Ponad 400 uczestników przełajowych mistrzostw Olsztyna SZS – Duch zespołu najważniejszy

Fot. OSiR Olsztyn

Zielone tereny obok pływalni przy ul. Głowackiego były areną mocno obsadzonych mistrzostw Olsztyna w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i ponadpodstawowych w roku szkolnym 2019/20. Mistrzostwa zostały podzielone na Igrzyska Dzieci (rocznik 2007 i młodsi), Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2005 i 2006) oraz Licealiadę.

W pierwszej kategorii w grupie dziewcząt zwyciężyła SP nr 2, natomiast w rywalizacji chłopców SP nr 18. W kolejnej kategorii dziewcząt również najlepszy wynik uzyskała drużyna SP nr 2, najlepsi chłopcy byli reprezentantami SP nr 7.

Na zakończenie mistrzostw odbyła się Licealiada, podczas której po zwycięstwo w grupie dziewcząt się sięgnęło II LO, w grupie chłopców IV LO. W imprezie wzięło udział 404 uczniów z 17 olsztyńskich szkół. Szkoły podstawowe nr: 2, 3, 7, 9 ,13, 15, 18, 25, 30 i NSP-5. Szkoły ponadpodstawowe: ZSB, ZSE, I LO, II LO, IV LO, V LO, VI LO

Wyniki:

IGRZYSKA DZIECI

Dziewczęta (10x600 m)

1. Szkoła Podstawowa 2

2. Szkoła Podstawowa 9

3. Szkoła Podstawowa 7

4. Szkoła Podstawowa 18

5. Szkoła Podstawowa 3

6. Szkoła Podstawowa 30

7. Szkoła Podstawowa 5

8. Szkoła Podstawowa 13 (PK)

Skład zwycięskiej sztafety dziewcząt SP 2: Pola Falencka, Weronika Sasin, Paulina Malinoś, Amelia Książek, Aleksandra Gulmantowicz, Aniela Kędzior, Amelka Kubicka, Natalia Litwinowicz, Aleksandra Kapela, Julia Wachuła, Zuzanna Żywicka, Opiekunem sztafety była Beata Adamowicz.

Chłopcy (10x600 m)

1. Szkoła Podstawowa 18

2. Szkoła Podstawowa 2

3. Szkoła Podstawowa 30

4. Szkoła Podstawowa 7

5. Szkoła Podstawowa 15

6. Szkoła Podstawowa 9

7. Szkoła Podstawowa 3

8. Szkoła Podstawowa 25

9. Szkoła Podstawowa 13

10. NSP-5

Skład zwycięskiej sztafety chłopców SP 18: Oskar Markiewicz, Damian Orzechowski, Miłosz Rybaczek, Filip Kawecki, Bartosz Pieczyński, Szymon Głowacki, Miłosz Dargiewicz, Piotr Niedzielski, Adam Gaworski, Gabriel Zembrzuski, Filip Kaniewski, Wojciech Dzida. Opiekunem sztafety była Agnieszka Chrzanowska.

image001

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Dziewczęta (6x600 m)

1. Szkoła Podstawowa 2

2. Szkoła Podstawowa 7

3. Szkoła Podstawowa 18

4. Szkoła Podstawowa 9

5. Szkoła Podstawowa 30

6. Szkoła Podstawowa 15

Skład zwycięskiej sztafety dziewcząt SP 2: Amelia Borko, Michalina Orzechowska, Maja Tońska, Maja Zielńska, Natalia Sokołowska, Zuzanna Targońska, Hanna Sosnowska Opiekunem sztafety był Paweł Pytlarczyk.

Chłopcy (6x 600 m)

1. Szkoła Podstawowa 7

2. Szkoła Podstawowa 2

3. Szkoła Podstawowa 18

4. Szkoła Podstawowa 15

5. Szkoła Podstawowa 9

6. Szkoła Podstawowa 30

Skład zwycięskiej sztafety chłopców Szkoły Podstawowej 7: Maksymilian Och, Michał Targoński, Krystian Jasiński, Bartosz Kłoszewski, Wiktor Tkacz, Kajetan Ignaczewski, Tymoteusz Wysocki Opiekunami sztafety byli Anna Grzemska i Andrzej Bartkiewicz

Fot. OSiR Olsztyn, SP 2, SP18 facebook

Licealiada:

Dziewczęta (10x 600 m)

1. II LO

2. VI LO

3. IV LO

4. I LO

5. ZSB

Skład zwycięskiej sztafety dziewcząt II LO: Katarzyna Bielakow, Natalia Kuczyńska, Antonina Nowogórska, Małgorzata Głogowska, Zuzanna Sawilska, Magdalena Dąbrowska, Julia Kowalczyk, Martyna Czarnecka, Julia Kubicka, Maja Stawicka, Julia Pętlicka, Emilia Kalbarczyk. Opiekunem sztafety była Renata Borysewicz-Staniszewska.

Chłopcy (10x 800 m)

1. VI LO

2. II LO

3. V LO

4. ZSE

5. IV LO

6. I LO

Skład zwycięskiej sztafety chłopców VI LO: Mateusz Pauliński, Kacper Walendykiewicz, Krystian Tuszyński, Dawid Ostrówko, Adam Zieliński, Damian Olszewski, Marcin Bendyk, Kacper Szumacher, Marcin Mierzejewski, Kacper Grzeszczyk, Julian Michalski, Julian Michałowski, Szymon Dowgiałło Opiekunem zespołu była Elżbieta Długosz.

Trzy czołowe sztafety w każdej kategorii otrzymały puchary i dyplomy.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn