Zapraszamy do udziału w akcji "SportGeneracja 2019" – Lidzbark Warmiński gotowy

Fot sportgeneracja facebook (ilustracja)

W środę (11 września) na Stadionie Miejskim im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim odbędzie akcja „SportGeneracja 2019”. To ogólnopolska idea realizowana od 2011 roku przez fundację Wychowanie przez Sport – do zabawy w sport i aktywność fizyczną zapraszamy dzieci. Filarem akcji są masowe imprezy sportowe dla dzieci w wieku 10-12 lat.

Początkiem rywalizacji jest bieg integracyjny, z udziałem wszystkich zgromadzonych uczniów wraz z zaproszonymi gwiazdami sportu. Chcemy ukazać i wykorzystać potencjał dyscypliny jaką jest Lekka Atletyka z naturalną potrzebą rywalizacji dzieci. Uczestnictwo dzieci w imprezach SportGeneracji jest zawsze bezpłatne. Pomysłodawcą i organizatorem SportGeneracji jest Fundacja Wychowanie przez Sport.

Kontakt i dodatkowe informacje pod adresem:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenie kierowane jest jest do dzieci szkół podstawowych klas IV, V i VI i prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów lekkiej atletyki, dziennikarzy sportowych, organizatorów rekreacji sportowej.

Uczestnicy będą rywalizować w 4 konkurencjach według podziału na kategorie wiekowe :

1. biegi na dystansie 33 m dziewcząt i chłopców

2. biegi na dystansie 33 m przez płotki (bezpieczne piankowe o wys. ok 30-35cm) dziewcząt i chłopców klas IV,V i VI

3. biegi na dystansie 200 m dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI

4. bieg sztafetowy na dystansie 200 m dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI.

Każde dziecko otrzymuje koszulkę.

Do udziału w akcji mogą zgłaszać się Szkoły Podstawowe klasy IV-VI (uczniowie, którzy planowo realizują program nauczania. ). Całkowity limit miejsc na każdą lokalizację wynosi 990 uczniów.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany maksymalnej liczby uczestników w poszczególnych lokalizacjach, także prawo dopuszczenia szkoły do współzawodnictwa po upływie terminu zgłoszeń.

Przeprowadzona zostanie oddzielna rywalizacja dla klas IV, V i VI. W biegu integracyjnym udział biorą wszyscy uczestnicy. Po przekroczeniu linii mety na każdego uczestnika czeka medal. W biegu nie wyłania się zwycięzcy, tempo biegu (spokojne) dyktowane jest przez gwiazdy sportu zaproszone na wydarzenie. W biegu mogą wziąć udział również nauczyciele i opiekunowie.

Informacje, regulaminy i zapisy dostępne są na stronie:

STRONA GŁÓWNAhttps://sportgeneracja.pl/

REGULAMINhttps://sportgeneracja.pl/regulamin/

ZAPISYhttps://sportgeneracja.pl/zapisy/

Organizatorami imprezy są: Urząd Miasta Lidzbark warmiński, Ośrodek Sportu i Tekreacji w Lidzbarku Warmińskim i Fundacja Wychowanie przez Sport.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn