Mistrzostwa województwa podlaskiego U16 Olecko 2019 – Przed wrześniowym szczytem

Fot. Kodak Digital Still Camera

Na stadionie w Olecku odbyły się w miniony piątek (30 sierpnia) Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodzików (U16) w lekkiej atletyce. I choć o medale walczyli nasi sąsiedzi zza między, to do rywalizacji (poza konkursem) włączyli się reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich z: Korabu Olecko, Atosu Woźnice, Gwardii Szczytno, GUKS Asy Dywity i AZS UWM Olsztyn.

Start można było potraktować jako kolejny sprawdzian przed wrześniowymi startami, niebawem czekają nas międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików. Konkursy w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą wygrał Karol Kijewski (Gwardia Szczytno). Na 1000 metrów z nastolatkami zmierzył się trener oleckich lekkoatletów Marcin Brynda i zajął drugie miejsce. W większości konkurencji z naszej strony startowali zawodnicy młodsi 14 i 15-letni.

Wyniki

Kobiety

100 metrów K U16

Oliwia BIEGAJ 04-06-11 UKS Atos Woźnice(WN) 14.09 PB

Daria DŹWILEWSKA 05-05-15 LKS Korab Olecko(WN) 14.12

Nikola JUREK 07-02-27 LKS Korab Olecko(WN) 14.46

300 metrów K U16

Oliwia BIEGAJ 04-06-11 UKS Atos Woźnice 45.08

Nikola JUREK 07-02-27 LKS Korab Olecko 46.94

Maria GARBINO 06-03-17 GUKS Asy Dywity 49.19

600 metrów K U16

Patrycja MOTULEWICZ 02-06-21 LKS Korab Olecko(WN) 1:52.55

Pchnięcie kulą K U16 (3kg)

Kinga PIELKA 06-07-20 UKS Atos Woźnice(WN) 8.42

Rzut oszczepem K U16 (500)

Daria DŹWILEWSKA 05-05-15 LKS Korab Olecko(WN) 29.85

Skok wzwyż K U16

Wiktoria WĄDOŁOWSKA 06-08-12 UKS Atos Woźnice(WN) 1.45 =PB

Kinga PIELKA 06-07-20 UKS Atos Woźnice(WN) 1.20

Mężczyźni

100 metrów M U16

Stanisław KOSIOREK 06-09-26 UKS Atos Woźnice 14.78 PB

Gabriel WAWRZYNOWICZ 06-12-28 UKS Atos Woźnice 14.87

300 metrów M U16

Stanisław KOSIOREK 06-09-26 UKS Atos Woźnice(WN) 47.40 PB

600 metrów M U16

Kacper KŁOCZKO 03-02-12 KS AZS UWM Olsztyn(WN) 1:36.17

Igor BARTOSZEWICZ 05-06-28 LKS Korab Olecko(WN) 1:55.46

Kacper KULĄGOWSKI 05-09-13 LKS Korab Olecko(WN) 2:06.45

Adam ŁEMPIO 06-10-01 LKS Korab Olecko(WN) 2:06.99

1000 metrów M U16

Marcin BRYNDA 88-12-06 LKS Korab Olecko(WN) 2:55.46

110 metrów pł M U16 (91.4)

Dawid WAWRZYNOWICZ 05-02-11 UKS Atos Woźnice(WN) 22.50

200 metrów pł M U16

Dawid WAWRZYNOWICZ 05-02-11 UKS Atos Woźnice(WN) 34.91

Pchnięcie kulą M U16 (5kg)

Karol KIJEWSKI 05-10-10 PKS Gwardia Szczytno(WN) 10.89

Marcel AMBROZIAK 04-11-14 PKS Gwardia Szczytno(WN) 9.05

Rzut dyskiem M U16 (1kg)

Karol KIJEWSKI 05-10-10 PKS Gwardia Szczytno(WN) 43.26

Marcel AMBROZIAK 04-11-14 PKS Gwardia Szczytno(WN) 37.73

Skok w dal mężczyzn

Gabriel WAWRZYNOWICZ 06-12-28 UKS Atos Woźnice(WN) 4.41 PB

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn