Indywidualne Wojewódzkie Biegi Przełajowe SZS Nidzica 2019 – Nie było monopolistów, czyli talenty są wszędzie

Fot. Wojciech Koszewski

W miniony wtorek (2 kwietnia) w Nidzicy odbył się Wojewódzki Finał Biegów Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Igrzysk Dzieci, Młodzieży Szkolnej i Licealiady. Startowali uczniowie wszystkich szczebli szkół w regionie. Uczestników podzielono oczywiście na kategorie wiekowe i do nich dopasowano stosowne dystanse. Na podstawie wyników indywidualnych prowadzono również klasyfikacje zespołowe.

Szkolny Związek Sportowy przykłada dużą wagę do imprez plenerowych przełajów szczególnie, bo to najbardziej naturalna forma aktywności sportowej. W grach zespołowych często następuje selekcja i do rywalizacji przystępuje wąska grupa najbardziej uzdolnionych ruchowo uczniów. Tu kryteria nie są tak ostre, a przecież SZS stawia przede wszystkim na masowość.

Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych: rocznik 2008 i młodsi: Maria Denbińska (SP2 Iława) i Kacper Pyczkowski (SP 1 Pisz), rocznik 2006/07: Patrycja Jeznach (SP Kurzętnik) i Miłosz Kosakowski (SP 1 Pisz) rocznik 2004: Julia Twardowska (SP 30 Olsztyn) i Jakub Szczepański (SP Rudzienice), rocznik 2003: Anna Dziekańska (SP 5 Gołdap) i Marcin Miłkowski (SP Lipowiec), rocznik 2002: Agata Kozłowska (ZS Nowe Miasto Lunawskie) i Adam Ochnik (Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych Pasłęk), rocznik 1000/2000: Zuzanna Kozon (Zespół szkół nr 2 Szczytno) i Szymon Kogut (Zespół Szkół Zawodowych Kurzętnik)

Wyniki

Kategoria – DZIEWCZĘTA , 2008 i młodsze- 600 m

1. Maria Dembińska SP nr 2 - Iława

2. Olga Pietrowicz SP nr 3 - Nidzica

3. Aniela Kędzior SP nr 2- Olsztyn

4. Zuzanna Warajda SP nr 2- Iława

5. Klaudia Fydrych SP nr 1- Nidzica

6. Amelia Jaszczur SP nr 1- Pisz

7. Paulina Malinoś SP nr 2- Olsztyn

8. Paulina Jarmoczyk SP nr 2- Iława

9. Weronika Sobotka SP nr 2- Iława

10. Natalia Litwinowicz SP nr 2 - Olsztyn

11. Anna Miłkowska SP im. Gałczyńskiego - Lipowiec

12. Sandra Chmielińska SP nr 3- Nidzica

Kategoria – DZIEWCZĘTA, 2006- 2007 - 800 m

1. Patrycja Jeznach SP - Kurzętnik

2. Dominika Ostrowska SP nr 1 - Ostróda

3. Klaudia Kryger SP nr 2 - Iława

4. Maria Garbino SP nr 2- Biskupiec

5. Alicja Świdzińska SP nr 2- Iława

6. Amelia Stasik SP nr 1 - Pisz

7. Natalia Klimowicz SP nr 1- Pisz

8. Ewa Gołaszewska SP - Pasym

9. Wiktoria Baranowska SP nr 6 - Ostróda

10. Julia Żynda SP nr 3- Gołdap

11. Kinga Pielka SP - Wilkasy

12. Paulina Wachowska SP nr 1- Pisz

Klasyfikacja drużynowa dziewcząt, ur. 2008 i młodsze oraz 2006 i 2007

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Iławie 33

2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie 14

3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu 12

4. Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy 10

5. Szkoła Podstawowa nr 3 w Kurzętniku 9

6. Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 7

7. Szkoła Podstawowa w Piszu 7

8. Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy 5

8. Szkoła Podstawowa nr 4 w Piszu 5

8. Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu 5

11. Szkoła Podstawowa w Lipowcu 4

11. Szkoła Podstawowa w Wilkasach 4

11. Szkoła Podstawowa w Pasymiu 4

11. Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostródzie 4

11. Szkoła Podstawowa w Gołdapi 4

Kategoria- CHŁOPCY, 2008 i młodsi, 800 m

1. Kacper Pyczkowski SP nr 1- Pisz

2. Tymoteusz Wszołek SP nr 1- Pisz

3. Piotr Szelugowski SP nr 30 - Olsztyn

4. Filip Nowak SP nr 2- Iława

5. Oskar Kozłowski SP nr 3- Gołdap

6. Franciszek Ciepliński SP nr 2 - Olsztyn

7. Marcel Stalęga SP nr 2 - Kurzętnik

8. Paweł Ławstówski SP nr 30- Olsztyn

9. Jan Rohde SP nr 2- Iława

10. Patryk Balewski SP nr 2- Kurzętnik

11. Seweryn Kuchciński SP - Baranów

12. Stanisław Nadolski SP nr 2 – Iława

Kategoria – CHŁOPCY, 2006 I 2007, 1000 m

1. Miłosz Kosakowski SP nr 1 - Pisz

2. Jakub Gołębiowski SP nr 1 - Pisz

3. Damian Zaczkowski SP nr 1- Pisz

4. Bartosz Aker SP nr 2 - Iława

5. Kacper Demski SP nr 1- Nidzica

6. Damian Błażyński SP nr 1 - Pisz

7. Robert Mazanowski SP – Pasym

8. Kacper Góralczyk SP – Wilkasy

9. Oskar Kowalkowski SP - Lubawa

10. Patryk Myszkiewicz SP nr 2 - Iława

11. Leon Chrostowski SP nr 1 - Pisz

12. Wiktor Sawicki SP nr 2 - Iława

Klasyfikacja drużynowa, chłopcy- 2008 i młodsi, 2006 i 2007

1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu 47

2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Iławie 24

3. Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie 10

4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kurzętniku 8

5. Szkoła Podstawowa w Gołdapi 5

5. Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie 5

5. Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy 5

8. Szkoła Podstawowa w Baranowie 4

8. Szkoła Podstawowa w Pasymiu 4

8. Szkoła Podstawowa w Wilkasach 4

8. Szkoła Podstawowa w Lubawie 4

Kategoria- DZIEWCZĘTA , 2004 i młodsze - 1000 m

1. Julia Twardowska SP nr 30 - Olsztyn

2. Otylia Ulińska SP – Brzozie Lubawskie

3. Julia Wawrzywowicz SP- Woźnice

4. Alina Ługiewicz SP - Tylice

5. Lena Kozłowska SP- Kurzętnik

6. Patrycja Bulik SP nr 2 - Iława

7. Kornelia Lembowicz SP nr 2- Iława

8. Klaudia Ostrowska SP nr 2 - Olsztyn

9. Wiktoria Krawiec SP nr 3 - Ostróda

10. Monika Prusińska SP Nr 4 - Ostróda

11. Maja Tańska SP nr 2 - Olsztyn

12. Oliwia Szypulska SP nr 30 – Olsztyn

Kategoria- DZIEWCZĘTA, 2003 i młodsze – 1500 m

1. Anna Dziekańska SP nr 5- Gołdap

2. Alicja Piechocka SP nr 4 - Ostróda

3. Laura Wrońska SP - Lubawa

4. Olga Leszczenko SP – Bisztynek

5. Patrycja Rosińska SP nr 1 - Nidzica

6. Angelika Rochewicz SP - Jamielnik

7. Wiktoria Michalska SP nr 1 – Nidzica

8. Agnieszka Żuralska SP- Jamielnik

9. Natalia Wiśniewska SP - Bisztynek

10. Wiktoria Kłosowska SP- we Franciszkowie –Iława

11. Aleksandra Gach SP - Bisztynek

12. Maria Herman SP nr 1 - Nidzica

Klasyfikacja drużynowa – dziewczęta , 2004 i młodsze, 2003 i młodsze

1. Szkoła Podstawowa w Bisztynku 13

2. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nidzicy 12

2. Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie 12

4. Zespół Szkół- Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostródzie 11

5. Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi 9

5. Szkoła Podstawowa nr 2 w Iławie 9

5. Szkoła Podstawowa w Jamielniku 9

8. Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie 8

9. Szkoła Podstawowa w Brzoziu Lubawskim 7

10. Szkoła Podstawowa w Woźnicach 6

10. Szkoła Podstawowa w Lubawie 6

11. Szkoła Podstawowa w Kurzętniku 5

11. Szkoła Podstawowa w Tylicach 5

12. SSP w Franciszkowie – Iława 4

12. Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 4

Kategoria- CHŁOPCY- 2004 i młodsi, 1500 m

1. Jakub Szczepański SP - Rudzienice

2. Michał Łukaszewski SP - Pasym

3. Damian Roczeń SP nr 1 - Nidzica

4. Kacper Dekarski SP nr 2 - Iława

5. Adam Kowalewski SP nr 2 - Iława

6. Mateusz Sobotka SP nr 2 - Nidzica

7. Dawid Majewski SP - Woźnice

8. Błażej Sobczak SP – Kurzętnik

9. Wiktor Bitkowski SP - Pogorzec

10. Mateusz Stępień SP - Marzęcice

11. Miłosz Świgoń SP nr 3 - Nidzica

12. Karol Bagrowski SP nr 2 - Iława

Kategoria- CHŁOPCY- 2003 i młodsi, 2000 m

1. Marcin Miłkowski SP - Lipowiec

2. Maciej Ochnio SP nr 2 - Olsztyn

3. Marcin Skomski SP nr 2 - Olsztyn

4. Paweł Wojciechowski SP nr 3 - Nidzica

5. Konrad Solis SP we Franciszkowie –Iława

6. Damian Soból SP nr 2 - Olsztyn

6. Jakub Piszczek SP nr 5 - Gołdap

7. Nikodem Groszewski SP – Jamielnik

8. Dominik Jarzyna SP we Franciszkowie – Iława

9. Kacper Moskalik SP - Bisztynek

10. Tymoteusz Konrad SP nr 2 - Olsztyn

11. Kacper Abelski SP - Bisztynek

Klasyfikacja drużynowa – chłopcy 2004 i młodsi, 2003 i młodsi

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie 22

2. Szkoła Podstawowa nr w Iławie 13

3. Szkoła Podstawowa we Franciszkowie – Iława 9

3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy 9

3. Szkoła Podstawowa w Lipowcu 9

3. Szkoła Podstawowa w Rudzienicach 9

7. Szkoła Podstawowa w Bisztynku 7

7. Szkoła Podstawowa w Pasymiu 7

9. Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy 6

10. Szkoła Podstawowa nr 2 w Nidzicy 5

11. Szkoła Podstawowa w Woźnicach 4

11. Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi 4

11. Szkoła Podstawowa w Jamielniku 4

11. Szkoła Podstawowa w Kurzętniku 4

11. Szkoła Podstawowa w Pogorzu 4

16. Szkoła Podstawowa w Marzęcicach 4

Kategoria – DZIEWCZĘTA, 2002 i MŁODSZE -1500 m

1. Agata Kozłowska ZS- Nowe Miasto Lubawskie

2. Zuzanna Rosińska ZS nr 2 w Szczytnie

3. Zuzanna Śliwka ZSZ i O w Nidzicy

4. Paulina Antosiak ZS nr 3 w Szczytnie

5. Karolina Szulczak SP nr 3 w Nidzicy

6. Patrycja Groszewska ZSZ w Kurzętniku

7. Dagmara Gawecka SP nr 3 w Nidzicy

8. Wiktoria Chąber ZS nr 3 w Szczytnie

9. Weronika Paćkowska ZS nr 2 w Szczytnie

10. Patrycja Jasionowska ZS nr 2 w Szczytnie

11. Katarzyna Brzozowska ZS im. Norwida w Nowym MieścieLubawskie

12. Aleksandra Czeszejko ZSZ i O w Nidzicy

Kategoria- DZIEWCZĘTA – 1999 i 2000 - 2000 m

1. Zuzanna Kozon ZS nr 2- Szczytno

2. Amelia Mariańska ZS nr 3 - Szczytno

3. Klaudia Tańska ZS nr 2 -Szczytno

4. Julia Wojciechowska ZS nr 1 - Szczytno

5. Paulina Muszyńska ZSEH -Olsztyn

6. Magdalena Wiśniewska ZSZ-Kurzętnik

7. Julia Wróblewska ZS nr 1-Szczytno

8. Patrycja Rutkowska ZSZiO-Nidzica

9. Klaudia Tomala ZSZiO-Nidzica

10. Klaudia Jabłońska ZS nr 1- Szczytno

Klasyfikacja drużynowa dziewczęta, 2002 i młodsze, 1999- 2000

1. Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie 30

2. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy 17

3. Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie 16

4. Zespół Szkół nr 1 w Szczytnie 13

4. Zespół Szkół w Nowym Mieście Lubawskim 13

6. Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku 10

7. Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy 9

8. Zespół Szkół Ekonomiczno- Handlowych w Olsztynie 5

der2

Klasyfikacja- CHŁOPCY, 2002 i młodsi – 2000 m

1. Adam Ochnik ZSE i T- Pasłęk

2. Krystian Gąsiewski ZS nr 1- Szczytno

3. Adrian Bochniak ZSE i T - Pasłęk

4. Damian Ciereszko ZSE i T - Pasłęk

5. Janusz Szymański ZSE i T - Pasłęk

6. Bartosz Raniecki ZS nr 2 - Szczytno

7. Grzegorz Danilczuk ZS nr 1 - Szczytno

8. Artur Sznarkowski ZSZ - Kurzętnik

9. Dawid Kozłowski ZS- Nowe Miasto Lubawskie

10. Mateusz Sendrowski ZS nr 2 - Szczytno

11. Krystian Maziński ZS nr 1 - Szczytno

12. Kamil Oszczęda ZSZ i O - Nidzica

Kategoria- CHŁOPCY, 1999 -2000, 3000 m

1. Szymon Kogut ZSZ-Kurzętnik

2. Bartosz Kosiński ZS nr 2 - szczytno

3. Cezary Onyszek ZSZ i O - Nidzica

4. Arkadiusz Tabaka ZSEiT- Pasłęk

5. Jakub Czarnecki ZSZ - Kurzętnik

6. Piotr Smoliński ZSZ i O - Nidzica

7. Andrzej Jabłonowski ZS nr 2 - Szczytno

8. Adam Pietrzak ZSZ i O - Nidzica

9. Aleksander Zagórski ZS – Nowe Miasto Lubawskie

10. Mateusz Rogoziński ZSZ i O - Nidzica

11. Mikołaj Woźniak ZSZ i O - Nidzica

12. Aureliusz Kopacki ZSEiT- Pasłęk

der3

Klasyfikacja drużynowa – chłopcy 2002 i młodsi oraz 1999-2000.

1. Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku 33

2. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy 26

3. Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie 20

4. Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku 18

5. Zespół Szkół nr 1 w Szczytnie 15

6. Zespół Szkół w Nowym Mieście Lubawskim 8

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn