Konrad Bukowiecki u Marszałka – Po wielkich wynikach nadzieje na medal w Doha

Fot. wama-sport.pl

W poniedziałek (16 września) gościem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina był Konrad Bukowiecki – lekkoatleta AZS UWM, którego wizerunek od kilkunastu dni nie schodzi z czołówek gazet i portali. Cztery fantastyczne starty w: finale Diamentowej Ligi, meczu Europa-USA, mityngu w Karpaczu i Memoriale Kamili Skolimowskiej, a przede wszystkim kolejny rekord 22.25 rozbudziły nadzieje przed mistrzostwami świata

W spotkaniu uczestniczyli też: trener i ojciec znakomitego kulomiota Ireneusz Bukowiecki, wiceprezes W-MZLA ds. sportowych trener Zbigniew Ludwichowski oraz Ryszard Cecotdyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego.

Marszałek oczywiście pogratulował Konradowi ostatnich znakomitych występów, podkreślił jaki rezonans wywołały osiągnięte wyniki, tym bardziej, że niebawem rozpoczyna się najważniejsza impreza sezonu – mistrzostwa świata. Rezultaty powyżej 22 metrów uprawniają do myślenia o medalu, ale takich atletów jak Bukowiecki jest kilku. To jest sport i przy wyrównanym poziomie decydująca jest dyspozycja dnia.
Konrad Bukowiecki opowiedział o kończącym się sezonie. Zdobył tytuły w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy i na Uniwersjadzie i na razie plan wykonuje w stu procentach, a przysłowiową wisienką na torcie byłby medal w Doha, który stałby się zapowiedzią sukcesu olimpijskiego w Tokio.

Trener Bukowiecki opowiedział o ciężkiej pracy, jaką wykonuje syn by wejść na taki poziom sportowy. Docenił rolę Regionalnego Ośrodka Lekkoatletycznego jaki finansuje Urząd Marszałkowski. Konrad od 13 roku życia bierze udział w tym właśnie projekcie i miało to na pewno duży wpływ na przebieg jego kariery. Wyraził nadzieję na kontynuację i zasugerował pewne regulacje, które usprawniłyby system.

Na zakończenie Marszałek wręczył gościom symboliczne upominki i życzył wiadomo- medalu w Doha!.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn