Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Ciechanów 2018 (FOTO)– Wakacji nie przespali, świetny występ Warmii i Mazur

Fot. nadesłane

W sobotę (8 września) w Ciechanowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Jak zwykle zawodnicy Warmii i Mazur rywalizowali z bardzo mocnym Mazowszem. W tym roku nasza młodzież walczyła wspaniale i może pochwalić się imponującym dorobkiem. Zdobyliśmy łącznie 26 medali w tym aż 13 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych.

Litry poty wylane podczas letnich obozów sportowych nie poszły na marne. Szczególnie zaimponowali lekkoatleci AZS UWM Olsztyn, ale do pokaźnego dorobku dołączyli się też reprezentanci KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, MOSiR Działdowo, KS Zatoka Braniewo, Truso Elbląg, LKS Lubawa, LUKS Lidzbark Welski. Po dwa złote medale indywidualnie wywalczyli: Artur Cytlał (MOSiR Działdowo) i Alicja Gajewska (Zatoka Braniewo) – bardzo utalentowani miotacze. Damian Sobol (AZS UWM Olsztyn) zdobył złoto i srebro, świetnie zaprezentowały sztafety olsztyńskie 4 razy100 metrów.

Truso zadowolone

Krótką ocenę występów swoich lekkoatletów otrzymaliśmy z MKS Truso Elbląg

Tak jak rok temu w Olecku, tak i teraz, tym razem w Ciechanowie, podopieczni trenera Czesława Nagy wywalczyli awans do Mistrzostw Polski Młodzików (Mały Memoriał im. Janusza Kusocińskiego), które za dwa tygodnie odbędą się w Bełchatowie.

Po bardzo dobrze taktycznie rozegranym biegu KACPER LEWALSKI, bez większego wysiłku został mistrzem makroregionu na 1000 m. Przypomnijmy, że rok temu triumfował w biegu na dystansie 600 m. Jego kolega z grupy DOMINIK RUDAWSKI też w tym sezonie planował zdobyć medal. W Olecku, we wrześniu ubiegłego roku, na dystansie 2000 m zdobył srebro, a teraz po zaciętej walce wywalczył trzecie miejsce.

O brązowy medal otarły się nasze dwie sprinterki w biegu na 100 m. W finale JULIA BUJALSKA przybiegła na metę na czwartej pozycji, a OLIWIA STRUGIŃSKA zajęła piąte miejsce. Punktowane miejsca wywalczyli także: ósma na mecie biegu na dystansie 2000 m PATRYCJA RADZIKOWSKA oraz biegnąca na 600 m INEZ STEFANOWICZ, która zajęła jedenaste miejsce.

Ostatecznie reprezentacja MKS "Truso" zdobyła 9 punktów (w 2017 roku w Olecku - 11 punktów), a w ocenie trenerów był to kolejny dobry występ młodych elbląskich lekkoatletów w zawodach makroregionalnych.

Złoci medaliści

300 metrów: Damian Sobol (AZS UWM Olsztyn)

600 metrów: Damian Zyskowski (AZS UWM Olsztyn)

1000 metrów: Kacper Lewalski (Truso Elbląg)

110 metrów przez płotki: Jakub Nowakowski (AZS UWM Olsztyn)

pchnięcie kulą: Artur Cytlał (MOSiR Działdowo)

rzut oszczepem: Artur Cytlał (MOSiR Działdowo)

4 razy 100 metrów (m): AZS UWM Olsztyn (Mikołaj FLOREK, Maciej STEFANOWICZ, Jakub NOWAKOWSKI, Marcin SKOMSKI)

300 metrów Alekandra Lis (AZS UWM Olsztyn)

600 metrów: Kinga Kornacka (KS Drwęca Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie)

200 metrów przez płotki: Karolina Kornacka (KS Drwęca Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie

pchnięcie kulą: Alicja Gajewska (Zatoka Braniewo)

Rzut dyskiem: Alicja Gajewska (Zatoka Braniewo)

4 razy 100 metrów (k): AZS UWM Olsztyn (Alicja CZARNECKA, Maja STAWICKA , Katarzyna BIELAKOW , Aleksandra LIS)

Fot. mks truso elbląg

Srebrni medaliści

100 metrów Damian Sobol (AZS UWM Olsztyn)

300 metrów: Marcin Skomski (AZS UWM Olsztyn)

1000 metrów: Bartosz Górczyński (AZS UWM Olsztyn)

200 metrów przez płotki: Daniel Szpanelewski (KS Drwęca Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie)

rzut oszczepem: Daniel Żuchowski (LKS Lubawa)

300 metrów: Maja Stawicka (AZS UWM Olsztyn)

Brązowi medaliści

300 metrów: Dawid Pałkowski (LUKS Lidzbark Welski)

2000 metrów: Dominik Rudawski (Truso Elbląg)

skok w dal: Sebastian Michalak (AZS UWM Olsztyn)

100 metrów: Julia Uzarska (LKS Lubawa)

600 metrów: Julia Twardowska (AZS UWM Olsztyn)

pchniecie kulą: Maja Antoszewska(KS Drwęca Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie)

rzut oszczepem: Agata Borkowska (LKS Lubawa)

Wyniki

Młodzicy

100 metrów

2 SOBOL Damian 23.07.2003 KS AZS UWM Olsztyn WN 11.62 2 (-0.6) el. 11.60 (-0.3)

4 PIEKOSZEWSKI Dominik 08.03.2003 LKS Lubawa WN 11.91 1 (-0.6) el. 11.90 (-0.3)

10 BACZEWSKI Dominik 21.12.2004 UKS Atos Woźnice WN 12.53 1 (-1.3) el. 12.41 (-0.1)

Eliminacje

JEŻEWSKI Krzysztof 10.01.2003 MKS Truso Elbląg WN 12.81 (-0.1)

BARANOWSKI Wiktor 01.06.2004 LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński WN 12.92 PB (+0.8)

SAMULEWICZ Jan 09.11.2003 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 12.94 PB (+1.0)

WOLDAN Marcin 04.01.2004 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 12.98 PB (+0.8

STALĘGA Sergiusz 09.09.2004 KS Zamek Kurzętnik WN 13.15 PB) (+1.0)

SAWICZ Kacper 08.06.2004 KS Jelonki Dobre Miasto WN 15.35 (+0.3)

300 metrów

1 SOBOL Damian 23.07.2003 KS AZS UWM Olsztyn WN 36.42 PB 3

2 SKOMSKI Marcin 10.12.2003 KS AZS UWM Olsztyn WN 36.87 2

3 PAŁKOWSKI Dawid 18.09.2004 LUKS Lidzbark Welski WN 37.48 2

9 PIEKOSZEWSKI Dominik 08.03.2003 LKS Lubawa WN 38.87 1

21 STALĘGA Sergiusz 09.09.2004 KS Zamek Kurzętnik WN 42.15

30 BARANOWSKI Wiktor 01.06.2004 LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński WN 43.57 PB

600 metrów

1 ZYSKOWSKI Damian 26.08.2004 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:27.56 PB 3

4 KŁOCZKO Kacper 12.02.2003 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:30.46 PB 1

11 SZUBZDA Jakub 07.04.2004 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:34.59 PB 1

14 BENDYK Marcin 23.09.2004 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:40.41

1000 metrów

1 LEWALSKI Kacper 07.05.2003 MKS Truso Elbląg WN 2:42.05 3

2 GÓRCZYŃSKI Bartosz 25.03.2004 KS AZS UWM Olsztyn WN 2:47.78 2

2000 metrów

3 RUDAWSKI Dominik 16.01.2003 MKS Truso Elbląg WN 6:02.40 2

11 TAUDUL Kacper 10.06.2003 MLKS Czarni Olecko WN 6:52.92 1

200 metrów przez płotki

2 SZPANELEWSKI Dawid 31.05.2004 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 28.32 PB 2

5 MICHALAK Sebastian 04.01.2004 KS AZS UWM Olsztyn WN 30.12 PB 1

10 KOTEWICZ Dominik 28.02.2003 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 33.63 1

110 metrów przez płotki

1 NOWAKOWSKI Jakub 29.07.2003 KS AZS UWM Olsztyn WN 15.55 3

4 SZPANELEWSKI Dawid 31.05.2004 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 16.85 PB 1

5 STEFANOWICZ Maciej 15.11.2003 KS AZS UWM Olsztyn WN 16.99 1

Pchnięcie kulą (5kg)

1 CYTLAŁ Artur 09.01.2003 UKS MOSiR Działdowo WN 12.73 PB 3

6 EWERTOWSKI Mateusz 01.04.2004 LKS Lubawa WN 9.91 1

Rzut oszczepem (600)

1 CYTLAŁ Artur 09.01.2003 UKS MOSiR Działdowo WN 53.20 3

2 ŻUCHOWSKI Daniel 17.07.2004 LKS Lubawa WN 46.62 PB 2

9 WÓJCIK Kacper 17.04.2004 KS AZS UWM Olsztyn WN 24.30 1

Rzut dyskiem(1 kg)

10 WÓJCIK Kacper 17.04.2004 KS AZS UWM Olsztyn WN 28.41 PB 1

11 EWERTOWSKI Mateusz 01.04.2004 LKS Lubawa WN 25.69 PB 1

Skok wzwyż

9 KOTEWICZ Dominik 28.02.2003 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 1.45 1

11 KRAŚNICKI Bartłomiej 16.04.2004 LKS Lubawa WN 1.40 1

Skok w dal

3 MICHALAK Sebastian 04.01.2004 KS AZS UWM Olsztyn WN 5.66 PB 2

9 BACZEWSKI Dominik 21.12.2004 UKS Atos Woźnice WN 5.33 PB 1

16 ŻUCHOWSKI Daniel 17.07.2004 LKS Lubawa WN 4.76

18 SAWICZ Kacper 08.06.2004 KS Jelonki Dobre Miasto WN 4.15

4x100 metrów

1 KS AZS UWM Olsztyn WN (Mikołaj FLOREK, Maciej STEFANOWICZ, Jakub NOWAKOWSKI, Marcin SKOMSKI) 45.85 3

Fot. nadesłane

Młodziczki

100 metrów

4 BUJALSKA Julia 19.06.2003 MKS Truso Elbląg WN 13.22 1 (-0.7) el. 13.20 (0.0)

5 STRUGIŃSKA Oliwia 29.12.2003 MKS Truso Elbląg WN 13.49 1 (-0.7) el. 13.39 (0.0)

8 STEMPKOWSKA Kamila 06.08.2004 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 13.44 1(-0.6) el.13.42 (0.0)

9 UZARSKA Julia 05.05.2003 LKS Lubawa WN 13.52 1 (-0.6) el. 13.46 (+1.0)

10 KOPICZYŃSKA Julia 01.12.2004 GUKS Asy Dywity WN 13.58 1 (-0.6) el. 13.45 (+1.0)

Eliminacje

FAFIŃSKA Emilia 05.01.2003 LKS Lubawa WN 13.79 (+1.3)

KOWALSKA Julia 08.07.2003 UKS MOSiR Działdowo WN 13.94 (+1.3)

CZARNECKA Alicja 23.07.2004 KS AZS UWM Olsztyn WN 14.09 (-0.9)

CZĘCZEK Michalina 13.12.2004 KS AZS UWM Olsztyn WN 14.10 PB (-0.8)

MILEJSKA Matylda 09.05.2003 KS AZS UWM Olsztyn WN 14.20 (+1.3)

SZLENDAK Milena 19.03.2004 MKS Truso Elbląg WN 14.22 (-0.9)

HULANICKA Patrycja 07.05.2004 MKS Truso Elbląg WN 14.31(-0.8)

KARPIERZ Kamila 14.09.2004 UKS Mały Jeziorak Iława WN 14.62 PB (-0.4)

ZŁOTOWSKA Julia 17.04.2004 LKS Lubawa WN 14.65 (-0.4)

KORWEL Natalia 19.04.2003 UKS Gimpas Pasłęk WN 14.71(-0.8)

WÓJCIK Karolina 18.06.2004 MKS Pogoń Siedlce 14.73 (-0.4)

WADECKA Maja 30.11.2004 MKS Truso Elbląg WN 14.83 PB (-0.4)

ZADROGA Wiktoria 26.11.2004 KS Jelonki Dobre Miasto WN 15.02 (-0.4)

BETLEJEWSKA Oliwia 03.03.2003 MKS Truso Elbląg WN 15.04 (-0.8)

JACKOWSKA Natalia 15.04.2004 KS Jelonki Dobre Miasto WN 15.10 (-0.9)

ZDROJEWSKA Wiktoria 07.10.2004 LKS Lubawa WN 15.10 (+0.3)

300 metrów

1 LIS Aleksandra 02.02.2004 KS AZS UWM Olsztyn WN 43.22 3

2 STAWICKA Maja 07.06.2003 KS AZS UWM Olsztyn WN 43.28 2

4 KOPICZYŃSKA Julia 01.12.2004 GUKS Asy Dywity WN 43.61 1

8 PIECHOCKA Alicja 16.02.2003 MLKS Ostróda WN 44.44 1

12 FAFIŃSKA Emilia 05.01.2003 LKS Lubawa WN 45.09

14 BIELAKOW Katarzyna 22.05.2004 KS AZS UWM Olsztyn WN 45.61

15 BOJANOWSKA Anna 20.04.2003 PKS Gwardia Szczytno WN 45.63

19 KOWALSKA Julia 08.07.2003 UKS MOSiR Działdowo WN 45.81

22 MILEJSKA Matylda 09.05.2003 KS AZS UWM Olsztyn WN 46.39

25 PUŹNIEWSKA Aleksandra 31.07.2003 KS AZS UWM Olsztyn WN 46.53

26 BIEGAJ Oliwia 11.06.2004 UKS Atos Woźnice WN 47.41

27 MACZUKIN Mariola 21.06.2004 KS Jelonki Dobre Miasto WN 47.82

28 ĆWIKLIŃSKA Aleksandra 19.09.2003 LKS Lubawa WN 47.72

29 SOSNOWSKA Julia 12.12.2003 MLKS Ostróda WN 47.88

30 FIGLEWSKA Dominika 16.07.2003 MKS Truso Elbląg WN 48.73

31 KAPUSTO Alicja 26.10.2004 MOS Zatoka Braniewo WN 49.17

35 KORWEL Natalia 19.04.2003 UKS Gimpas Pasłęk WN 50.22

36 KALINOWSKA Emilia 12.08.2003 MKS Truso Elbląg WN 50.33

600 metrów

1 KORNACKA Kinga 07.05.2003 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 1:38.43 SB 3

3 TWARDOWSKA Julia 19.05.2004 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:40.59 PB 2

8 CYBULSKA Wiktoria 12.08.2004 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:43.46 1

9 WAWRZYNOWICZ Julia 22.06.2004 UKS Atos Woźnice WN 1:44.65 1

11 STEFANOWICZ Inez 01.10.2003 MKS Truso Elbląg WN 1:47.49 1

13 WROŃSKA Laura 11.06.2003 LKS Lubawa WN 1:48.70

17 WRÓBEL Patrycja 22.01.2004 UKS Gimpas Pasłęk WN 1:49.49 PB

23 OSTROWSKA Klaudia 26.03.2004 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:56.86

1000 metrów

7 TROŚCIANKO Kornelia 02.12.2003 UKS Sokół Węgorzewo WN 3:21.82 1

9 KRAWIEC Wiktoria 03.03.2004 MLKS Ostróda WN 3:26.75 1

13 TCHÓRZ Kinga 07.12.2003 MLKS Ostróda WN 3:37.63

16 KRASKOWSKA Maja 16.03.2004 KS Jelonki Dobre Miasto WN 3:59.28 PB

80 metrów pł

Finał A

4 KOWALSKA Aleksandra 24.09.2004 UKS Mały Jeziorak Iława WN 14.31 PB 1 (-0.7)

Finał B

10 KORNACKA Karolina 07.05.2003 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 13.32 1 (-1.1)

Eliminacje

13 DROŻYNER Oliwia 06.05.2003 UKS Sokół Węgorzewo WN 15.95 (-0.1)

200 metrów pł

1 KORNACKA Karolina 07.05.2003 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 31.01 PB 3

8 KRAUSHAR Julia 24.10.2003 KS AZS UWM Olsztyn WN 33.21 PB 1

Pchnięcie kulą (3kg)

1 GAJEWSKA Alicja 13.05.2003 MOS Zatoka Braniewo WN 13.26 3

3 ANTOSZEWSKA Maja 06.03.2004 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 11.19 PB 2

6 MARSZELEWSKA Joanna 10.05.2004 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 10.16 1

8 FIGURSKA Weronika 21.03.2003 UKS MOSiR Działdowo WN 9.90 PB 1

17 SKALSKA Oliwia 23.02.2003 KS AZS UWM Olsztyn WN 8.22

18 SOKOŁOWSKA Małgorzata 21.07.2004 KS AZS UWM Olsztyn WN 8.10

20 ROLKA Anna 01.05.2003 LKS Lubawa WN 7.84

21 MALINOWSKA Gabriela 27.10.2003 KS AZS UWM Olsztyn WN 7.68 PB

25 GRUCA Gabriela 27.05.2003 UKS Sokół Węgorzewo WN 7.32

Rzut oszczepem (500)

3 BORKOWSKA Agata 21.01.2004 LKS Lubawa WN 31.80 PB 2

5 GRUCA Gabriela 27.05.2003 UKS Sokół Węgorzewo WN 30.11 PB 1

6 MOSZCZYŃSKA Patrycja 06.08.2004 LUKS Lidzbark Welski WN 29.67 1

7 MALINOWSKA Gabriela 27.10.2003 KS AZS UWM Olsztyn WN 29.20 PB 1

8 GRZYWACZ Agata 06.04.2004 LKS Lubawa WN 23.22 PB 1

Rzut dyskiem (0.75 kg)

1 GAJEWSKA Alicja 13.05.2003 MOS Zatoka Braniewo WN 43.05 3

7 FIGURSKA Weronika 21.03.2003 UKS MOSiR Działdowo WN 27.39 PB 1

8 ROLKA Anna 01.05.2003 LKS Lubawa WN 27.39 PB 1

9 SOKOŁOWSKA Małgorzata 21.07.2004 KS AZS UWM Olsztyn WN 26.23 PB 1

13 ANTOSZEWSKA Maja 06.03.2004 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 23.59

14 SKALSKA Oliwia 23.02.2003 KS AZS UWM Olsztyn WN 23.52 PB

Skok w dal

5 ZAWODNIK Maja 25.01.2004 LUKS Lidzbark Welski WN 4.77 1

13 DROŻYNER Oliwia 06.05.2003 UKS Sokół Węgorzewo WN 4.22

19 CZARZASTA Wiktoria 27.10.2004 UKS Mały Jeziorak Iława WN 4.05 PB

30 KORZENIEWSKA Julia 24.05.2004 MKS Truso Elbląg WN 3.81

36 CHOMEJ Wiktoria 02.05.2004 KS Jelonki Dobre Miasto WN 3.32

4x100 metrów

1 KS AZS UWM Olsztyn WN (Alicja CZARNECKA, Maja STAWICKA , Katarzyna BIELAKOW , Aleksandra LIS) 51.75 3

6 LKS Lubawa WN (Julia ZŁOTOWSKA, Laura WROŃSKA , Julia UZARSKA , Aleksandra ĆWIKLIŃSKA) 54.56 1

9 KS AZS UWM Olsztyn II (Aleksandra PUŹNIEWSKA , Lena SADURSKA , Michalina CZĘCZEK , Klaudia OSTROWSKA) 56.08

11 KS Jelonki Dobre Miasto WN (Wiktoria CHOMEJ , Wiktoria ZADROGA , Mariola MACZUKIN , Natalia JACKOWSKA) 58.10

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn