Akademickie MP w Biegach Przełajowych Supraśl 2019 – UMW widoczny, zwłaszcza studentki

Fot. OSiR Olsztyn (ilustracja)

W Supraślu odbyły się w sobotę (13 kwietnia) Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Rywalizowano na dystansach 3 km i 6 km panie oraz 4 km i 9 km panowie. Z dobrej strony pokazały zwłaszcza studentki z Kortowa, które w klasyfikacji zespołowej zdobyły brązowy medal w open i srebrny w relacji uniwersytetów. Do Olsztyna trafiły też dwa małe krążki

W biegu na 6 km Małgorzata Trzeciak zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji uniwersytetów (szóste w open). Wiktor Kujawa też był trzecim biegaczem uniwersyteckim ( dystans 9 km). W open wywalczył 20 lokatę. Panowie z Kortowa w klasyfikacji zespołowej znaleźli się poza „20”, a w punktacji uniwersytetów zajęli siódme miejsce.

Wyniki

Kobiety

Dystans 3 km (182 zawodniczki)

1 MEGGER Eliza UNIWERSYTET ŚLĄSKI W KATOWICACH K / 1 00:10:39

2 INDEKA Sylwia AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KATOWICACH K / 2 00:10:44

3 RUTKOWSKA Katarzyna WYŻSZA SZKOŁA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I TURYSTYKI W BIAŁYMSTOKU K / 3 00:10:44

4 GÓRAK Paulina UNIWERSYTET ROLNICZY W KRAKOWIE K / 4 00:10:51

5 CHRYCZYK Katarzyna AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KRAKOWIE K / 5 00:10:58

6 KRÓLIK Kinga POL POLITECHNIKA ŁÓDZKA K / 6 UTE/1 00:11:12

.......................

22 BUDZIŁEK Martyna UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE K / 22 UNI/7 00:12:02

24 KACZMARCZYK Justyna UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE K / 24 UMI/8 00:12:07

59 PLISZKA Klaudia UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE K / 59 UNI/19 00:13:12

88 MILANOWSKA Beata UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI WOLSZTYNIE

K / 88 UNI/25 00:13:56

133 SZCZERBACZEWICZ Aleksandra UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI WOLSZTYNIE K / 133 UNI/43 00:15:03

169 HRYCIUK Julita POL UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE K / 169 UNI/48 00:17:35

170 WIĘCEK Klaudia UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIR K / 170 UNI/49 00:17:37

180 ZIELIŃSKA Natalia UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE K / 180 UNI/51 00:18:37

181 WÓJCIK Joanna UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE K / 181 UNI/52 00:18:42

Dystans 6 km (94 zawodniczki)

1 MACH Angelika POL UNIWERSYTET WARSZAWSKI K / 1 UNI/1 00:22:15

2 KAPAŁA Patrycja POLITECHNIKA ŚLĄSKA W GLIWICACH K / 2 UTE/1 00:22:39

3 ŚLĘZAK Sylwia UNIWERSYTET HUMANISTYCZNO-PRZYRODNICZY IM. JANA DŁUGOSZA W CZĘSTOCHOWIE K / 3 USP/1 00:22:56

4 ZIELEŃ Małgorzata POL POLITECHNIKA WROCŁAWSKA K / 4 UTE/2 00:23:12

5 JARZĄBEK Sabina UNIWERSYTET JANA KOCHANOWSKIEGO W KIELCACH K / 5 UNI/2 00:23:13

6 TRZECIAK Magdalena UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE K / 6 UNI/3 00:23:17

........................................

37 WUJKOWSKA Izabela POL UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKi W OLSZTYNIE K / 37 UNI/9 00:27:20

48 FIEDOROWICZ Joanna UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE K / 48 UNI/14 00:29:12

74 KĘDZIA Milena UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE K / 74 UNI/20 00:32:28

90 GLAZER Emilia UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE K / 90 UNI/22 00:36:42

Zespołowo

1 AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KRAKOWIE 822 UWF

2 UNIWERSYTET WARSZAWSKI 807 UNI

3 UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE 778 UNI

4 POLITECHNIKA WROCŁAWSKA 765 UTE

5 UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KRAKOWIE 758 USP

6 UNIWERSYTET GDAŃSKI 734 UNI

Fot. amp facebook

Mężczyźni

Dystans 4 km (147 zawodników)

1 DOROŻYŃSKI Szymon POL POLITECHNIKA OPOLSKA M / 1 UTE/1 00:14:22

2 NOWAKOWSKI Dariusz UNIWERSYTET ROLNICZY W KRAKOWIE M / 2 USP/1 00:14:23

3 KONDEJ Mateusz AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W WARSZAWIE M / 3 UWF/1 00:14:26

4 MARSZAŁEK Patryk POL UNIWERSYTET RZESZOWSKI M / 4 UNI/1 00:14:40

5 SERKOWSKI Wojciech POL UNIWERSYTET GDAŃSKI M / 5 UNI/2 00:14:41

6 PETRUSIEWICZ Grzegorz UNIWERSYTET ŁÓDZKI M / 6 UNI/3 00:14:44

......................................

46 WRONOWSKI Albert UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE M / 46 UNI/16 00:16:16

65 JASIŃSKI Szymon UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE M / 65 UNI/22 00:17:03

125 WIESIOŁEK Kacper UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE M / 125 UNI/34 00:20:03

133 ZATOŃ Adrian UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE M / 133 UNI/36 00:21:00

Dystans 9 km (110 zawodników)

1 GŁOWALA Robert POL POLITECHNIKA ŁÓDZKA M / 1 UTE/1 00:29:41

2 TOPOLNICKI Szymon AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KATOWICACH M / 2 UWF/1 00:30:14

3 JARCZOK Bartosz AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KATOWICACH M / 3 UWF/2 00:30:34

4 SZATECKI Maksymilian SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO W WARSZAWIE M / 4 USP/1 00:30:51

5 HASIURA Jędrzej POL POLITECHNIKA ŁÓDZKA M / 5 UTE/2 00:31:04

6 TABOR Dominik UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI COLLEGIUM MEDICUM KRAKÓW M / 6 UME/1 00:31:07

...........................

20 KUJAWA Wiktor UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE M / 20 UNI/3 00:32:26

Zespołowo

1 AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KATOWICACH 676 UWF

2 AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KRAKOWIE 647 UWF

3 POLITECHNIKA WROCŁAWSKA 623 UTE

4 POLITECHNIKA POZNAŃSKA 615 UTE

5 AKADEMIA GÓRNICZO - HUTNICZA W KRAKOWIE 602 UTE

6 UNIWERSYTET WARSZAWSKI 595 UNI

....................

26 (7) UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE 351 UN

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn