Mistrzostwa Województwa U14 i U16 Pasłęk 2019 – Imponujący finisz sezonu

Fot. netgazeta www.glospasleka.pl

W sobotę (28 września) w Pasłęku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Lekkiej Atletyce w kategoriach: U14 i U16 . Wystartowało ponad 400-stu zawodników ze wszystkich sekcji na Warmii i Mazurach. Przy okazji rywalizowały dzieci U12, co jeszcze podniosło liczbe uczestników. Impreza bardzo udana i świetnie zorganizowana przez miejscowych działaczy, a wsparta przez burmistrza Wiesława Śniecikowskiego.

Najwięcej medali zdobyli lekkoatleci z Woźnic /23 medale/, Olsztyna /19/, Lubawy /14/, Pasłęka /12/, Elbląga /8/, Nowego Miasta Lubawskiego /8/, Szczytna /6/, Susza /6/, Działdowa /5, Dywit /5, Iławy /4/, Gierzwałdu/3/, Lidzbarka Warmińskiego /3/, Olecka /2/ oraz Ostródy /1/. Pozostałe medale powędrowały to dzieci, które startowały na zawodach pod egidą OLA Warmińsko-Mazurskie.

Medaliści konkurencji

Kategoria U14

Dziewczęta

100 metrów

1 Murach Maja UKS Atos Woźnice 13.79

2 Obidowska Wiktoria LUKS Kłobuk Lidzbark W. 13.83

3 Falęcka Pola OLA Warmińsko-Mazurskie 14.12

300 metrów

1 Skrzyniarz Paulina CSiR Susz 45.88

2 Jurek Nikola LKS Korab Olecko 46.30

3 Bogusławska Lexssandra MKS Truso Elbląg 46.98

600 metrów

1 Dudziec Kornelia KS AZS UWM Olsztyn 1:51.42

2 Ostrowska Dominika MLKS Ostróda 1:54.28

3 Zienkiewicz Kinga OLA Warmińsko-Mazurskie 1:54.31

1000 metrów

1 Garbino Maria GUKS ASY Dywity 3:26.67

2 Jeleniewicz Nikola KS AZS UWM Olsztyn 3:31.92

3 Hutniaka Amelia 4:17.15

4x100 metrów

1 UKS Atos Woźnice 56.23

2 KS AZS UWM Olsztyn I 56.62

3 KS AZS UWM Olsztyn II 57.31

Skok w dal ze strefy

1 Obidowska Wiktoria LUKS Kłobuk Lidzbark W. 4.74

2 Murach Maja UKS Atos Woźnice 4.70

3 Kulot Wiktoria KS Polonia Pasłęk 4.63

Skok wzwyż

1 Bogusławska Lexssandra MKS Truso Elbląg 1.40

2 Pelka Kinga UKS Atos Woźnice 1.35

3 Adamczyk Martyna KS Polonia Pasłęk 1.35

Rzut dyskiem (0.75 kg)

1 Kucińska Klaudia KS Drwęca Nowe Miasto Lub. 21.40

2 Konopka Zofia UKS Mosir Działdowo 20.79

3 Rams Milena LKS Lubawa 17.21

Rzut oszczepem (500)

1 Adamczyk Martyna KS Polonia Pasłęk 29.95

2 Ligman Patrycja LKS Lubawa 29.31

3 Kołodziejska Patrycja LKS Lubawa 24.84

Pchnięcie kulą (3kg)

1 Kucińska Klaudia KS Drwęca Nowe Miasto Lub. 10.13

2 Ligman Patrycja LKS Lubawa 9.12

3 Konopka Zofia UKS Mosir Działdowo 6.88

lou8

Chłopcy

100 metrów

1 Bartycha Konrad OLA Warmińsko-Mazurskie 13.28

2 Kowalski Marceli NKS Drwęca Nowe Miasto Lub. 13.86

3 Jędzrzejewski Dawid MKS Truso Elbląg 14.07

300 metrów

1 Kienigsman Jakub OLA Warmińsko-Mazurskie 42.81

2 Kozibski Tomasz Orka Iława Athletics 43.44

3 Kosiorek Stanisław UKS Atos Woźnice 46.39

600 metrów

1 Janicki Maciej KS AZS UWM Olsztyn 1:45.56

2 Stefaniak Bartosz Orka Iława Athletics 1:53.08

3 Soroka Jakub OLA Warmińsko-Mazurskie 1:54.00

1000 metrów

1 Rafiński Paweł LKS Lubawa 2:59.74

2 Wasielewski Wojciech UKS Mosir Działdowo 3:02.31

3 Lindorf Adrian OLA Warmińsko-Mazurskie 3:16.34

4x100 metrów

1 UKS Atos Woźnice 56.82

2 MKS Truso Elbląg 58.18

3 LKS Lubawa 59.30

Skok w dal ze strefy

1 Kozibski Tomasz Orka Iława Athletics 5.08

2 Lindorf Adrian OLA Warmińsko-Mazurskie 4.90

3 Wawrzynowicz Gabriel UKS Atos Woźnice 4.87

Skok wzwyż

1 Cegielski Jakub OLA Warmińsko-Mazurskie 1.40

Rzut dyskiem (1 kg)

1 Krajewski Jakub OLA Warmińsko-Mazurskie 25.41

2 Wójtowicz Jakub UKS Mosir Działdowo 22.47

3 Krawcewicz Kacper UKS Atos Woźnice 22.30

Rzut oszczepem (600)

1 Buliński Wojciech LKS Lubawa 27.28

2 Krajewski Jakub OLA Warmińsko-Mazurskie 24.89

Pchnięcie kulą (4kg)

1 Krawcewicz Kacper UKS Atos Woźnice 8.92

2 Stępień Marcin NKS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 8.35

3 Borowy Maciej OLA Warmińsko-Mazurskie 8.30

dr3

Kategoria U16

Dziewczęta

100 metrów

1 Lis Aleksandra KS AZS UWM Olsztyn 12.90

2 Sadurska Lena KS AZS UWM Olsztyn 13.20

3 Szmigiel Julia CSiR Susz 13.24

300 metrów

1 Lis Aleksandra KS AZS UWM Olsztyn 42.33

2 Kopko Zuzanna UKS Atos Woźnice 43.86

3 Bulik Patrycja LKS Lubawa 44.15

600 metrów

1 Wawrzynowicz Julia UKS Atos Woźnice 1:40.13

2 Twardowska Julia KS AZS UWM Olsztyn 1:41.15

3 Ługiewicz Alina GSLA Gierzwałd 1:41.77

1000 metrów

1 Leśniewska Małgorzata MKS Truso Elbląg 3:12.62

2 Orzechowska Dorota KS AZS UWM Olsztyn 3:13.21

3 Tomczyk Aleksandra UKS Mosir Działdowo 3:28.63

4x100 metrów

1 KS AZS UWM Olsztyn 51.55

2 UKS Atos Woźnice 53.78

3 LKS Lubawa 54.62

200 metrów przez płotki

1 Stempkowska Kamila GSLA Gierzwałd 30.52

2 Kowalska Aleksandra Orka Iława Athletics 31.39

3 Dudziec Martyna PKS Gwardia Szczytno 42.03

Skok w dal

1 Januchta Kinga KS AZS UWM Olsztyn 4.74

2 Wawrzynowicz Julia UKS Atos Woźnice 4.69

3 Stempkowska Kamila GSLA Gierzwałd 4.59

Skok wzwyż

1 Piędziak Julia LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński 1.65

2 Kirpsza Oliwia KS AZS UWM Olsztyn 1.35

3 Szmigiel Julia CSiR Susz 1.35

Rzut dyskiem (0.75 kg)

1 Sokołowska Małgorzata KS AZS UWM Olsztyn 29.60

2 Baranowska Weronika LKS Lubawa 23.83

3 Nowakowska Julia KS Polonia Pasłęk 23.05

Rzut oszczepem (500)

1 Dźwilewska Daria LKS Korab Olecko 30.84

2 Nowakowska Julia KS Polonia Pasłęk 29.82

3 Dybich Daria LKS Lubawa 28.75

Pchnięcie kulą (3kg)

1 Dybich Daria LKS Lubawa 9.86

2 Pielech Wiktoria KS Polonia Pasłęk 9.49

3 Sokołowska Małgorzata KS AZS UWM Olsztyn 9.36

Chłopcy

100 metrów

1 Stępień Mateusz NKS Nowe Miasto Lubawskie 11.74

2 Szyłejko Dominik UKS Atos Woźnice 12.62

3 Górski Jakub UKS Atos Woźnice 12.92

300 metrów

1 Sobczak Błażej NKS Nowe Miasto Lubawskie 38.67

2 Stępień Mateusz NKS Nowe Miasto Lubawskie 39.03

3 Kijewski Michał UKS Sokół Węgorzewo 39.64

600 metrów

1 Górczyński Bartosz KS AZS UWM Olsztyn 1:28.67

2 Kijewski Michał UKS Sokół Węgorzewo 1:30.45

3 Bendyk Marcin KS AZS UWM Olsztyn 1:31.75

1000 metrów

1 Rodziewicz Michał MKS Truso Elbląg 2:46.40

2 Szczepański Maciej KS Polonia Pasłęk 2:52.52

3 Bąk Kacper MKS Tuso Elbląg 2:55.23

4x100 metrów

1 MKS Truso Elbląg 50.55

UKS Atos Woźnice DQ

200 metrów przez płotki

1 Michalak Sebastian KS AZS UWM Olsztyn 27.17

2 Wawrzynowicz Dawid UKS Atos Woźnice 32.01

3 Majewski Dawid UKS Atos Woźnice 33.75

Skok w dal

1 Michalak Sebastian KS AZS UWM Olsztyn 5.89

2 Majewski Dawid UKS Atos Woźnice 4.80

3 Szyłejko Dominik UKS Atos Woźnice 4.70

Skok wzwyż

1 Górski Jakub UKS Atos Woźnice 1.66

Rzut dyskiem (1kg)

1 Kijewski Karol PKS Gwardia Szczytno 43.80

2 Ambroziak Marcel PKS Gwardia Szczytno 39.40

3 Adamczyk Hubert KS Polonia Pasłęk 29.89

Rzut oszczepem (600)

1 Żuchowski Daniel LKS Lubawa 50.19

2 Adamczyk Hubert KS Polonia Pasłęk 39.91

3 Wysocki Adam UKS Gimpas Pasłęk 29.66

Pchnięcie kulą (5kg)

1 Kijewski Karol PKS Gwardia Szczytno 13.42

2 Ambroziak Marcel PKS Gwardia Szczytno 9.28

3 Sobczak Błażej NKS Nowe Miasto Lubawskie 9.13

Kategoria U12

Dziewczęta

60 metrów

1 Zięba Natalia OLA Warmińsko-Mazurskie 9.06

2 Maleszka Patrycja Dywity 9.29

3 Gajlewicz Milena Dywity 9.36

300 metrów

1 Kaca Emilia CSiR Susz 50.07

2 Mętel Zuzanna KS Jelonki Dobre Miasto 50.62

3 Barica Kinga CSiR Susz 50.90

Rzut piłeczką palantową

1 Furtak Zuzanna OLA Warmińsko-Mazurskie 34.00

2 Kamola Michalina OLA Warmińsko-Mazurskie 28.00

3 Lewandowska Paulina Dywity 21.60

Skok w dal ze strefy

1 Mętel Zuzanna KS Jelonki Dobre Miasto 4.24

2 Szyszko Wiktoria OLA Warmińsko-Mazurskie 4.17

3 Górnik Martyna CSiR Susz 3.90

Chłopcy

60 metrów

1 Kopko Mikołaj UKS Atos Woźnice 8.91

2 Nazarowicz Hubert UKS Sokół Węgorzewo 9.44

3 Zakreta Bartosz LKS Lubawa 9.47

300 metrów

1 Urbanowicz Iwo Dywity 50.23

2 Ghidoli Francesco OLA Warmińsko-Mazurskie 51.97

3 Szelugowski Igor OLA Warmińsko-Mazurskie 52.24

Rzut piłeczką palantową

1 Cok Mateusz OLA Warmińsko-Mazurskie 45.40

2 Wyszyński Sebastian OLA Warmińsko-Mazurskie 33.40

3 Balcerak Hubert OLA Warmińsko-Mazurskie 33.20

Skok w dal ze strefy

1 Kuchciński Seweryn UKS Atos Woźnice 4.26

2 Nazarowicz Hubert UKS Sokół Węgorzewo 4.15

3 Kopko Mikołaj UKS Atos Woźnice 4.10

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn