XXV Warmińskie Biegi Przełajowe Droszewo 2018 – Olimpijski nastrój udzielił się wszystkim

Fot. Biskupiecka Federacja Sportu facebook

W sobotę (22 września) odbyły się XXV Warmińskie Biegi Przełajowe Droszewo 2018. Impreza rozgrywana na początku każdego roku szkolnego jest doskonałym wstępem do rywalizacji sportowej SZS. Organizatorzy dbają o każdy szczegół, a przede wszystkim o oprawę, by młodym uczestnikom stworzyć odpowiednia atmosferę, stąd akcenty olimpijskie, a także patriotyczne, tym bardziej, że obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości.

Pogoda dopisała, frekwencja również. Zjawiło się prawie pół tysiąca młodych biegaczy szkół podstawowych, którzy startowali w kilku kategoriach wiekowych. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1 z Pisza przed SP 2 Biskupiec i SP Czerwonka. Najlepsi otrzymali piękne medale, dyplomy, czołowe ekipy puchary, ale to już tradycja tej pięknej imprezy, której duszą jest Dariusz Marchlewski – prezes Biskupieckiej Federacji Sportu. Nagroda im. Teresy Marchlewskiej dla najmłodszej zawodniczki trafiła do Sophie Woytitzky

Klasyfikacja generalna

1. SP Pisz

2. SP 2 Biskupiec

3. SP Czerwonka

4. SP 4 Bartoszyce

5. SP 3 Biskupiec

6. ZSP Reszel

7. SP Dywity

8. ZSP Pisz

9. SP Kolno

10. NSP Biskupiec

Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych (czołowe „10”)

Kategoria dz 2008 i mł

1. Amelia Jaszczur – SP 1 Pisz

2. Wiktoria Jarzyna – ZSP Reszel

3. Dominika Tkaczyk – SP 3 Biskupiec

4. Aleksandra Skrodzka – SP 1 Pisz

5. Maja Nosek – SP 1 Pisz

6. Zuzanna Aniołkowska – SP 4 Bartoszyce

7. Lena Dymkowska – SP 2 Biskupiec

8. Natalia Jałowiecka – SP 1 Bartoszyce

9. Emilia Zalewska – SP 1 Pisz

10. Amelia Samsel – SP 3 Biskupiec

Kategoria chł 2008 i mł

1. Kacper Pyczkowski – SP 1 Pisz

2. Aleksander Maciejczyk – SP 1 Pisz

3. Nikodem Grek – SP 1 Pisz

4. Dawid Piwowarski– ZSP 1 Pisz

5. Oliwier Adamiec – SP 1 Pisz

6. Dominik Kania – SP 3 Biskupiec

7. Krystian Sokołowski – ZSP 1 Pisz

8. Wiktor Domurat – SP 3 Biskupiec

9. Kacper Śniadowski – SP Kolno

10. Jakub Kuszmider – NSP Biskupiec

Kategoria III dz 2006 – 2007

1. Maria Garbino – Sp2 Biskupiec

2. Natalia Klimowicz – SP 1 Pisz

3. Kornelia Dudziec – SP 2 Biskupiec

4. Patrycja Wolińska – ZSP Reszel

5. Paulina Wachowska - – SP 1 Pisz

6. Klaudia Kłos – SP 1 Pisz

7. Anna Balcewicz – SP 3 Biskupiec

8. Magdalena Werner – SP Czerwonka

9. Oliwia Wasilewicz – ZSP Reszel

10. Julita Siłkowska – ZSP Reszel

Kategoria IV – chł 2006 – 2007

1. Leon Chrostowski – SP 1 Pisz

2. Jakub Gołębiowski - – SP 1 Pisz

3. Jakub Iwanicki – SP 4 Bartoszyce

4. Damian Błażyński – SP 1 Pisz

5. Justin Siwik – SP 1 Pisz

6. Stanisław Górski – SP 1 Pisz

7. Mikołaj Dziadura – SP Czerwonka

8. Dawid Paulin – SP 1 Pisz

9. Oliwier Korzep – SP 1 Pisz

10. Denis Gola – SP 4 Bartoszyce

Kategoria V dz 2004 – 2005

1. Dagmara Milewicz – SP Dywity

2. Emilia Łuszczak – SP 4 Bartoszyce

3. Kornelia Chodań – SP czerwonka

4. Julia Kucińska – SP Dywity

5. Wiktoria Neuman – SP 3 Biskupiec

6. Amelia Gutowska – SP 1 Pisz

7. Paulina Chamyga – SP czerwonka

8. Agata Gabrusewicz – ZSP Reszel

9. Oliwia Kreczman – ZSP reszel

10. Ada Wiśniewska – SP Dywity

Kategoria VI chł 2004 – 2005

1. Bartek Ochnio – SP 2 Biskupiec

2. Jakub Kotowicz – SP Czerwonka

3. Damian Tumiński – SP 4 Bartoszyce

4. Michał Kajomof – SP czerwonka

5. Dominik Wichrow – SP 2 Biskupiec

6. Kacper Łukasiak – SP 3 Biskupiec

7. Piotr Zimak – SP 2 Biskupiec

8. Konrad Jasiński – SP 2 Biskupiec

9. Maciej Pietruszewski – SP Kolno

10. Konrad Cichoń – SP Dywity

Kategorie dodatkowe:

Dziewczęta Gimnazjum

1. Sara Prusińska – G. Czerwonka

2. Klaudia Bartnikowska – G 1 Biskupiec

3. Kinga Szulc – G 1 Biskupiec

4. Aleksandra Łada – KGS Biskupiec

5. Paulina Kurek – G. Kolno

Chłopcy Gimnazjum

1. Kacper Lis – G 1 Biskupiec

2. Jakub Kałędek – KGS Biskupiec

3. Daniel Denisiuk – G Kolno

4. Denis Obojski – G 1 Biskupiec

5. Nikodem Boszko – G. Dywity

6. Arkadiusz Gołaś – KGS Biskupiec

7. Maciej Kruk - G. 1 Biskupiec

VIP – Kobiety

1. Izabela Piskorz

2. Julia Włoch

VIP – Mężczyźni

1. Krzysztof Pich

2. Igor Dziadura

3. Patryk Dawidczyk

4. Maciej Falkowski

5. Łukasz Bełdowski

6. Ireneusz Malinowski

7. Przemysław Mazgoła

ORGANIZATORZY I WSPÓŁORGANIZATORZY:

- Warmińsko – Mazurski Szkolny Związek Sportowy.

- Warmińsko – Mazurskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.

- Starostwo Powiatowe w Olsztynie.

- Gmina Biskupiec.

- Rada M – G Zrzeszenia LZS w Biskupcu.

- Biskupiecki SZS w Biskupcu.

- Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu.

- Szkoła Podstawowa w Czerwonce.

- Sołectwo, OSP i Droszewo

- Biskupiecka Federacja Sportu

Honorowi Starterzy:

Anna Domin - przewodnicząca LZS

Małgorzata Flont - dyrektor SP Czerwonka

Monika Wieczorek - sołtys Droszewa

Janusz Radziszewski - radny powiatu

Marek Brzosko - komendant OSP Droszewo

Wacław Wasiela - przewodniczący WM SZS

Dariusz Marchlewski' - prezes BFS

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn