn WN 69.50

10 KRAUSHAR Julia 03-10-24 KS AZS UWM Olsztyn WN 75.86

4x100 metrów K U20

1 KS AZS UWM Olsztyn WN (Natalia ŻUK 00-12-23 , Aleksandra CZARNECKA02-06-26 ,Julia KUBICKA 02-12-09 , Alicja POTASZNIK 00-04-24) 49.23

4 KS AZS UWM Olsztyn II (Alicja CZARNECKA 04-07-23 , Katarzyna BIELAKOW 04-05-22 , Maja STAWICKA 03-06-07 , Aleksandra LIS 04-02-02) 52.49

8 KS AZS UWM Olsztyn III (Małgorzata ŻURAWSKA 05-08-12, Weronika SIKORA 05-12-16 , Julia TWARDOWSKA 04-05-19 , Weronika KOWALCZYK 05-05-24) 55.07

4x400 metrów K U20

2 KS AZS UWM Olsztyn WN (Natalia ŻUK 00-12-23, Julia KUBICKA 02-12-09 .Aleksandra CZARNECKA02-06-26 ,Maja LEMANOWICZ 01-12-01) 4:04.37

Pchnięcie kulą kobiet (4kg)

4 WOJSIAT Marta 00-10-14 KS AZS UWM Olsztyn WN 8.04

6 WIECHA Wanesa 01-11-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 7.67

7 MALINOWSKA Gabriela 03-10-27 KS AZS UWM Olsztyn WN 6.61

Rzut oszczepem kobiet (600)

3 WOJSIAT Marta 00-10-14 KS AZS UWM Olsztyn WN 32.28

6 MALINOWSKA Gabriela 03-10-27 KS AZS UWM Olsztyn WN 24.20

8 WIECHA Wanesa 01-11-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 20.01

Rzut dyskiem kobiet (1kg)

4 WIECHA Wanesa 01-11-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 28.60

6 WOJSIAT Marta 00-10-14 KS AZS UWM Olsztyn WN 25.18

7 MALINOWSKA Gabriela 03-10-27 KS AZS UWM Olsztyn WN

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn