Wysokie skakanie w Wilczętach – Kacper Rudnik dołożył centymetr i zgarnął nagrodę

Fot. nadesłane

W środę (27 marca) 27 marca w sali sportowej szkoły w Wilczętach rozegrano III Halowe Otwarte Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego w Skoku Wzwyż o Puchar Starosty i X Halowe Zawody Skoku Wzwyż o Puchar Wójta Gminy Wilczęta. Uczestnikami byli zawodnicy z województw: warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego.

Reprezentowali następujące placówki i sekcje: SP2, SP3 i SP 5 w Braniewie, SP Wilkasy Szkołę, SP Słobity, NKS Nowe Miasto Lubawskie, UKS Gimpas Pasłęk, MKS Truso Elbląg, LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński, MKS Sambor Tczew oraz SP Nowica (gospodarze)

Konkursy kobiet i mężczyzn stały na wysokim poziomie i nic w tym dziwnego, skoro startowali reprezentanci i medaliści Mistrzostw Polski.

W rywalizacji dziewcząt wystąpiły m.in.: Marcelina Kruża (MKS Sambor Tczew)-wice-mistrzyni Polski młodziczek w skoku wzwyż, Klaudia Wendowska (MKS Sambor Tczew)- wice-mistrzyni Polski młodziczek w 5-boju, Patrycja Steć (UKS Gimpas Pasłęk)- brązowa medalistka mistrzostw Polski młodziczek w 5-boju. W konkursie mężczyzn tez nie zabrakło „mocnych” nazwisk. Na starcie stanął Kacper Rudnik (NKS Nowe Miasto Lubawskie)- wice-mistrz Polski juniorów młodszych i uczestnik mistrzostw Europy w trójskoku, który rozpoczynał karierę od skoku wzwyż i w Wilczętach udowodnił, że o swej pierwszej specjalności nie zapomniał. Ustanowił rekord zawodów – 194 cm, za co zgodnie z regulaminem otrzymał premie finansową. Poprzedni rekord należał również do Kacpra, a wynosił 193 cm (2017 rok)

.Medale, puchary i nagrody zwycięzcom wręczała dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowicy, Pani Marzena Wakieć, która na koniec wylosowała również upominki wśród wszystkich uczestników zawodów.

W klasyfikacji na trenera/nauczyciela, którego podopieczni zdobyli najwięcej punktów według tabel lekkoatletycznych za wynik sportowy, nagrodzony został Józef Krawczykiewicz z MKS Sambor Tczew.

Sponsorami zawodów byli: Urząd Gminy w Wilczętach, Bank Spółdzielczy w Młynarach,

Starostwo Powiatowe w Braniewie, Szkoła Podstawowa w Nowicy, Apteka Azalia w Młynarach, sklep Pani Heleny Szczerby w Wilczętach oraz lokalni sponsorzy indywidualni.

Wyniki

Dziewczęta:

Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego:

• rocznik 2006 i młodsze:

1. Amelia Niemiec-SP Nowica- 125 cm.

• rocznik 2003-2005:

1. Kornelia Kuźma- SP 5 Braniewo-150 cm.

2. Wiktoria Wilk-SP 5 Braniewo-140 cm.

3. Maja Korzeniowska- SP Słobity- 130 cm.

4. Katarzyna Piechowicz-SP Nowica- 125 cm.

Kategoria Otwarta o Puchar Starosty Braniewskiego:

• rocznik 2006 i młodsze:

1. Wiktoria Wądołowska- SP Wilkasy- 140 cm.

2. Kinga Pielka- SP Wilkasy- 135 cm.

3. Amelia Niemiec-SP Nowica- 125 cm.

4. Wiktoria Piekarska- SP Wilkasy- 120 cm.

5. Olivia Wróbel- SP Wilkasy- 115 cm.

5. Wiktoria Kaminska- SP Wilkasy- 115 cm.

• rocznik 2003-2005:

1. Marcelina Kruża- MKS Sambor Tczew- 163 cm.

2. Roksana Mikołajek- MKS Sambor Tczew- 160 cm.

3. Julia Piędziak- LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński- 155 cm.

4. Klaudia Wendowska- MKS Sambor Tczew- 155 cm.

5. Kornelia Kuźma- SP 5 Braniewo-150 cm.

6. Wiktoria Wilk-SP 5 Braniewo-140 cm.

7. Maja Korzeniowska- SP Słobity- 130 cm.

8. Maja Mikołajczyk- SP Wilkasy- 125 cm.

9. Katarzyna Piechowicz-SP Nowica- 125 cm.

10. Karolina Uszyńska- SP Wilkasy- 125 cm.

Kategoria OPEN o Puchar Wójta Gminy Wilczęta:

1. Marcelina Kruża- MKS Sambor Tczew- 163 cm.

2. Roksana Mikołajek- MKS Sambor Tczew- 160 cm.

3. Patrycja Steć- UKS Gimpas Pasłęk- 155 cm.

4. Julia Piędziak- LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński- 155 cm.

5. Klaudia Wendowska- MKS Sambor Tczew- 155 cm.

6. Kornelia Kuźma- SP 5 Braniewo-150 cm.

7. Wiktoria Wilk-SP 5 Braniewo-140 cm.

7. Wiktoria Wądołowska- SP Wilkasy- 140 cm.

9. Kinga Pielka- SP Wilkasy- 135 cm.

9. Maja Korzeniowska- SP Słobity- 130 cm.

11. Amelia Niemiec-SP Nowica- 125 cm.

11. Maja Mikołajczyk- SP Wilkasy- 125 cm.

13. Katarzyna Piechowicz-SP Nowica- 125 cm.

14. Karolina Uszyńska- SP Wilkasy- 125 cm.

15. Wiktoria Piekarska- SP Wilkasy- 120 cm.

16. Olivia Wróbel- SP Wilkasy- 115 cm.

16. Wiktoria Kaminska- SP Wilkasy- 115 cm.

Chłopcy:

Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego:

• rocznik 2006 i młodsi:

1. Wojciech Dynarski- SP Nowica- 125 cm.

2. Bartosz Jeremicz- SP Nowica- 120 cm.

3. Kamil Olszowski- SP Słobity- 120 cm.

4. Kamil Kiełbasiński- SP Nowica- 115 cm.

• rocznik 2003-2005:

1. Szymon Spychała-SP 2 Braniewo- 160 cm.

2. Dawid Wróblewski- SP Nowica- 155 cm.

3. Cezary Drożdż- SP 5 Braniewo- 150 cm.

4. Artur Milewski- SP 5 Braniewo- 145 cm.

5. Karol Kuszilek- SP 2 Braniewo- 145 cm.

6. Kacper Klimaszewski- SP 3 Braniewo- 145 cm.

7. Bartosz Saliński- SP 5 Braniewo- 140 cm.

8. Maciej Cyrklaff- SP Nowica- 135 cm.

9. Radosław Subkowski- SP 5 Braniewo-130 cm.

10. Sławomir Stołycia- SP Nowica- 125 cm.

10. Paweł Mały- SP Nowica- 125 cm.

Kategoria Otwarta o Puchar Starosty Braniewskiego:

• rocznik 2006 i młodsi:

1. Alan Miedziak- SP Wilkasy- 135 cm.

2. Bartosz Rokoszny- MKS Truso Elbląg- 130 cm.

3. Zbigniew Góralczyk- SP Wilkasy- 130 cm.

4. Wojciech Dynarski- SP Nowica- 125 cm.

5. Kacper Góralczyk- SP Wilkasy- 125 cm.

6. Bartosz Jeremicz- SP Nowica- 120 cm.

7. Bartłomiej Górski- SP Wilkasy- 120 cm.

8. Kamil Olszowski- SP Słobity- 120 cm.

9. Kamil Kiełbasiński-SP Nowica- 115 cm.

9. Fryderyk Sulej- SP Wilkasy- 115 cm.

• rocznik 2003-2005:

1. Szymon Spychała-SP 2 Braniewo- 160 cm.

2. Błażej Sobczak- NKS Nowe Miasto Lubawskie- 160 cm.

3. Jakub Górski- SP Wilkasy- 155 cm.

4. Dawid Wróblewski-SP Nowica- 155 cm.

5. Kamil Kłosowski- NKS Nowe Miasto Lubawskie- 150 cm.

6. Cezary Drożdż- SP 5 Braniewo- 150 cm.

7. Artur Milewski- SP 5 Braniewo- 145 cm.

8. Karol Kuszilek- SP 2 Braniewo- 145 cm.

9. Kacper Klimaszewski- SP 3 Braniewo- 145 cm.

9. Mateusz Stępień- NKS Nowe Miasto Lubawskie- 145 cm.

11. Bartosz Saliński- SP 5 Braniewo- 140 cm.

11. Maciej Cyrklaff- SP Nowica- 135 cm.

13. Radosław Subkowski- SP 5 Braniewo-130 cm.

14. Sławomir Stołycia- SP Nowica- 125 cm.

14. Paweł Mały- SP Nowica- 125 cm.

Kategoria OPEN o Puchar Wójta Gminy Wilczęta:

1. Kacper Rudnik-NKS Nowe Miasto Lubawskie- 194 cm. Rekord zawodów

2. Szymon Spychała-SP 2 Braniewo- 160 cm.

3. Błażej Sobczak- NKS Nowe Miasto Lubawskie- 160 cm.

4. Jakub Górski- SP Wilkasy- 155 cm.

5. Dawid Wróblewski-SP Nowica- 155 cm.

6. Kamil Kłosowski- NKS Nowe Miasto Lubawskie- 150 cm.

7. Cezary Drożdż- SP 5 Braniewo- 150 cm.

8. Artur Milewski- SP 5 Braniewo- 145 cm.

9. Karol Kuszilek- SP 2 Braniewo- 145 cm.

9. Kacper Klimaszewski- SP 3 Braniewo- 145 cm.

9. Mateusz Stępień- NKS Nowe Miasto Lubawskie- 145 cm.

12. Bartosz Saliński- SP 5 Braniewo- 140 cm.

13. Alan Miedziak- SP Wilkasy- 135 cm.

13. Maciej Cyrklaff- SP Nowica- 135 cm.

15. Radosław Subkowski- SP 5 Braniewo-130 cm.

15. Bartosz Rokoszny- MKS Truso Elbląg- 130 cm.

17. Zbigniew Góralczyk- SP Wilkasy- 130 cm.

17. Wojciech Dynarski- SP Nowica- 125 cm.

17. Sławomir Stołycia- SP Nowica- 125 cm.

17. Paweł Mały- SP Nowica- 125 cm.

17. Kacper Góralczyk- SP Wilkasy- 125 cm.

17. Bartosz Jeremicz- SP Nowica- 120 cm.

17. Bartłomiej Górski- SP Wilkasy- 120 cm.

17. Kamil Olszowski- SP Słobity- 120 cm.

25. Kamil Kiełbasiński-SP Nowica- 115 cm.

22. Fryderyk Sulej- SP Wilkasy- 115 cm.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn