95 MP Seniorów Radom 2019 – Wspaniały konkurs Konrada 21.83 i tytuł mistrzowski

Fot Marek Biczyk/pzla

W Radomiu odbywały się w weekend (23/25 sierpnia) 95 Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce. Skromna liczebnie ekipa Warmii i Mazur na swój wielki moment czekała prawie do końca. W niedzielę Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn) zdobył złoty medal w pchnięciu kulą  doskonałym wynikiem 21.83. Pokonał wyraźnie lidera tegorocznego sezonu Michała Haratyka (21.45) W szóstce zmieścili się Andrzej Naszko i Sebastian Łukszo (Gwardia Szczytno)

I dzień

W pierwszej konkurencji – rzucie oszczepem Klaudia Maruszewska (AZS UWM) była piata. Szczególnie martwi słabiutki rezultat – 49.42. Poziom rywalizacji był słaby i tu przy nieco lepszej dyspozycji medal był w zasięgu. Zresztą skorzystała z tego wychowanka Polonii Pasłęk, a obecnie zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk Karolina Bołdysz zdobywając srebrny krążek. W trójskoku debiutant Kacper Rudnik (Nowomiejski Klub Sportowy) uzyskał 14.07 i nie wszedł do ścisłego finału. W biegu na 400 metrów Kacper Kozłowski (AZS UWM) zajął w swojej serii piąte miejsce (w sumie dziewiąty czas rankingu)  i zabraknie go w finale. Nie sprawił miłej niespodzianki Kacper Oleszczuk (Polonia Pasłęk). Zajął w konkursie rzutu oszczepem dopiero dziesiąte miejsce.Na ósmej pozycji zakończyła udział w konkursie trójskoku Klaudia Nazarewicz (Sokół Węgorzewo)

II dzień

W przedpołudniowych eliminacjach na 200 metrów Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn) w swojej serii zajął trzecie miejsce i z czasem 21.41 jako siódmy w rankingu awansował do biegu finalowego.

III dzień

Izabela Mendyk(Sokół Węgorzewo)  w rzucie dyskiem oddała tylko jedna mierzona próbę, ale wynik 40.37 nie zapewnił jej awansu do finałowej ósemki.W finalowym biegu na 200 metrów Kacper Kozłowski (AZS UWM) był siódmy. Fakt, że olsztyński weteran znalazł się w ósemce w konkurencji drugiego wyboru zasługuje na uznanie. Klaudia Nazarowicz (Sokół Węgorzewo) w skoku w dal osiągnęła 5.41 co dało jej 12 lokatę w MP. Czekaliśmy z niecierpliwościa na konkurs pchnięcia kulą. Wprawdzie faworytem byl Michał Haratyk, ale my bardzo liczyliśmy na Konrada Bukowieckiego (AZS UWM Olsztyn). Przeczucie nas nie myliło. Konrad miał swój wielki dzień. Czuł sie znakomicie. Już po pierwszej serii objął prowadzenie (21.25). W czwartej  niezwykle dynamicznej próbie osiągnął 21.70, na co jego konkurent nie znalazł odpowiedzi. Mając już złoto w kieszeni wychowanek Gwardii Szczytno nie spoczął na laurach. Tym razem kula powędrowała na odległośc 21.83. To światowy wynik, a ponieważ inne próby też były dobre i bardzo dobre mozna być optymistą co do najblizszej przyszłości.Ale nie zapeszajmy. Piąte i szóste miejsce zajęłi Andrzej Naszko i Sebastian Łukszo przekraczając granice 19 metrów. Lepszego zakończenia Mistrzosrw Polski nie mozna sobie wyobrazic.

Eliminacje

Mężczyźni

400 metrów

9 KOZŁOWSKI Kacper 86-12-07 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 47.50 - brak awansu

200 metrów

7 KOZŁOWSKI Kacper 86-12-07,KS AZS UWM Olsztyn (WN) 21.41 (+1.7) - awans do finały

Finały

Kobiety

Rzut oszczepem

1 ANDREJCZYK Maria 96-03-09 LUKS Hańcza Suwałki (PD) 59.00

2 BOŁDYSZ Karolina 93-04-21 AZS-AWFiS Gdańsk (PM) 53.22

3 OSTROWSKA Aleksandra 97-12-19 AZS-AWFiS Gdańsk (PM) 52.02 SB

4 KĄKOL Marta 92-02-25 AZS-AWFiS Gdańsk (PM) 51.61

5 MARUSZEWSKA Klaudia 97-08-28 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 49.42

6 SZAŁAS Julia 98-10-24 AZS-AWF Gorzów (LB) 46.09

Rzut dyskiem

1 ZABAWSKA Daria 95-04-16 AZS UMCS Lublin (LU) 59.71

2 AUGUSTYNIAK Lidia 94-05-14 MKL Toruń (KP) 54.61

3 URBAN Karolina 98-10-20 AZS-AWFiS Gdańsk (PM) 53.89

4 SYGUTOWSKA Karolina 93-12-10 ZLKL Zielona Góra (LB) 51.73 SB

5 MOŚ Katarzyna 94-12-20 OŚ AZS Poznań (WP) 51.57

6 KULAK Agnieszka 99-07-03 LKS Jantar Ustka (PM) 49.39

…........................................

9 MENDYK Izabela 98-01-27 UKS Sokół Węgorzewo (WN) 40.37

Skok w dal

1 KURYŁO Joanna 95-08-16 KS AZS AWF Wrocław (DS) 6.29

2 ŻEBROWSKA Magdalena 96-05-29 KS Podlasie Białystok (PD) 6.23

3 MŁODAWSKA Karolina 96-10-04 KKL Kielce (SK) 6.14

4 WOTA Gaja 98-09-04 WKS Wawel Kraków (MA) 6.10

5 SZÓSTAK Adrianna 96-03-02 OŚ AZS Poznań (WP) 6.10

6 WRÓBEL Katarzyna 94-04-27 KS AZS AWF Wrocław (DS) 6.03

…........................................

12 NAZAROWICZ Klaudia 00-03-09 UKS Sokół Węgorzewo (WN) 5.41

Trójskok

1 SZÓSTAK Adrianna 96-03-02 OŚ AZS Poznań (WP) 13.30

2 WOTA Gaja 98-09-04WKS Wawel Kraków (MA) 12.97

3 STRĄCZEK Weronika 99-06-25 KS AZS AWF Wrocław (DS) 12.68PB

4 BEDNAREK Agnieszka 98-06-14AZS Łódź (LD) 12.64

5 SZABLEWSKA Paulina 98-04-26 RKS Łódź (LD) 12.41

6 SOFIŃSKA Karina 00-08-10 MOSM Tychy (SL) 12.22SB

….....................................

8 NAZAROWICZ Klaudia 00-03-09 UKS Sokół Węgorzewo (WN) 11.79

Mężczyźni

200 metrów

1 KOPEĆ Dominik 95-03-05 KS Agros Zamość (LU) 20.88 SB

2 BRZEZIŃSKI Adrian 98-08-24 MKL Toruń (KP) 21.10 PB

3 SŁOWIKOWSKI Przemysław 93-11-20 AZS-AWF Katowice (SL) 21.11

4 KOWALUK Dariusz 96-04-16 AZS-AWF Warszawa (MZ) 21.20

5 WESELA Adrian 98-11-15 OŚ AZS Poznań (WP) 21.34 SB

6 KOZŁOWSKI Przemysław 98-01-22 TL Pogoń Ruda Śląska (SL) 21.39

…................................

7 KOZŁOWSKI Kacper 86-12-07 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 21.64

Pchnięcie kulą

1 BUKOWIECKI Konrad 97-03-17 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 21.83

2 HARATYK Michał 92-04-10 KS Sprint Bielsko-Biała (SL) 21.45

3 SZYSZKOWSKI Jakub 91-08-21 AZS-AWF Katowice (SL) 20.02

4 GUDRO Andrzej 94-04-08 WLKS Nowe Iganie (MZ) 19.35

5 NASZKO Andrzej 94-05-09 PKS Gwardia Szczytno (WN) 19.23

6 ŁUKSZO Sebastian 94-07-29 PKS Gwardia Szczytno (WN) 19.08

Trójskok

1 ŚWIDERSKI Adrian 86-09-27 WKS Śląsk Wrocław (DS) 16.18

2 HOFFMANN Karol 89-06-01 MKS Aleksandrów Łódzki (LD) 16.02 SB

3 UWIJAŁA Krzysztof 90-11-27 MKS Sambor Tczew (PM) 15.84 SB

4 DAROSZEWSKI Jakub 91-11-18 BKS Bydgoszcz (KP) 15.56 SB

5 KULMACZEWSKI Jan 95-04-22 UKS Kapry-armexim Pruszków (MZ) 15.22

6 SULWIRSKI Rafał 96-07-16 AZS-AWF Warszawa (MZ) 14.92 SB

…...................................

13 RUDNIK Kacper 01-03-24 NKS Nowe Miasto Lubawskie (WN) 14.07

Rzut oszczepem

1 KRUKOWSKI Marcin 92-06-14 KS Warszawianka W-wa (MZ) 78.70

2 KWAŚNIEWSKI Mateusz 95-07-16 ULKS Uczniak Szprotawa (LB) 77.16

3 CHMIELAK Hubert 89-06-19 AZS-AWFiS Gdańsk (PM) 76.41

4 LEBIODA Piotr 92-05-28 AZS-AWFiS Gdańsk (PM) 74.92

5 OSEWSKI Bartosz 91-03-20 AZS-AWFiS Gdańsk (PM) 73.41

6 KOŚCIÓW Dawid 90-06-05 LKS Jantar Ustka (PM) 73.76

…...............................

10 OLESZCZUK Kacper 94-05-15 KS Polonia Pasłęk (WN) 67.91

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn