MP Mastersów Białystok 2019 – Warmia i Mazury 42 medale, ale to tylko symbole z radości uprawiania sportu

Fot. nadesłane

W Białymstoku odbyły się w weekend (29/30 czerwca) Mistrzostwa Polski Mastersów w lekkiej atletyce. W stolicy Podlasia zjawiło się kilkuset uczestników, głównie byłych sportowców wyczynowych, ale nie brakowało osób, które pokochały lekkoatletykę później i teraz startują w imprezach weteranów. Ekipa Warmii i Mazur spisała się wyśmienicie zdobywając 42 medale: 23 złote, 8 srebrnych i 11 brązowych.

Oczywiście wiadomo, że w jednej konkurencji medal jest zdobyć łatwiej , w drugiej trudniej, ale te nagrody maja charakter symboliczny. Najważniejsze, że mastersi regularnie trenują, są wzorami jak prowadzić sportowy tryb życia. Szczególne powody do zadowolenia miała pani Helena Romanowska (Olsztyn), która przywiozła do domu 4 złote krążki. Po trzy wywalczyły Krystyna Pieczulis (Olsztyn) i Elżbieta Sambor (Elbląg), dwa tytuły zdobyła Ewa Skrzyńska (Olsztyn), raz na najwyższym stopniu podium stanęły: Dorota Pawłowska (Kurzętnik) Halina Gulbicka (Dobre Miasto) Wśród mężczyzn rekordzistą był Sławomir Zawada (Dobre Miasto) – pięciokrotny mistrz Polski, Dwa złote medale zdobył Piotr Zienkiewicz (Młynary) , po jednym: Jerzy Jabłoński, Marek Grzyb (obaj Olsztyn) i Mieczysław Kubacki (Nowe Miasto Lubawskie)

Wyniki

100 metrów kobiet

K50

1 Ewa SKRZYŃSKA 68-10-12 (K50) Olsztyn 14.08

K80

2 Teresa SAMBOR 37-10-12 (K80) Elbląg 31.04

200 metrów kobiet

K50

1 Ewa SKRZYŃSKA 68-10-12 (K50) Olsztyn 29.67

ta1

400 metrów kobiet

K55

1 Krystyna PIECZULIS 62-11-12 (K55) Olsztyn 81.42

1500 metrów kobiet

K35

1 Dorota PAWŁOWSKA 80-03-13 (K35) 2 Kurzętnik 5:11.96

K55

1 Krystyna PIECZULIS 62-11-12 (K55) Olsztyn 6:09.10

5000 metrów kobiet

K35

2 Dorota PAWŁOWSKA 80-03-13 (K35) Kurzętnik 19:40.20

K55

1 Krystyna PIECZULIS 62-11-12 (K55) Olsztyn 22:18.66

K60

1 Halina GULBICKA 57-09-21 (K60) Dobre Miasto 31:51.35

Chód 3000 metrów

K50

1 Elżbieta SAMBOR 65-01-13 (K50) Elbląg 22:08.31

Skok w dal kobiet

K50

1 Sambor Elżbieta 1965-01-13 Elbląg POL 3.50

Skok wzwyż kobiet

K50

1 Sambor Elżbieta 1965-01-13 Elbląg POL 1.31

Pchnięcie kulą kobiet

K65 ( 3 kg)

3 Malgrem Maria 1951-07-22 Tomaszkowo POL 5.35

K75 (2 kg)

1 Romanowska Helena 1941-03-21 Olsztyn POL 7.36

K80 (2 kg)

2 Sambor Teresa 1937-10-12 Elbląg POL 5.62

Rzut dyskiem kobiet (0.75 kg)

K75

1 Romanowska Helena 1941-03-21 Olsztyn POL 14.31

Rzut oszczepem kobiet (500 g)

K50

3 Sambor Elżbieta 1965-01-13 Elbląg POL 19.84

K75 (400 g)

1 Romanowska Helena 1941-03-21 Olsztyn POL 10.18

K80

2 Sambor Teresa 1937-10-12 Elbląg POL 8.45

Rzut młotem kobiet

K75

1 Romanowska Helena 1941-03-21 Olsztyn POL 21.78

100 metrów mężczyzn

M50

2 Sławomir ZAWADA 68-02-18 (M50) Dobre Miasto 12.71

3 Piotr SKRZYŃSKI 67-10-08 (M50) Olsztyn 12.95

M65

6 Tadeusz GULBICKI 54-04-03 (M65) Dobre Miasto 14.92

200 metrów mężczyzn

M50

2 Piotr SKRZYŃSKI 67-10-08 (M50) Olsztyn 26.96

1500 metrów mężczyzn

M45

3 Maciej TRUDNOWSKI 72-08-02 (M45) Olsztyn 5:06.99

5000 metrów mężczyzn

M40

3 Mariusz PAWŁOWSKI 76-01-25 (M40) Marzęcice 17:56.04

M45

1 Piotr ZIENKIEWICZ 74-06-19 (M45) Młynary 18:52.57

3 Maciej TRUDNOWSKI 72-08-02 (M45) Olsztyn 20:03.08

10.0000 metrów mężczyzn

M40

3 Pawłowski Mariusz 1976-01-25 KS Kurzętnik Biega POL 37:14.97

M45

1 Zienkiewicz Piotr 1974-06-19 Młynary POL 38:07.81

100 metrów przez płotki mężczyzn

M50

1 Sławomir ZAWADA 68-02-18 (M50) Dobre Miasto 15.96

3 Marek OLSZEWSKI 69-03-22 (M50) Lidzbark Warmiński 21.46

400 metrów przez płotki mężczyzn

M50

1 Sławomir ZAWADA 68-02-18 (M50) Dobre Miasto 67.11

2 Marek OLSZEWSKI 69-03-22 (M50) Lidzbark Warmiński 73.77

Chód na 5000 metrów mężczyzn

M55

3 Marek CIOŁKOWSKI 63-05-29 (M55) Olsztyn 36:08.89

Skok w dal mężczyzn

M50

1 Zawada Sławomir 1968-02-18 Dobre Miasto POL 5.53

4 Olszewski Marek 1969-03-22 Lidzbark Warmiński POL 5.12

M60

1 Grzyb Marek 1955-03-27 Olsztyn POL 4.79

M65

2 Gulbicki Tadeusz 1954-04-03 Dobre Miasto POL 3.91

Trójskok mężczyzn

M50

1 Zawada Sławomir 1968-02-18 Dobre Miasto POL 11.78

3 Olszewski Marek 1969-03-22 Lidzbark Warmiński POL 10.20

Skok wzwyż mężczyzn

M50

1 Zawada Sławomir 1968-02-18 Dobre Miasto POL 1.61

M60

3 Grzyb Marek 1955-03-27 Olsztyn POL 1.47

Pchnięcie kula mężczyzn (5 kg)

M65

1 Kubacki Mieczysław 1953-03-04 Nowe Miasto Lubawskie POL 12.40

M70

9 Jabłoński Sławomir 1947-08-16 Olsztyn POL 9.30

Rzut dyskiem mężczyzn (1 kg)

M65

3 Kubacki Mieczysław 1953-03-04 Nowe Miasto Lubawskie POL 37.27

M70

3 Jabłoński Jerzy 1945-04-23 Olsztyn POL 34.47

14 Jabłoński Sławomir 1947-08-16 Olsztyn POL 22.16

Rzut oszczepem mężczyzn (800 g)

M45

5 Zienkiewicz Piotr 1974-06-19 Młynary POL 30.60

M60 (600 g)

1 Grzyb Marek 1955-03-27 Olsztyn POL 42.51

M65

2 Gulbicki Tadeusz 1954-04-03 Dobre Miasto POL 28.97

Rzut młotem mężczyzn

M65

4 Kubacki Mieczysław 1953-03-04 Nowe Miasto Lubawskie POL 35.97

M70

1 Jabłoński Jerzy 1945-04-23 Olsztyn POL 50.77

4 Jabłoński Sławomir 1947-08-16 Olsztyn POL 34.98

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn