Szkolne Sztafety Przełajowe na Polach Grunwaldu 2018 – SP 2 Olsztyn wzięła prawie wszystko

W piątek (26 października) na Polach Grunwaldu odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Startowało 60 zespołów – 600 uczniów w sześciu kategoriach na dystansach dostosowanych do wieku uczestników.

Impreza miała jak zwykle uroczysta oprawę, odbywała się w szczególnej scenerii. Wójt Gminy Grunwald Henryk Kacprzak został odznaczony przez przewodniczącego W-M SZS Wacława Wasielę medalem 60-lecia Szkolnego Związku Sportowego.

W rywalizacji szkół podstawowych wielkimi wygranymi można określić reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie, którzy odnieśli trzy zwycięstwa, a w jednej z konkurencji zajęli trzecie miejsce. Trzykrotnie na podium stawali uczniowie SP 2 Iława. Wśród najstarszej młodzieży wygrali: dziewczęta z Iławy i chłopcy z Pasłęka.

Dziewczęta 2006 i młodsi (10 razy 800 m)