MP Juniorów U20 Racibórz 2019 - Sześć medali, złoto i srebro Klaudia Nazarowicz, złoto sztafeta 4x100 m AZS UWM, srebro i brąz Alicja Potasznik, srebro Kacper Rudnik

Fot.ilustracja

W Raciborzu zakończyły sie 5 lipca lipca Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce. Ekipa  Warmii i Mazur  wraca w sześcioma medalami. Złoto w trójskoku i srebro w skoku w dal zdobyła Klaudia Nazarowicz (Sokół Węgorzewo), złoto sztafeta AZS UWM Olsztyn 4 razy 100 m dziewcząt, srebro i brąz Alicja Potasznik (AZS UWM) na 100 m i 200 m, srebro Kacper Rudnik (NKS Nowe Miasto Lubawskie) w trójskoku.

Medaliści z Warmii i Mazur

Złoto

Trójskok

1 NAZAROWICZ Klaudia 00-03-09 UKS Sokół Węgorzewo (WN) 12.36

4 razy 100 metrów

1 KS AZS UWM Olsztyn (WN) (JATKIEWICZ Izabela , PRUSIŃSKA Małgorzata , ŻUK Natalia POTASZNIK Alicja ) 47.03 SB

Srebro

100 metrów

2 POTASZNIK Alicja 00-04-24 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 11.83 PB

Skok w dal

2 NAZAROWICZ Klaudia 00-03-09 UKS Sokół Węgorzewo (WN) 6.01 PB

Trójskok

2 RUDNIK Kacper 01-03-24 NKS Nowe Miasto Lubawskie (WN) 14.88 PB

Brąz

200 metrów

3 POTASZNIK Alicja 00-04-24 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 24.42

I dzień

Przedpołudniowe eliminacje w konkurencjach technicznym ułożyły się bardzo pomyślnie. Klaudia Nazarowicz (Sokół Węgorzewo) z drugim wynikiem (5.74) awansowała do finału skoku w dal. Tylko dwie zawodniczki uzyskały minimum kwalifikacyjne (5.60). Patrycja Steć (Gimpas Pasłęk) skoczyła wzwyż 1.62 cm, co wystarczyło by znaleźć się w czołowej „12” Identyczną wysokość zaliczyło dziesięć zawodniczek, walka o medale zapowiada się więc pasjonująco. Jakub Borkowski (Gwardia Szczytno) w pchnięciu kulą wyrównał rekord życiowy – 16.72, co dało mu siódme miejsce i awans do finału. Maja Lemanowicz AZS UWM Olsztyn) w swojej serii biegu na 400 metrów przez płotki zajęła 6 miejsce (66.76), co w rankingu da 14 lokatę i zapewnłlo tylko finał B. Sesja popołudniowa rozpoczęła się bardzo pomyslnie. Klaudia Nazarowicz po raz pierwszy przekroczyła w skoku w dal 6 metrów i wybikiem 6.01 zdobyły srebrny medal MP juniorek. Do złota zabrakło niewiele, zaledwie 3 cm. W eliminacjach na 100 m wystartowały aż cztery nasze zawodniczki. Alicja Potasznik (AZS UWM) z czwartym czasem (11.99) zapewniła sobie udział w finale A (jeszcze dzis walka o medale). W finale B pobiegnie  Izabela Jatkiewicz (AZS UWM), natomiast odpadły z rywalizacji:Małgorzata Prusińska (AZS UWM) i Wiktoria Rutkowska (LUKS Orneta). Natalia Żuk (AZS UWM) awansowała do finału B 400 metrów.W finale sprintu doskonale spisała się Alicja Potasznik, która pobiegła szybciej niż w eliminacjach zdobywając srebrny krążek. Trzecia w finale B i jedenasta w klasyfikacji była Izabela Jatkiewicz. Na 3000 metrów Kamila Pawłowska (Zamek Kurzętnik) była dziesiata. Jakub Borkowski nie wszedł do wąskiego finału pchnięcia kula, mimo, że ustanowił rekord życiowy 16.82. Zajął 9 miejsce.

II dzień

Drugi dzień rozpoczął się od pomyślnych eliminacji w konkurencjach technicznych, Klaudia Nazarowicz (Sokół Węgorzewo) i Kacper Rudnik (NKS Nowe Miasto Lubawskie) wygrali kwalifikacje w trójskoku i stali się poważnymi kandydatami do złota. Jakub Borkowski (Gwardia Szczytno) ustanowił rekord życiowy i z ósmym wynikiem awansował do finałowego konkursu rzutu dyskiem. Na 200 metrów Alicja Potasznik (AZS UWM) była trzecia i zapewniła sonie udział w finale A. Do finału B zakwalifikowały się: Małgorzata Prusińska (AZS UWM) i Wiktoria Rutkowska (LUKS Orneta).

Popołudniowie finały dały nam pierwsze złoto w tych mistrzostwach. Sztafeta dziewcząt AZS UWM Olsztyn 4 razy 100 metrów w składzie: Izabela Jatkiewicz, Małgorzata Prusińska, Natalia Żuk i Alicja Potasznik uzyskały najlepszy tegoroczny wynik i pierwsze minęły metę. Patrycja Steć (Gimpas Pasłęk) zajęła 9 miejsce w finale skoku wzwyż. Pozostali nasi zawodnicy startowali w finałach B. Maja Lemancewicz (AZS UWM) była ostatecznie 14 na 400 metrów przez płotki, a Natalia Żuk (AZS UWM) 11 na płaskie 400 metrów.

III dzień

W ostatnim dniu rozgrywano tylko finały z wyjątkiem krótkich płotków, w których Warmia i Mazury nie miały swoich reprezentantów. Oczekiwane z ogromnym zainteresowanie finały trójskoku przyniosły nam dwa medale. Złoty zdobyła srebrna medalistka w skoku w dal Klaudia Nazarowicz (Sokół Węgorzewo), natomiast srebrny Kacper Rudnik (MKS Nowe Miasto Lubawskie) mimo ustanowienia rekordu życiowego. Trzeci medal – brązowy wywalczyła Alicja Potasznik (AZS UWM) w biegu na 200 metrów. Małgorzata Prusińska (AZS UWM) i Wiktoria Rutkowska (LUKS Orneta) biegły w finale B i zostały sklasyfikowane ostatecznie na 10 i 16 miejscu. W tej samej konkurencji juniorów Dawid Mierzejewski (AZS UWM) był ostatecznie 13. Bardzo dobrze w rzucie dyskiem spisał się Jakub Borkowski (Gwardia Szczytno) ,który po raz pierwszy przekroczył 50 metrów i zajął wysokie 5 miejsce.

du3

Juniorki

Eliminacje

100 metrów

4 POTASZNIK Alicja 00-04-24 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 11.99 awans do finału A

12 JATKIEWICZ Izabela 00-04-28 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 12.38 PB awans do finału B

17 PRUSIŃSKA Małgorzata 00-07-25 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 12.50 PB brak awansu

20 RUTKOWSKA Wiktoria 01-01-23 LUKS Orneta (WN) 12.60 20 brak awansu

200 metrów

3 POTASZNIK Alicja 00-04-24 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 24.47 awans do finału A

11 PRUSIŃSKA Małgorzata 00-07-25 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 25.36 awans do finału B

13 RUTKOWSKA Wiktoria 01-01-23 LUKS Orneta (WN) 25.75 PB awans do finału B

18 ŻUK Natalia 00-12-23 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 25.90 brak awansu

19 JATKIEWICZ Izabela 00-04-28 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 25.93 brak awansu

400 metrów

13 ŻUK Natalia 00-12-23 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 57.83 awans do finału B

400 metrów przez płotki

14 LEMANOWICZ Maja 01-12-05 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 66.76 – awans do finału B

Skok w dal

2 NAZAROWICZ Klaudia 00-03-09 UKS Sokół Węgorzewo (WN) 5.58 5.74 - awans do finału

Trójskok

1 NAZAROWICZ Klaudia 00-03-09 UKS Sokół Węgorzewo (WN) 12.44 awans do finału A

Skok wzwyż

7 STEĆ Patrycja 01-03-22 UKS Gimpas Pasłęk (WN) 1.62 - awans do finału

Finały

100 metrów

1 STEFANOWICZ Magdalena 00-09-21 AZS-AWF Katowice (SL) 11.68

2 POTASZNIK Alicja 00-04-24 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 11.83 PB

3 POLAK Julia 01-05-09 TL ROW Rybnik (SL) 11.88

200 metrów

1 GACKA Kinga 01-10-25 BKS Bydgoszcz (KP) 24.11 PB

2 STEFANOWICZ Magdalena 00-09-21 AZS-AWF Katowice (SL) 24.16 SB

3 POTASZNIK Alicja 00-04-24 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 24.42

….........................

10 PRUSIŃSKA Małgorzata 00-07-25 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 25.59

14 RUTKOWSKA Wiktoria 01-01-23 LUKS Orneta (WN) 26.22

….........................

11 JATKIEWICZ Izabela 00-04-28 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 12.37 PB

400 metrów

1 WSOŁEK Aleksandra 01-09-15 KS AZS AWF Kraków (MA) 54.01 PB

2 GACKA Kinga 01-10-25 BKS Bydgoszcz (KP) 54.46 PB

3 ZIELIŃSKA Paulina 00-04-09 MKS Agros Chełm (LU) 54.54 PB

…......................

11 ŻUK Natalia 00-12-23 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 57.41

3000 metrów

1 DUDEK Zofia 01-12-25 MKS Polonia Warszawa (MZ) 9:32.15

2 LEWNA Weronika 01-08-08 LKS Fenix Słupsk (PM) 9:56.59

3 LATAŃSKA Zuzanna 01-08-04 MLKS Nadwiślanin Chełmno (KP) 9:58.17

…........................

10 PAWŁOWSKA Kamila 00-07-18 KS Zamek Kurzętnik (WN) 10:18.41

400 metrów przez płotki

1 JANUS Julia 01-10-21 MKS Aleksandrów Łódzki (LD) 60.18 PB

2 JACHOREK Aleksandra 01-02-14 SKLA Sopot (PM) 61.90 PB

3 ZAPORA Blanka 01-11-02 SKLA Sopot (PM) 62.44 PB

….........................

14 LEMANOWICZ Maja 01-12-05 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 67.48

4 razy 100 metrów

1 KS AZS UWM Olsztyn (WN) (JATKIEWICZ Izabela , PRUSIŃSKA Małgorzata , ŻUK Natalia POTASZNIK Alicja ) 47.03 SB

2 KS Podlasie Białystok (PD) 47.18

3 SKLA Sopot (PM) 47.66

Skok w dal

1 BENEDYKCIŃSKA Natalia 00-01-22 KS Stal LA Ostrów Wlkp. (WP) 6.04

2 NAZAROWICZ Klaudia 00-03-09 UKS Sokół Węgorzewo (WN) 6.01 PB

3 FIJAK Zuzanna 01-01-19 UKS Otrębusy (MZ) 5.73 PB

Trójskok

1 NAZAROWICZ Klaudia 00-03-09 UKS Sokół Węgorzewo (WN) 12.36

2 KWIECIEŃ Aleksandra 00-11-07 MKS Hermes Gryfino (ZP) 12.28 SB

3 SOFIŃSKA Karina 00-08-10 MOSM Tychy (SL) 12.08

Skok wzwyż

1 MIĄSO Wiktoria 01-11-14 CWKS Resovia Rzeszów (PK) 1.80

2 LEWANDOWSKA Martyna 00-10-26 MLKL Płock (MZ) 1.74

3 STEFANIUK Weronika 00-02-23 MKS Hermes Gryfino (ZP) 1.68

…..............

9 STEĆ Patrycja 01-03-22 UKS Gimpas Pasłęk (WN) 1.59

Juniorzy

Eliminacje

200 metrów

16 MIERZEJEWSKI Dawid 01-09-18 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 22.71 awans do finału B

Pchnięcie kulą (6 kg)

7 BORKOWSKI Jakub 01-06-26 PKS Gwardia Szczytno (WN) 15.83 15.83 16.72 16.72 PB - awans do finału

Rzut dyskiem (1.75 kg)

8 BORKOWSKI Jakub 01-06-26 PKS Gwardia Szczytno (WN) 49.30 PB - awans do finału

Trójskok

1 RUDNIK Kacper 01-03-24 NKS Nowe Miasto Lubawskie (WN) 14.48 awans do finału

Finały

200 metrów

1 WYKROTA Patryk 00-11-13 KS Stal LA Ostrów Wlkp. (WP) 21.52

2 TRZASKA Damian 00-02-03 MKS Bank BS Płońsk (MZ) 21.57

3 WRÓBEL Mateusz 00-09-04 TS Wieliczanka Wieliczka (MA) 21.66

…...........................

13 MIERZEJEWSKI Dawid 01-09-18 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 22.90

Pchnięcie kulą

1 GOŹDZIEWICZ Piotr 01-03-23 UKS 12 Kalisz (WP) 19.31 PB

2 MAROK Wojciech 01-09-12 UKS Orkan Środa Wlkp. (WP) 19.27 PB

3 NIEDŹWIECKI Damian 00-09-09 OKLA Ostrołęka (MZ) 18.47 PB

….......................

9 BORKOWSKI Jakub 01-06-26 PKS Gwardia Szczytno (WN) 16.82 PB

Rzut dyskiem (1.75 kg)

1 KOZAK Gracjan 01-11-19 MKS Bolesłavia Bolesławiec (DS) 7.92 PB

2 MAROK Wojciech 01-09-12 UKS Orkan Środa Wlkp. (WP) 57.88 PB

3 LEWOSZEWSKI Jakub 00-02-07 KS Agros Zamość (LU) 56.55

…...............................

5 BORKOWSKI Jakub 01-06-26 PKS Gwardia Szczytno (WN)50.48 PB

Trójskok

1 KRZEMIŃSKI Dawid 00-04-05 RLTL ZTE Radom (MZ) 15.01 =PB

2 RUDNIK Kacper 01-03-24 NKS Nowe Miasto Lubawskie (WN) 14.88 PB

3 WIŚNIEWSKI Piotr 00-05-17 AZS UMCS Lublin (LU) 14.72 PB

Klasyfikacja medalowa województw

1 MAZOWIECKIE 8 4 8 20

2 KUJAWSKO-POMORSKIE 7 4 2 13

3 ŚLĄSKIE 4 4 5 13

4 WIELKOPOLSKIE 3 5 3 11

5 POMORSKIE 3 4 2 9

6 ŁÓDZKIE 3 1 1 5

7 DOLNOŚLĄSKIE 3 0 3 6

8 ZACHODNIOPOMORSKIE 2 3 2 7

9 WARMIŃSKO-MAZURSKIE 2 3 1 6

10 LUBELSKIE 1 2 5 8

11 LUBUSKIE 1 2 3 6

12 MAŁOPOLSKIE 1 2 2 5

13 PODKARPACKIE 1 2 1 4

14 ŚWIĘTOKRZYSKIE 1 1 1 3

15 OPOLSKIE 0 2 0 2

16 PODLASKIE 0 1 1 2

Klasyfikacja medalowa klubów

1 RLTL ZTE Radom 3 0 2 5

2 SKLA Sopot 2 3 2 7

3 AZS-AWF Katowice 2 1 1 4

3 AZS-AWF Warszawa 2 1 1 4

5 KS Stal LA Ostrów Wlkp. 2 1 0 3

6 LKS Vectra Włocławek 2 0 1 3

…....................

9 KS AZS UWM Olsztyn 1 1 1 3

12 UKS Sokół Węgorzewo 1 1 0 2

40 NKS Nowe Miasto Lubawskie (WN) 0 1 0 1

Klasyfikacja punktowa województw

1 MAZOWIECKIE 459

2 WIELKOPOLSKIE 440

3 KUJAWSKO-POMORSKIE 379

4 ŚLĄSKIE 379

5 POMORSKIE 302

6 DOLNOŚLĄSKIE 264

7 LUBELSKIE 242

8 LUBUSKIE 230

9 ŁÓDZKIE 227

10 ZACHODNIOPOMORSKIE 196

11 PODKARPACKIE 187

12 MAŁOPOLSKIE 167

13 PODLASKIE 145

14 WARMIŃSKO-MAZURSKIE 120

15 OPOLSKIE 81

16 ŚWIĘTOKRZYSKIE 69

Klasyfikacja punktowa klubów

1 AZS UMCS Lublin 127

2 CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 108

3 SKLA Sopot 105

4 KS Podlasie Białystok 102

5 AZS-AWF Katowice 95

6 AZS-AWF Warszaw 90

7 MKS MOS Wrocław 87

8 RLTL ZTE Radom 85

9 AZS-AWF Gorzów 77

10 MLKS Nadwiślanin Chełmno 71

….......................

16 KS AZS UWM Olsztyn 54

51 UKS Sokół Węgorzewo 27

87 PKS Gwardia Szczytno 14

92 NKS Nowe Miasto Lubawskie 12

136 UKS Gimpas Pasłęk 6

143 KS Zamek Kurzętnik 5

163 LUKS Orneta 2

du100

Nowe Miasto dziękuje Kacprowi

Zawodnik Nowomiejskiego Klubu Sportowego (NKS) – Kacper Rudnik wystartował w 73 Mistrzostwach Polski U-20 i w silnie obsadzonej i bardzo wyrównanej konkurencji trójskoku uplasował się na drugim miejscu. Uzyskany przez niego wynik 14,88 m. pozwolił na zdobycie srebrnego medalu mistrzostw. Dalej od Kacpra skoczył zawodnik reprezentujący RLTL ZTE Radom Dawid Krzemiński - 15,01 m. Wystartowało 22 zawodników, którzy w dniu 4 lipca walczyli w eliminacjach do finału. Kacper wygrał kwalifikację do konkursu głównego uzyskując w drugiej próbie odległość 14,48 m.

W finale do walki stanęło 12 zawodników. Osiągnięta przez Kacpra odległość pozwoliła na uzyskanie I klasy sportowej według norm klasyfikacyjnych PZLA, co nas bardzo cieszy. Gratulujemy mu ogromnego sukcesu sportowego. Zarząd Nowomiejskiego Klubu Sportowego dziękuje trenerom: Mirosławowi Urbanowskiemu, który na co dzień jako wolontariusz trenuje zawodnika oraz Jackowi Budkiewiczowi z MKL Toruń - opiekunowi kadry trójskoczków, który pomagał w przygotowaniach do startu.

 

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn