Mityngi w Warszawie i Szczecinie – Rekordy życiowe cieszą najbardziej

Fot.ilustracja

Miniony weekend (15/16 czerwca) stał pod znakiem kolejnych sprawdzianów przed najważniejszymi imprezami sezonu. Podczas Otwartych Mistrzostw Mazowsza startowali głównie lekkoatleci AZS UWM, ustanawiając kilka rekordów życiowych. Warto podkreślić rosnąca formę 400-metrowców (Jakub Kozacki i Natalia Żuk), Alicji Potasznik na 200 m, Wiktora Kujawy na 1500 m.

Z zawodników innych klubów Warmii i Mazur dobrze spisali się: Kamila Pawłowska (zamek Kurzętnik) na 1500 m i Alicja Piechocka (MLKS Ostróda) na 400 m. W stolicy formę sprawdziły sztafety AZS UWM, które wcześniej zakwalifikowały się do imprez głównych. Juniorki (U20) uzyskały najlepszy czas w tym sezonie w kraju w swojej grupie wiekowej.

W Szczecinie wystartowały na 1500 metrów: Justyna Jelska i Julia Pętlicka. Obie tez pobiły „życiówki”.

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza U18 i U20

400 metrów mężczyzn

KOZACKI Jakub 11.10.2002 KS AZS UWM Olsztyn WN 49.17 PB

KLIMEK Rafał 21.07.1999 KS AZS UWM Olsztyn WN 50.38 SB

SKOMSKI Marcin 10.12.2003 KS AZS UWM Olsztyn WN 51.05

TRUSZCZYŃSKI Mikołaj 13.12.2001 GUKS Asy Dywity WN 53.85

800 metrów mężczyzn

KOZŁOWSKI Piotr 14.02.2001 KS AZS UWM Olsztyn WN 2:00.08

1500 metrów mężczyzn

KUJAWA Wiktor 03.08.1993 KS AZS UWM Olsztyn WN 4:01.18 PB

WSZEBOROWSKI Kacper 12.04.2002 OLA Warmińsko-mazurskie WN 4:35.26

3000 metrów mężczyzn

7 PALUCH Sylwester 31.07.2001 GUKS Asy Dywity WN 9:43.71 SB

110 metrów pł M U18 (91.4)

FINAŁ B +0.5

NOWAKOWSKI Jakub 29.07.2003 KS AZS UWM Olsztyn WN 15.00

STEFANOWICZ Maciej 15.11.2003 KS AZS UWM Olsztyn WN 16.70

100 metrów kobiet

PRUSIŃSKA Małgorzata 25.07.2000 KS AZS UWM Olsztyn WN 12.90 (-1.0)

GOŁOTA Zuzanna 25.09.2004 KS AZS UWM Olsztyn WN 13.45 PB (+1.6)

CZĘCZEK Michalina 13.12.2004 KS AZS UWM Olsztyn WN 13.55 (-0.9)

JANUCHTA Kinga 05.01.2005 KS AZS UWM Olsztyn WN 13.65 (-0.9)

200 metrów kobiet

POTASZNIK Alicja 24.04.2000 KS AZS UWM Olsztyn WN 24.19 PB (+1.3)

KUBICKA Julia 09.12.2002 KS AZS UWM Olsztyn WN 25.54 (+1.3)

JATKIEWICZ Izabela 28.04.2000 KS AZS UWM Olsztyn WN 25.54 PB (+1.5)

PRUSIŃSKA Małgorzata 25.07.2000 KS AZS UWM Olsztyn WN 25.64 (+1.3)

CZARNECKA Aleksandra 26.06.2002 KS AZS UWM Olsztyn WN 26.50 (+0.7)

400 metrów kobiet

ŻUK Natalia 23.12.2000 KS AZS UWM Olsztyn WN 56.88 PB

KUBICKA Julia 09.12.2002 KS AZS UWM Olsztyn WN 58.75

PIECHOCKA Alicja 16.02.2003 MLKS Ostróda WN 59.66 PB

LEMANOWICZ Maja 05.12.2001 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:00.35

CZARNECKA Aleksandra 26.06.2002 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:01.92

800 metrów kobiet

DOMURAT Wiktoria 06.04.2002 KS AZS UWM Olsztyn WN 2:20.50

MOTULEWICZ Patrycja 21.06.2002 LKS Korab Olecko WN 2:49.52

1500 metrów kobiet

ZIÓŁEK Weronika 23.04.2003 KS AZS UWM Olsztyn WN 5:04.70

3000 metrów kobiet

PAWŁOWSKA Kamila 18.07.2000 KS Zamek Kurzętnik WN 10:15.34 PB

PIETRUCZUK Alicja 14.01.2000 LKS Korab Olecko WN 10:58.94 PB

PAWŁOWSKA Dorota 13.03.1980 KS Zamek Kurzętnik WN 11:02.98

ŚWIERZBIN Agnieszka 20.04.2002 LKS Korab Olecko WN 11:40.70

400 m pł kobiet

KRAUSHAR Julia 24.10.2003 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:10.98

Skok w dal K U18

JANUCHTA Kinga 05.01.2005 KS AZS UWM Olsztyn WN 4.69 (-0.1)

GOŁOTA Zuzanna 25.09.2004 KS AZS UWM Olsztyn WN 4.06 (-0.9)

Sztafety

4x100 metrów K U20

1 KS AZS UWM Olsztyn WN (Izabela JATKIEWICZ 28.04.2000, Alicja POTASZNIK 24.04.2000, Małgorzata PRUSIŃSKA 25.07.2000, Julia KUBICKA 09.12.2002) 47.62

4x100 metrów juniorów mł

2 KS AZS UWM Olsztyn WN (Dawid MIERZEJEWSKI 18.09.2001, Jakub KOZACKI 11.10.2002, Dobrosław ZIMIŃSKI 04.03.2002, Jakub KLUK 12.03.2002) 46.01

4x400 metrów juniorów mł.

6 KS AZS UWM Olsztyn WN(Jakub KOZACKI 11.10.2002, Natan TYBOROWSKI 02.07.2001, Dobrosław ZIMIŃSKI 04.03.2002, Mateusz TKACZUK 08.03.2002) 3:38.29

4x100 metrów juniorek mł

KS AZS UWM Olsztyn WN (Julia BARASZKIEWICZ 10.04.2002, Wioleta KITEWSKA 02.03.2002, Julia KUBICKA 09.12.2002, Aleksandra CZARNECKA 26.06.2002) 49.42

4x400 metrów juniorek mł.

KS AZS UWM Olsztyn WN (Wioleta KITEWSKA 02.03.2002, Julia KUBICKA 09.12.2002, Maja LEMANOWICZ 01.12.2001, Aleksandra CZARNECKA 26.06.2002) 4:01.80

Ogólnopolski Mityng Szczecin

1500 metrów kobiet

1 Weronika LEWNA 01-08-08 LKS Fenix Słupsk(PM) 4:28.78 PB

2 Justyna JELSKA 99-08-20 KS AZS UWM Olsztyn(WN) 4:29.91 PB

3 Julita MANIECKA 02-08-15 KS Hanza Goleniów(ZP) 4:30.11

4 Julia PĘTLICKA 02-01-02 KS AZS UWM Olsztyn(WN) 4:30.57 PB

5 Anna HRYCYK 03-07-11 KMKL Sztorm Kołobrzeg(ZP) 4:38.82 PB

6 Maja DZIAŁOSZEWSKA 01-09-05 ZLKL Zielona Góra(LB) 4:48.44 PB

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn