MP Masters w Pięciobojach Klasycznym i Rzutowym oraz Trójboju Sprinterskim Toruń 2019 – Warmia i Mazury na topie

Fot. Julia Truszczyńska

W Toruniu odbyły się w sobotę (15 czerwca) 27 Mistrzostwa Polski Masters w Pięciobojach Rzutowych i Pięcioboju Klasycznym oraz 4 Mistrzostwa Masters w Trójboju Sprinterskim. Znów dali o sobie znać reprezentacji Warmii i Mazur, którzy wrócili z bogatym łupem medalowym. Zaimponował Marek Grzyb (Olsztyn), który wygrał rywalizacje w pięcioboju klasycznym w open i swojej grupie wiekowej

W tej samej konkurencji wśród pań trzecia w open i „złota” w swojej grupie wiekowej była Elżbieta Sambor (Elbląg). Tytuły mistrzowskie zdobyli: w pięcioboju klasycznym: Sławomir Zawada (Dobre Miasto) w M50, Marek Grzyb (Olsztyn) w M60, Elżbieta Sambor (Elbląg) w K50., w wieloboju rzutowym: Mirosław Pluta (Elbląg) w M55, Magdalena Rafalska (Olsztyn) w K45, w wieloboju ciężarkowym: Jan Obuchowski (Nowe Miasto Lubawskie) w M60, Jerzy Jabłoński (Olsztyn) w M70, w trójboju sprinterskim: Sławomir Zawada (Dobre Miasto) w M50 i Ewa Skrzyńska (Olsztyn) w K50

Pięciobój klasyczny

Mężczyźni open

1 Grzyb Marek Olsztyn M60 3464

2 Antkowiak Mirosław Golina M55 3031

3 Suski Jan Koszalin M65 2737

4 Gulbicki Tadeusz Dobre Miasto M65 2625

5 Zawada Sławomir Dobre Miasto M50 2571

Kategorie

M50

1 Zawada Sławomir Dobre Miasto 18-02-68 M50 2571

2 Olszewski Marek Lidzbark Warmiński 22-03-69 M50 2406

M60

1 Grzyb Marek Olsztyn 27-03-55 M60 3464

M65

2 Gulbicki Tadeusz Dobre Miasto 03-04-54 M65 2625

Kobiety open

1 Milińska-Tymendorf Anna Blizne Jasińskiego 28-02-70 K45 2229

2 Kielan Urszula Warszawa 10-10-60 K55 2219

3 Sambor Elżbieta Elbląg 13-01-65 K50 1578

Kategorie

K35

2 Kowalska Izabela Elbląg 19-02-83 K35 427

K50

1 Sambor Elżbieta Elbląg 13-01-65 K50 1578

Wielobój rzutowy

M40

4 Oziemkiewicz Marek Elbląg 08-02-76 M40 1576

M55

1 Puta Mirosław Elbląg 05-03-63 M55 2892

M65

2 Kubacki Mieczysław Nowe Miasto Lubawskie 04-03-53 M65 3674

M70

2 Jabłoński Jerzy Olsztyn 23-04-45 M70 3811

7 Jabłoński Sławomir Olsztyn 16-08-47 M70 3151

K45

1 Rafalska Magdalena Olsztyn 04-12-73 K45 1893

K65

2 Malgrem Maria Tomaszkowo 22-07-51 K65 1951

K75

2 Romanowska Helena Olsztyn 21-03-41 K75 2989

K80

2 Sambor Teresa Elbląg 12-10-37 K80 2178

Wielobój ciężarkowy

M40

3 Oziemkiewicz Marek Elbląg 08-02-76 M40 51,73

M55

2 Puta Mirosław Elbląg 05-03-63 M55 68,63

M60

1 Obuchowski Jan Nowe Miasto Lubawskie 08-03-57 M60 56,35

M65

4 Kubacki Mieczysław Nowe Miasto Lubawskie 04-03-53 M65 19,99

M70

1 Jabłoński Jerzy Olsztyn 23-04-45 M70 51,89

2 Jabłoński Sławomir Olsztyn 16-08-47 M70 43,43

Trójbój sprinterski

M40

5 Gębski Mariusz M40 05-05-78 Lidzbark Warmiński 1897

M50

1 Zawada Sławomir M50 18-02-68 Dobre Miasto 2147

K50

1 Skrzyńska Ewa K50 12-10-68 Olsztyn 2467

2 Opak Beata K50 28-06-65 Olsztyn 1554

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn