63 Halowe MP Seniorów Toruń 2019 – Dwa medale AZS UWM: Dominik Smosarski złotym, Konrad Bukowiecki srebrnym medalistą

W weekend (16/17 lutego) w toruńskiej „Arenie” odbywały się 63 Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. W ekipie Warmii i Mazur byli reprezentanci AZS UWM Olsztyn i Gwardii Szczytno)  W drugim dniu imprezy wywalczyliśmy dwa medale.  DominikSmosarski (AZS UWM) zdobył złoty na 200 metrów 21.28. Konrad Bukowiecki (AZS UWM), krórego start stał pod znakiem zapytania (choroba),  został wicemistrzem Polski - 20.78 i Młodzieżowym mistrzem kraju.

Podczas uroczystego otwarcia 63 Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, Konrad Bukowiecki został uhonorowany przez European Athletics za ustanowienie halowego rekordu Europy do lat 23 (22,00 m) podczas zeszłorocznym mityngu Copernicus Cup. Start Konrada  Mistrzostwach Polski stał w sobotę pod wielkim znakiem zapytania, ponieważ od tygodnia zmaga się z grypą i bardzo wysoką gorączką. Decyzja miała zostać podjęta  przed samym startem, ale rokowania były  mało optymistyczne - poinformował nas  trener Ireneusz Bukowiecki

na2

I dzień

Jako pierwszy z lekkoatletów Warmii i Mazur wystartował w biegu na 400 metrów Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn). W swojej serii (najwolniejszej) zajął trzecie miejsce z czasem 48.92, co w rankingu dało mu 11 miejsce, a w finale pobiegnie tylko czterech. Olsztynianin wystartował też na 800 metrów, ale bez powodzenia. W swojej serii był czwarty a w rankingu siódmy. W finale jest tylko sześć miejsc. Na 1500 metrów wystartowała Justyna Jelska (AZS UWM), ale przybiegła ostatnia.

II dzień

Zaczęło sie bardzo dobrze. Dominik Smosarski (AZS UWM Olsztyn) wygral eliminacje na 200 metrów z najlepszym tegorocznym wynikiem 21.23 i jest z pewnością jednym z faworytów do miejsca na podium. Wychowanek Gwardii Szczytno nie zawiódł. W finale popisał się świetnym finiszem i na ostatniej krótkiej prostej zapewnił sobie zloty medal. Świetnie zapowiadajacego się zawodnika ostatnio gnębiły kontuzje, co z pewnością zakłóciło jeso sportowy rozwój. Oby te klopoty minęły bezpowrotnie. Rozpoczął się konkurs pchnięcia kulą i do rywalizacji przystąpil jednak Konrad Bukowiecki. Mimo choroby radził sobie zupełnie dobrze.. Prowadził po pierwszej serii (20.02), również po drugiej (20.50), z tym, że wyraźnie rozkręcał się Michał Haratyk, który uzyskał identyczny wynik. W trzeciej serii Konrad poprawił się na 20.78, ale jego najgroźniejszy rywal pchnął o centymetr dalej. Wiadomo było, żw w miarę przedłużania się konkursu szanse Konrada maleją, bo nie był w pełni sił. Próbował, jednak trzy ostatnie próby mial nieudane i w efekcie zdobył srebrny krążek co w tej konkretnej sytuacji trzeba naprawdę docenić. Tym bardziej, że wynik był dobry. Sebastian Łukszo (Gwardia Szczytno) poprawil rekord życiowy o 11 cm i  zajął piate miejsce.Jego kolega klubowy Andrzej Naszko był ósny.

Eliminacje

400 m M

11 KOZŁOWSKI Kacper 86-12-07 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 48.92 - brak awansu

800 m M

7 KOZŁOWSKI Kacper 86-12-07 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 1:55.10 - brak awansu

200 m M

1 SMOSARSKI Dominik 99-09-12 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 21.23 Q SB - awans do finału