IV Halowe Mistrzostwa Czwartków Lekkoatletycznych” Spała 2019 – Mamy mistrzów!

Fot. SP 1 Pisz

W miniony poniedziałek (2 grudnia) w Spale odbyły się IV Halowe Ogólnopolskie Mistrzostwa "Czwartków Lekkoatletycznych" . To jesienno-zimowa wersja bardzo popularnej imprezy, która firmuje Marian Woronin - olimpijczyk, najszybszy "biały" człowiek na świecie (100 m - 10.00 sek.). Ekipa Warmii i Mazur spisała się doskonale,zdobywając aż osiem medali. Pięć z nich wywalczyli mali lekkoatleci z Pisza.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Mikołaj Kopko (Mikołajki) w biegu na 60 m (2007), Miłosz Kosakowski (Pisz) na 300 m (2007), Amelia Jaszczur (Pisz) na 600 m (2008) i Victoria Rocka (Elbląg) w skoku w dal (2008). Srebrne krążki zdobyli: Kacper Pyczkowski (Pisz) na 300 m (2008), Maja Nosek (Pisz) na 300 m (2008) i Kacper Góralczyk (Giżycko) w skoku w dal (2008). Brązowy krążek przywiózł Adrian Malinowski (Pisz) na 300 m (2007). Ponadto było jeszcze kilka miejsc w ścisłej czołówce, gdzie do podium zabrakło naprawdę niewiele.

Wyniki

60 metrów chłopców

Rocznik 2007

7 Kruszewski Hubert Olsztyn 8,40

Rocznik 2008

1 Kopko Mikołaj Mikołajki 8,62

60 metrów dziewcząt

Rocznik 2007

4 Kuś Anastazja Olsztyn 8,61

Matyka Joanna Susz 9,24 (el.)

Kryger Anna Elbląg 9,38 (el.)

Jurowska Lidia Giżycko 9,54 (el.)

Rocznik 2008

Cantop Gabriela Susz 9,84 (el.)

300 metrów chłopców

Rocznik 2007

1 Kosakowski Miłosz Pisz 40.04

3 Malinowski Adrian 43.36

17 Kawka Mateusz Elbląg 49,71

Rocznik 2008

2 Pyczkowski Kacper Pisz 46,55

300 metrów dziewcząt

Rocznik 2007

17 Kaca Amelia Susz 53,77

Rocznik 2008

2 Nosek Maja Pisz 46,30

7 Barica Kinga Susz 49,20

8 Kaca Emilia 49.32

600 metrów dziewcząt

Rocznik 2007

5 Jeleniewicz Nikola Olsztyn 1.48.92

14 Klinicka Natasza Olsztyn 1,5675

16 Furmańska Amelia Susz 1.57.28

25 Orzołek Maria Giżycko 2.03.54

Rocznik 2008

1 Jaszczur Amelia Pisz 1,46.86

8 Malinoś Paulina Olsztyn 1,58.41

1000 metrów chłopców

Rocznik 2007

4 Chrostowski Leon Pisz 3,16.79

5 Paliński Michał Susz 3,19.19

9 Wojdyło Adam Olsztyn 3,2747

Rocznik 2008

5 Wszołek Tymoteusz Pisz 3.19.34

IMG 20191202 131811

Skok w dal chłopców

Rocznik 2007

2 Góralczyk Kacper Giżycko 4.87

15 Stromski Karol Elblag 3.84

Rocznik 2008

8 Kuchciński Seweryn Giżycko 4.20

12 Nazarowicz Hubert Giżycko 4.03

14 Wojtasik Tomasz Elbląg 3.83

Skok w dal dziewcząt

Rocznik 2008

1 Rocka Wiktoria Elbląg4.54

7 Szyszko Wiktoria Giżycko 4.00

10 Matyjasek Joanna Giżycko 3.90

Skok wzwyż chłopców

Rocznik 2007

4 Górski Bartłomiej Giżycko 1.40

10 Góralczyk Zbigniew Giżycko 1.25

Rocznik 2008

5 Grek Nikodem Pisz 1.25

Skok wzwyż dziewcząt

Rocznik 2008

7 Chmielewska Michalina Giżycko 1.20

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn