Ogólnopolski Mityng Halowy Toruń 2020 – Kacper Lewalski z aspiracjami, miotacze Gwardii biją rekordy

Fot.ilustracja

W niedzielę (12 stycznia) w Toruniu odbył się Halowy Mityng Lekkoatletyczny. To pierwsza w nowym roku impreza pod dachem, którą kilkuset uczestników potraktowało jako sprawdzian przed Mistrzostwami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Cieszy bardzo liczby udział lekkoatletów z Warmii i Mazur, którzy szlifują formę po ciężkiej pracy treningowej. Na czoło wysuwa się znakomita postawa Kacpra Lewalskiego (Truso Elbląg), który ustanowił rekord życiowy na 1000 m – 2.29.30.

To bardzo zdolny średniodystansowiec, który ma uzasadnione aspiracje występu w najważniejszych tegorocznych imprezach międzynarodowych. W sprincie na 60 m dobrze zaprezentował się Bartosz Turek (Atos Woźnice) – 7.19. Dobre wyniki uzyskał Jakub Kozacki (AZS UWM Olsztyn) na 200 m 22.42 i na 300 m 35.23, oraz w tych samych konkurencjach Damian Soból (AZS UWM) odpowiednio 22.62 i 35.99.. Na 600 m Krystian Tuszyński (AZS UWM) uzyskał 1.26.66. Po raz kolejny zaimponowali miotacze Gwardii Szczytno, ustanawiając rekordy życiowe. W kat. U20 Jakub Borkowski pchnął na odległość 17.89, a Karol Kijewski w U16 – 14.63.

Wśród pań w biegach na 200 m i 300 m nieźle wypadła Alicja Potasznik (AZS UWM) 25.47 i 40.61. Na tym ostatnim dystansie Julia Kubicka (AZS UWM) uzyskała 41.11. Kinga Kornacka (GSLA Gierzwałd) ustanowiła „życiówkę” 1.37.08.

Elblążanie zadowoleni

W ciągu ostatnich kilkunastu dni zawodnicy MKS „Truso” wzięli udział w halowych mityngach w Bydgoszczy i w Toruniu. Trenerzy dobrze oceniają postępy i sportowe zaangażowanie swoich podopiecznych. Nie zawsze w tym okresie przychodzi świetna dyspozycja, ale obiecujące debiuty oraz kilka cennych rekordów życiowych uzyskanych w bydgoskiej i toruńskiej hali dają sporo optymizmu do dalszej pracy.

Dobrze zaprezentowali się nasi reprezentanci w biegach średnich i sprinterskich. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim średniodystansowiec Kacper Lewalski ,który w biegu na dystansie 1000 m, po zaciętej walce wygrał rywalizację z bardzo wymagającymi rywalami. Jego aktualny wynik życiowy na tym dystansie wynosi 2:29.20 sek. !!! Trener Czesław Nagy twierdzi jednak, że to dopiero początek sezonu i jest szansa na świetny wynik jego zawodnika w Mistrzostwach Polski – ocenia trener Jacek Licznerski

Inne ciekawsze i wyróżnione przez trenerów wyniki elblążan:

Maja Dalidowicz (1000 m - 3:06.67 sek.), Inez Stefanowicz (1000 m - 3:07.61 sek.), Dominik Rudawski (1000 m - 2:40.00 sek.), Michał Rodziewicz (1000 m - 2:52.67 sek.), Łukasz Rewiński (60 m - 7.84 sek.), Krzysztof Jeżewski (60 m - 7.86 sek.), Filip Łaskowski (60 m - 8.00 sek.), Milena Szlendak (60 m - 8.64 sek.), Lexssandra Bogusławska (200 m - 29.44 sek.), Milena Trochimczuk (200 m - 29.94 sek.).

Fot. MKS Truso

Wyniki

60 metrów mężczyzn

TUREK Bartosz 22-05-02 UKS Atos Woźnice WN 7.19

PIECZUŁAJTIS Patryk 14-06-01 UKS Jedynka Bartoszyce WN 7.42

SAMULEWICZ Jan 09-11-03 GSLA Gierzwałd WN 7.47 PB

STĘPIEŃ Mateusz 13-08-05 NKS Nowe Miasto Lubawskie WN 7.58 PB

KOŁACZKO Kacper 25-11-03 UKS Jedynka Bartoszyce WN 7.77 PB

REWIŃSKI Łukasz 04-04-03 MKS Truso Elbląg WN 7.86

SZYŁEJKO Dominik 14-07-05 UKS Atos Woźnice WN 7.91 PB

MAŁOLEPSZY Rafał 03-11-02 LKS Lubawa WN 7.93

JEŻEWSKI Krzysztof 10-01-03 MKS Truso Elbląg WN 7.96

ŁASKOWSKI Filip 17-01-05 MKS Truso Elbląg WN 8.00 PB

SZULC Kacper 31-01-05 UKS Jedynka Bartoszyce WN 8.00

KOLPERT Jakub 04-10-05 MKS Truso Elbląg WN 8.15 PB

JĘDRZEJEWSKI Dawid 20-08-06 MKS Truso Elbląg WN 8.43 PB

KOWALSKI Marceli 22-01-06 NKS Nowe Miasto Lubawskie WN 8.46 PB

KOSIOREK Stanisław 26-09-06 UKS Atos Woźnice WN 8.81 PB

WAWRZYNOWICZ Dawid 05-10-05 UKS Atos Woźnice WN 8.82 PB

GOGŁOZA Maciej 25-04-06 MKS Truso Elbląg WN 8.82

WAWRZYNOWICZ Gabriel 28-12-06 UKS Atos Woźnice WN 8.97 PB

JANKOWSKI Michał 08-11-06 MKS Truso Elbląg WN 9.70

200 metrów mężczyzn

KOZACKI Jakub 11-10-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 22.42 PB

SOBÓL Damian 23-07-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 22.62

TUREK Bartosz 22-05-02 UKS Atos Woźnice WN 22.94 PB

SOBCZAK Błażej 30-12-04 NKS Nowe Miasto Lubawskie WN 23.87

MICHALAK Sebastian 04-01-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 23.99

STĘPIEŃ Mateusz 13-08-05 NKS Nowe Miasto Lubawskie WN 24.15 PB

PIECZUŁAJTIS Patryk 14-06-01 UKS Jedynka Bartoszyce WN 24.55

KOŁACZKO Kacper 25-11-03 UKS Jedynka Bartoszyce WN 24.85 PB

MAŁOLEPSZY Rafał 03-11-02 LKS Lubawa WN 25.22 PB

SZULC Kacper 31-01-05 UKS Jedynka Bartoszyce WN 26.83

RAFIŃSKI Paweł 08-07-06 LKS Lubawa WN 28.10

KOWALSKI Marceli 22-01-06 NKS Nowe Miasto Lubawskie WN 28.12 PB

KAWKA Mateusz 15-06-07 MKS Truso Elbląg WN 31.16

300 metrów mężczyzn

KOZACKI Jakub 11-10-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 35.23

SOBÓL Damian 23-07-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 35.99

MICHALAK Sebastian 04-01-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 38.21

OBRĘBSKI Robert 08-01-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 40.72

MAJEWSKI Dawid 01-05-05 UKS Atos Woźnice WN 41.79

KOZIBSKI Tomasz 15-03-06 Orka Iława Athletics WN 43.08

BIEŃKOWSKI Marcin 13-03-07 KS AZS UWM Olsztyn WN 44.62

KOSIOREK Stanisław 26-09-06 UKS Atos Woźnice WN 45.36

WAWRZYNOWICZ Dawid 05-10-05 UKS Atos Woźnice WN 47.81

WAWRZYNOWICZ Gabriel 28-12-06 UKS Atos Woźnice WN 48.26

OBIEDZIŃSKI Sebastian 08-12-07 KS AZS UWM Olsztyn WN 49.17

600 metrów mężczyzn

TUSZYŃSKI Krystian 27-02-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:26.66 PB

KIJEWSKI Michał 25-10-05 UKS Sokół Węgorzewo WN 1:30.28 PB

BENDYK Marcin 23-09-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:31.24 PB

WOLDAN Marcin 04-01-04 GSLA Gierzwałd WN 1:31.78

RUTKOWSKI Damian 02-07-04 KS Zamek Kurzętnik WN 1:35.12

CISZEK Mariusz 27-05-03 MKS Truso Elbląg WN 1:35.68

RAFIŃSKI Paweł 08-07-06 LKS Lubawa WN 1:38.27

MAJEWSKI Dawid 01-05-05 UKS Atos Woźnice WN 1:39.37

GRAŻUL Alan 31-08-04 KS Zamek Kurzętnik WN 1:39.78

SKOWRONEK Michał 26-02-06 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:46.49

PALIŃSKI Michał 21-06-07 CSiR Susz WN 1:54.55

1000 metrów mężczyzn

LEWALSKI Kacper 07-05-03 MKS Truso Elbląg WN 2:29.20 PB

RUDAWSKI Dominik 16-01-03 MKS Truso Elbląg WN 2:40.00

VAN IEPEREN Alex 24-06-03 MKS Truso Elbląg WN 2:50.55

RODZIEWICZ Michał 06-05-05 MKS Truso Elbląg WN 2:52.67 PB

BĄK Kacper 16-05-05 MKS Truso Elbląg WN 3:01.96

JUREK Krystian 14-12-02 UKS Sokół Węgorzewo WN 3:18.97 PB

60 metrów pł mężczyzn

4 SZPANELEWSKI Dawid 31-05-04 GSLA Gierzwałd WN 9.11

81935664 3232337380115159 6787541919737053184 n

Pchnięcie kulą M U20 (6kg)

1 BORKOWSKI Jakub 26-06-01 PKS Gwardia Szczytno WN 17.89 PB

3 RUCIŃSKI Kacper 23-10-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 14.35 PB

Pchnięcie kulą M U18 (5kg)

3 EWERTOWSKI Mateusz 01-04-04 LKS Lubawa WN 13.15 PB

7 AMBROZIAK Marcel 14-11-04 PKS Gwardia Szczytno WN 10.84

Pchnięcie kulą M U16 (5kg)

1 KIJEWSKI Karol 10-10-05 PKS Gwardia Szczytno WN 14.63 PB

3 KRAWCEWICZ Kacper 20-02-06 UKS Atos Woźnice WN 9.19 PB

Skok w dal mężczyzn

18 KOZIBSKI Tomasz 15-03-06 Orka Iława Athletics WN 4.83

22 SOBCZAK Błażej 30-12-04 NKS Nowe Miasto Lubawskie WN 3.57

Fot. lks lubawa facebook

60 metrów kobiet

CZĘCZEK Michalina 13-12-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 8.11 PB

SZAUER Anna 26-03-05 LKS Lubawa WN 8.21 PB

SZMIGIEL Julia 15-12-05 CSiR Susz WN 8.45 PB

SZLENDAK Milena 19-03-04 MKS Truso Elbląg WN 8.82

MURACH Maja 24-05-06 UKS Atos Woźnice WN 8.45 PB

HULANICKA Patrycja 07-05-04 MKS Truso Elbląg WN

SKRZYNIARZ Paulina 21-08-06 CSiR Susz WN 8.65 PB

KOPKO Zuzanna 08-02-05 UKS Atos Woźnice WN 8.77 =PB

ZDROJEWSKA Wiktoria 07-10-04 LKS Lubawa WN 8.63 PB

KACA Julia 03-12-05 CSiR Susz WN 9.12 PB

KAMINIECKA Milena 03-04-06 CSiR Susz WN 9.26

DRZEWIECKA Natalia 08-08-05 Orka Iława Athletics WN 9.05 PB

BETLEJEWSKA Oliwia 03-03-03 MKS Truso Elbląg WN 9.07 PB

CZARZASTA Wiktoria 27-10-04 Orka Iława Athletics WN 9.22 =PB

OMIECZYŃSKA Sylwia 14-02-02 Orka Iława Athletics WN 8.91

GOŁOTA Zuzanna 25-09-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 8.72

ZIELIŃSKA Martyna 27-06-05 Orka Iława Athletics WN 8.85

ZALEWSKA Joanna 06-05-04 UKS Atos Woźnice WN 8.98

BARICA Kinga 09-08-08 CSiR Susz WN 9.38

BOGUSŁAWSKA Lexssandra 01-10-06 MKS Truso Elbląg WN 8.89

KACA Emilia 07-07-08 CSiR Susz WN 9.30

ARCHACKA Jessica 10-08-05 GSLA Gierzwałd WN 9.33

BĄCZEK Wiktoria 16-02-06 Orka Iława Athletics WN 9.35

KUCZMARSKA Dominika 31-10-06 Orka Iława Athletics WN 9.38

TROCHIMCZUK Milena 16-06-07 MKS Truso Elbląg WN 8.84

AUDA Aleksandra 19-04-07 NKS Nowe Miasto Lubawskie WN 8.98

SASIN Weronika 26-09-07 KS AZS UWM Olsztyn WN 9.11

MATYKA Joanna 04-02-07 CSiR Susz WN 9.22

CEGIELSKA Roksana 05-07-07 KS Zamek Kurzętnik WN 9.27

GÓRNIK Martyna 28-08-09 CSiR Susz WN 9.60

BISKUPSKA Helena 22-03-08 CSiR Susz WN 10.38

200 metrów kobiet

POTASZNIK Alicja 24-04-00 KS AZS UWM Olsztyn WN 25.47

KUBICKA Julia 09-12-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 26.01

LIS Aleksandra 20-02-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 26.48

BIELAKOW Katarzyna 22-05-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 27.02

CZARNECKA Aleksandra 29-06-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 27.79

SZMIGIEL Julia 15-12-05 CSiR Susz WN 28.44 PB

SZAUER Anna 26-03-05 LKS Lubawa WN 28.75

HULANICKA Patrycja 07-05-04 MKS Truso Elbląg WN 28.81 PB

SZLENDAK Milena 19-03-04 MKS Truso Elbląg WN 28.81

ZDROJEWSKA Wiktoria 07-10-04 LKS Lubawa WN 28.90

GOŁOTA Zuzanna 25-09-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 29.01

BOGUSŁAWSKA Lexssandra 01-10-06 MKS Truso Elbląg WN 29.44

AUDA Aleksandra 19-04-07 NKS Nowe Miasto Lubawskie WN 29.71

TROCHIMCZUK Milena 16-06-07 MKS Truso Elbląg WN 29.94

WADECKA Maja 30-11-04 MKS Truso Elbląg WN 30.88

CEGIELSKA Roksana 05-07-07 KS Zamek Kurzętnik WN 31.46

CIELESZ Izabela 30-10-06 MKS Truso Elbląg WN 31.56

PERNAL Julia 01-04-05 MKS Truso Elbląg WN 32.28

SKWAREK Dominika 25-08-05 UKS Jedynka Bartoszyce WN 33.48

300 metrów kobiet

POTASZNIK Alicja 24-04-00 KS AZS UWM Olsztyn WN 40.61

KUBICKA Julia 09-12-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 41.11

LIS Aleksandra 20-02-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 42.26 PB

BIELAKOW Katarzyna 22-05-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 43.10 PB

PIECHOCKA Alicja 16-02-03 MLKS Ostróda WN 43.34 SB

KORNACKA Karolina 07-05-03 GSLA Gierzwałd WN 43.43

ŁUGIEWICZ Alina 10-09-05 GSLA Gierzwałd WN 43.45 PB

WAWRZYNOWICZ Julia 11-02-04 UKS Atos Woźnice WN 43.76

KUŁAKOWSKA Dominika 14-06-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 44.00 PB

KOPKO Zuzanna 08-02-05 UKS Atos Woźnice WN 44.33 PB

FUCZEK Alexandra 15-04-03 PKS Gwardia Szczytno WN 44.44

KRAUSHAR Julia 24-10-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 44.61 PB

JANKOWSKA Urszula 23-07-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 45.03 PB

BIEGAJ Oliwia 11-06-04 UKS Atos Woźnice WN 45.65 PB

DUDZIEC Martyna 27-08-04 PKS Gwardia Szczytno WN 46.25

MURACH Maja 24-05-06 UKS Atos Woźnice WN 46.32 PB

BORKO Amelia 31-01-06 KS AZS UWM Olsztyn WN 46.43

SKRZYNIARZ Paulina 21-08-06 CSiR Susz WN 46.60

ZALEWSKA Joanna 06-05-04 UKS Atos Woźnice WN 48.21

ZIELIŃSKA Martyna 27-06-05 Orka Iława Athletics WN 48.48

HINC Julia 21-01-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 48.57

WASILAK Julia 11-06-05 MLKS Ostróda WN 48.68

ZIELIŃSKA Maja 18-01-06 KS AZS UWM Olsztyn WN 46.97 PB

JELENIEWICZ Nikola 17-04-07 KS AZS UWM Olsztyn WN 47.17

DĄBROWSKA Michalina 27-05-05 GSLA Gierzwałd WN 47.42 PB

BOJANOWSKA Anna 20-04-03 PKS Gwardia Szczytno WN 47.46

OSTROWSKA Dominika 14-01-06 MLKS Ostróda WN 47.48 PB

SOKOŁOWSKA Natalia 27-06-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 47.69

CEBULA Aurelia 26-01-05 UKS Gimpas Pasłęk WN 47.89 PB

FALĘCKA Pola 18-12-07 KS AZS UWM Olsztyn WN 47.95

SUGIER Laura 16-06-07 KS AZS UWM Olsztyn WN 48.32

KACA Emilia 07-07-08 CSiR Susz WN 48.65 PB

EJDYS Emilia 16-01-07 KS AZS UWM Olsztyn WN 49.12 PB

DRZEWIECKA Natalia 08-08-05 Orka Iława Athletics WN 49.27

WARZYŃSKA Zuzanna 16-03-05 MLKS Ostróda WN 49.33

SMOSARSKA Julia 05-03-08 MLKS Ostróda WN 49.65

FURMAŃSKA Amelia 06-12-07 CSiR Susz WN 49.91 PB

WŁODARSKA Hanna 19-05-08 MLKS Ostróda WN 49.92

KAMINIECKA Milena 03-04-06 CSiR Susz WN 50.05

POPŁAWSKA Katarzyna 17-03-04 CSiR Susz WN 50.17

KUCZMARSKA Dominika 31-10-06 Orka Iława Athletics WN 50.70

KACA Julia 03-12-05 CSiR Susz WN 51.11 PB

JEZNACH Anita 16-04-09 KS Zamek Kurzętnik WN 51.91

JACKIEWICZ Emilia 06-03-07 MLKS Ostróda WN 52.87

BARICA Kinga 09-08-08 CSiR Susz WN 52.93 PB

KOZŁOWSKA Natalia 25-06-07 KS AZS UWM Olsztyn WN 53.16

BIAŁCZAK Maja 26-12-07 KS AZS UWM Olsztyn 53.64

KACA Amelia 04-07-07 CSiR Susz WN 54.48

600 metrów kobiet

KORNACKA Kinga 07-05-03 GSLA Gierzwałd WN 1:37.08 PB

WAWRZYNOWICZ Julia 11-02-04 UKS Atos Woźnice WN 1:41.81 PB

TWARDOWSKA Julia 19-05-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:42.30 PB

WRÓBEL Patrycja 22-01-04 UKS Gimpas Pasłęk WN 1:45.72 PB

ORZECHOWSKA Dorota 27-09-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:47.99

JEZNACH Patrycja 09-09-06 KS Zamek Kurzętnik WN 1:48.03 PB

DUDZIEC Kornelia 03-02-06 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:48.10

PIECHOCKA Alicja 16-02-03 MLKS Ostróda WN 1:49.88

PRUSIŃSKA Monika 04-02-05 MLKS Ostróda WN 1:52.35 PB

TROŚCIANKO Kornelia 02-12-03 UKS Sokół Węgorzewo WN 1:52.36

KOZŁOWSKA Lena 16-08-05 KS Zamek Kurzętnik WN 1:52.81 PB

ZIENKIEWICZ Kinga 05-01-06 UKS Gimpas Pasłęk WN 1:53.32

KALINOWSKA Emilia 12-08-03 MKS Truso Elbląg WN 1:56.05

TUSZYŃSKA Nikola 06-07-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:57.28

JEZNACH Olga 16-04-09 KS Zamek Kurzętnik WN 2:01.47 PB

SWOLICZ Pola 26-06-07 KS AZS UWM Olsztyn WN 2:03.17

SKWAREK Dominika 25-08-05 UKS Jedynka Bartoszyce WN 2:03.78 PB

WOŹNIAK Kinga 14-10-06 UKS Gimpas Pasłęk WN 2:04.10

1000 metrów kobiet

DALIDOWICZ Maja 29-07-02 MKS Truso Elbląg WN 3:06.67 PB

STEFANOWICZ Inez 01-10-03 MKS Truso Elbląg WN 3:07.61 PB

ZIÓŁEK Weronika 23-04-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 3:07.66

DOMURAT Wiktoria 06-04-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 3:16.79

LULIŃSKA Otylia 06-09-04 KS Zamek Kurzętnik WN 3:20.70

RADZIKOWSKA Patrycja 01-01-03 MKS Truso Elbląg WN 3:24.59 PB

LEŚNIEWSKA Małgorzata 26-11-05 MKS Truso Elbląg WN 3:27.45

WLIZŁO Anna 16-10-05 MKS Truso Elbląg WN 3:36.07

60 metrów pł kobiet

STEMPKOWSKA Kamila 06-08-04 GSLA Gierzwałd WN 9.15

STEĆ Patrycja 22-03-01 UKS Gimpas Pasłęk WN 9.71

Pchnięcie kulą kobiet (4kg)

3 STEĆ Patrycja 22-03-01 UKS Gimpas Pasłęk WN 10.18 PB

Pchnięcie kulą K U18 (3kg)

2 MARSZELEWSKA Joanna 10-05-04 NKS Nowe Miasto Lubawskie WN 12.65 PB

Pchnięcie kulą K U16 (3kg)

1 KUCIŃSKA Klaudia 04-01-06 LKS Lubawa WN 11.10 PB

Skok wzwyż kobiet

18 WĄDOŁOWSKA Wiktoria 12-08-06 UKS Atos Woźnice WN 1.45 =PB

20 PIELKA Kinga 20-07-06 UKS Atos Woźnice WN 1.40 =PB

Skok w dal kobiet

7 STEĆ Patrycja 22-03-01 UKS Gimpas Pasłęk WN 4.82

15 KORZENIEWSKA Julia 24-05-04 MKS Truso Elbląg WN 4.03 =PB

16 CZARZASTA Wiktoria 27-10-04 Orka Iława Athletics WN 4.02 PB

17 GÓRNIK Martyna 28-08-09 CSiR Susz WN 3.69 PB

18 BĄCZEK Wiktoria 16-02-06 Orka Iława Athletics WN 3.64

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn