Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Zamość 2019 – Podwójne medale to dopiero radość

Fot. osir węgorzewo facebook

W miniony weekend (1/2 czerwca) Zamościu odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce. Rywalizowano w trzech grupach wiekowych: seniorów, U 20 i U18. Reprezentację Warmii i Mazur tworzyli zawodnicy z klubów LZS z: Nowego Miasta Lubawskiego, Lubawy, Węgorzewa, Dywit, Kurzętnika, Działdowa, Pasłęka i Ornety. Nasz dorobek do 11 medali: 3 złote, 7 srebrnych i 1 brązowy.

Podwójnymi medalistkami zostały: Daria Siemińska z LKS Lubawa (złoto w dysku, srebro w kuli), Izabela Mendyk z Sokoła Węgorzewo (złoto w dysku, srebro w oszczepie), Patrycja Steć z Gimpasa Pasłęk (srebro wzwyż i srebro w kuli), Kinga Kornacka z Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie (srebro na 400 m i srebro na 80 m), Klaudia Nazarowicz z Sokoła Węgorzewo (złoto skok w dal), Michał Karbowski z MOSiR Działdowo (srebro na 600 m) i Karolina Kornacka z Drwęcy Nowego Miasto Lubawskie (brąz na 400 m ppł).

Wyniki

100 metrów K U18

13 Julia UZARSKA 03-05-05 LKS Lubawa 13.44(431)

17 Emilia FAFIŃSKA 03-01-05 LKS Lubawa 13.70

18 Agata KOZŁOWSKA 02-07-01 KS Zamek Kurzętnik 13.80

19 Laura WROŃSKA 03-06-11 LKS Lubawa 14.20

20 Monika KOŁODZIEJCZYK 03-08-27 KS Agros Zamość 14.40

21 Aleksandra ĆWIKLIŃSKA 03-09-19 LKS Lubawa 14.68

200 metrów K U18

14 Agata KOZŁOWSKA 02-07-01 KS Zamek Kurzętnik 27.01(009) PB

400 metrów K U18

2 Kinga KORNACKA 03-05-07 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 57.44 PB

4 Karolina KORNACKA 03-05-07 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 59.64 PB

7 Alicja PIECHOCKA 03-02-16 MLKS Ostróda 61.07(062)

800 metrów K U18

2 Kinga KORNACKA 03-05-07 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:15.34

1500 metrów K U18

5 Kornelia TROŚCIANKO 03-12-02 UKS Sokół Węgorzewo(WN) 5:19.19 SB

400 m pł K U18 (76.2)

3 Karolina KORNACKA 03-05-07 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 64.28

4x100 metrów K U18 el. OOM

5 LKS Lubawa (WN) (Adrianna TYKARSKA, Laura WROŃSKA , Emilia FAFIŃSKA , Julia UZARSKA) 53.13

61472344 2986657381375248 5056147578022789120 n

Pchnięcie kulą K U18 (3kg)

2 Daria SIEMIŃSKA 02-05-10 LKS Lubawa(WN) 13.65

Rzut dyskiem K U18 (1kg)

1 Daria SIEMIŃSKA 02-05-10 LKS Lubawa(WN) 35.35 SB

7 Zuzanna NIEDZIELA 02-12-17 LKS Lubawa(WN) 23.54

Rzut oszczepem K U18 (500)

7 Zuzanna NIEDZIELA 02-12-17 LKS Lubawa(WN) 33.50 PB

Skok w dal K U18

11 Natalia JUCHNOWSKA 02-08-19 UKS MOSiR Działdowo(WN) 4.83

17 Julia KOWALSKA 03-07-08 UKS MOSiR Działdowo(WN) 4.39

Trójskok K U18

4 Natalia JUCHNOWSKA 02-08-19 UKS MOSiR Działdowo(WN) 10.86

10 Julia KOWALSKA 03-07-08 UKS MOSiR Działdowo(WN) 9.76 PB

100 metrów M U18

14 Dawid RUMIŃSKI 03-01-24 LUKS Orneta 11.77

200 metrów M U18

14 Dawid RUMIŃSKI 03-01-24 LUKS Orneta 24.35 PB

Pchnięcie kulą M U18 (5kg)

11 Artur CYTLAŁ 03-01-09 UKS MOSiR Działdowo(WN) 12.36

Rzut oszczepem M U18 (700)

5 Artur CYTLAŁ 03-01-09 UKS MOSiR Działdowo(WN) 53.36 SB

100 metrów K U20

5 Wiktoria RUTKOWSKA 01-01-23 LUKS Orneta(WN) 12.50

200 metrów K U20

10 Wiktoria RUTKOWSKA 01-01-23 LUKS Orneta 26.29 SB

800 metrów K U20

12 Kamila PAWŁOWSKA 00-07-18 KS Zamek Kurzętnik 2:21.10

1500 metrów K U20

8 Kamila PAWŁOWSKA 00-07-18 KS Zamek Kurzętnik(WN) 4:48.27 PB

Pchnięcie kulą K U20 (4kg)

2 Patrycja STEĆ 01-03-22 UKS Gimpas Pasłęk(WN) 10.48 PB

Skok wzwyż K U20 

2 Patrycja STEĆ 01-03-22 UKS Gimpas Pasłęk(WN) 1.62 SB

Skok w dal K U20

1 Klaudia NAZAROWICZ 00-03-09 UKS Sokół Węgorzewo(WN) 5.86 SB

400 metrów M U20

13 Mikołaj TRUSZCZYŃSKI 01-12-13 GUKS Asy Dywity 52.58

800 metrów M U20

14 Mikołaj TRUSZCZYŃSKI 01-12-13 GUKS Asy Dywity 2:08.30

1500 metrów M U20

14 Sylwester PALUCH 01-07-31 GUKS Asy Dywity(WN) 4:35.40

3000 metrów M U20

7 Sylwester PALUCH 01-07-31 GUKS Asy Dywity(WN) 10:48.98

3000 metrów kobiet

11 Dorota PAWŁOWSKA 80-03-13 KS Zamek Kurzętnik(WN) 11:15.12 PB

Rzut dyskiem kobiet (1kg)

1 Izabela MENDYK 98-01-27 UKS Sokół Węgorzewo(WN) 45.20 PB

Rzut oszczepem kobiet (600)

2 Izabela MENDYK 98-01-27 UKS Sokół Węgorzewo(WN) 31.04

800 metrów mężczyzn

2 Michał KARBOWSKI 98-06-02 UKS MOSiR Działdowo(WN) 1:57.87 PB

3000 m przeszkody mężczyzn

4 Michał KARBOWSKI 98-06-02 UKS MOSiR Działdowo(WN) 9:47.04

Fot. lks lubawa facebook

Klasyfikacja klubowa

1 KS Podlasie Białystok 184.5

2 KS Agros Zamość 157.0

3 MLKS Nadwiślanin Chełmno 109.0

4 ULKS MOSiR Sieradz 88.0

5 LUKS Orkan Września 86.0

6 ULKS Talex Borzytuchom 74.0

…..............................

43 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 25.0

45 UKS Sokół Węgorzewo 22.0

46 LKS Lubawa 22.0

47 UKS MOSiR Działdowo

60 UKS Gimpas Pasłęk 14.0

86 GUKS Asy Dywity 2.0

87 MLKS Ostróda 1.5

89 KS Zamek Kurzętnik 1.0

Klasyfikacja województw

1 WIELKOPOLSKIE 438.0

2 LUBELSKIE 328.0

3 PODLASKIE 285.5

4 MAZOWIECKIE 279.5

5 KUJAWSKO-POMORSKIE 272.0

6 ŁÓDZKIE 242.0

7 DOLNOŚLĄSKIE 219.0

8 LUBUSKIE 194.0

9 POMORSKIE 172.0

10 ZACHODNIOPOMORSKIE 131.5

11 WARMIŃSKO-MAZURSKIE 112.5

12 OPOLSKIE 95.0

13 ŚWIĘTOKRZYSKIE 53.0

14 PODKARPACKIE 42.0

15 MAŁOPOLSKIE 33.0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn