Zawody Kontrolne PZLA Spała 2018 – Na podium: Jakub Borkowski oraz Alicja Potasznik i Justyna Jelska

Fot. COS OPO Spała facebook

W Spale odbyły się w niedzielę (20 stycznia) Zawody Kontrolne PZLA, w których można było sprawdzić dyspozycje przed Halowymi Mistrzostwami Polski. Startowała grupa lekkoatletów z Warmii i Mazur przede wszystkim z AZS UWM Olsztyn.Jakub Borkowski z LKS Lubawa wygrał konkurs pchnięcia kulą U20, trzecie miejsca zajęły: Alicja Potasznik AZS UWM) na 300 m i Justyna Jelska (AZS UWM) na 1000 m.

Tuz za podium znalazł się w biegu plotkarskim 18-latków Jakub Nowakowski (AZS UWM), który ustanowił rekord życiowy, podobnie szósta na 1000 m Julia Pętlicka (AZS UWM). Zresztą „życiówek” było znacznie więcej, co świadczy o dobrym przygotowaniu do sezonu halowego.

Wyniki

Kobiety

60 metrów

39 JATKIEWICZ Izabela 00-04-28 GUKS Asy Dywity 8.32 PB

42 CZARNECKA Aleksandra 02-06-26 KS AZS UWM Olsztyn 8.34 PB

46 PRUSIŃSKA Małgorzata 00-07-25 KS AZS UWM Olsztyn 8.41

300 metrów

3 POTASZNIK Alicja 00-04-24 KS AZS UWM Olsztyn 40.52  

11 KUBICKA Julia 02-12-09 KS AZS UWM Olsztyn 41.12 PB

16 ŻUK Natalia 00-12-23 KS AZS UWM Olsztyn 42.00 PB

22 PIECHOCKA Alicja 03-02-16 MLKS Ostróda 44.10  

24 STAWICKA Maja 03-06-07 KS AZS UWM Olsztyn 44.24 PB

25 LEMANOWICZ Maja 01-12-01 KS AZS UWM Olsztyn 44.71  

1000 metrów

3 JELSKA Justyna 99-08-20 KS AZS UWM Olsztyn 2:50.88  

6 PĘTLICKA Julia 02-01-02 KS AZS UWM Olsztyn 2:56.58 PB

19 ZIÓŁEK Weronika 03-04-23 KS AZS UWM Olsztyn 3:09.32  

Skok w dal

13 STEĆ Patrycja 01-03-22 UKS Gimpas Pasłęk 4.92

Skok wzwyż

7 STEĆ Patrycja 01-03-22 UKS Gimpas Pasłęk 1.58 SB

Mężczyźni

60 metrów

19 SMOSARSKI Dominik 99-09-12 KS AZS UWM Olsztyn 7.14

37 KOZACKI Jakub 02-10-11 KS AZS UWM Olsztyn 7.36

40 SOBÓL Damian 03-07-23 KS AZS UWM Olsztyn 7.38

66 TUSZYŃSKI Krystian 02-02-27 KS AZS UWM Olsztyn 7.89

200 metrów

26 KOZACKI Jakub 02-10-11 KS AZS UWM Olsztyn 23.40  

28 SOBÓL Damian 03-07-23 KS AZS UWM Olsztyn 23.69  

47 TUSZYŃSKI Krystian 02-02-27 KS AZS UWM Olsztyn 24.93  

600 metrów

11 KOZŁOWSKI Piotr 01-02-14 KS AZS UWM Olsztyn 1:25.12 SB

23 TUSZYŃSKI Krystian 02-02-27 KS AZS UWM Olsztyn 1:28.95  

31 KŁOCZKO Kacper 03-02-12 KS AZS UWM Olsztyn 1:32.54 PB

37 OLSZEWSKI Dawid 02-06-21 KS AZS UWM Olsztyn 1:40.16  

60 metrów przez plotki (U18) – finał

4 NOWAKOWSKI Jakub 03-07-29 KS AZS UWM Olsztyn 8.47 PB

Pchnięcie kulą 6 kg U20

1 BORKOWSKI Jakub 01-06-26 LKS Lubawa 16.44 PB

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn