OOM i MP Juniorów Tomaszów Mazowiecki – Jakub Ekstowicz z Giżycka cztery razy na podium

Fot.UKS Short Track MOSiR Giżycko facebook

W weekend (8/9 lutego) w Tomaszowie Mazowieckim odbywały się: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów w short tracku. Startiwali zawodnicy Orła Elbląg, WMKS Olsztyn i UKS Short Track MOSiR Giżycko. Zdobyliśmy w sumie sześć medali: dwa srebrne i cztery brązowe – w wszystkie w OOM (junior młodszy). Bjelpszym zawodnikiem był niewątoliwie Jakub Ekstowicz (Giżycko), kóy czterokrotnie stawał na podium.

Kuba zajął drugie miejsce w wyścigu na 1500 metrów, i był trzykrotnie trzeci ma 500 metrów, 777 metrów i w wieloboju. Brązowy krążek na 1000 metrów wywalczył Jędrzej Borowiecki (Orzeł Elbląg), który był w ścisłej czołówce w pozostałych konkurencjach.Juniorzy młodsi pod szyldem Warmińsko-Mazurskiego zdobyli srebro w sztafecie (2000 metrów).

W MP Juniorów Zuzanna Rumak (Orzeł) była cztery razy czwarta i raz piąta, Patrycja Henkiel (WMKS Olsztyn) zajmowała piąte, ósme , szóste i szóste miejsce na dystansach i szóste w wieloboju.  a jej kolega klubowy Krzysztof Riendl (Orzeł)  pięciokrotnie plasował sie na  piątym miejscu.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Junior B

1000 metrów

Finał A

1 NIEWIŃSKIMichał Juvenia Białystok 1:52.027

2 BIELECKIJakub Juvenia Białystok 1:52.441

3 BOROWIECKI Jędrzej Orzeł Elblag 1:53.494

…....................................

4 EKSTOWICZ Jakub UKS Short Track/MOSiR Giżycko 1:53.733

Finał B

9 RYBAK Arkadiusz Orzeł Elbląg 1:46.428

11 WIŚNIEWSKI Karol POL-WMKS Olsztyn 1:59.108

500 metrów

Finał A

1 NIEWIŃSKI Michał Juvenia Białystok 44.811

2 BIELECKI Jakub Juvenia Białystok 45.056

3 EKSTOWICZ Jakub UKS Short Track/MOSiR Giżycko 47.377

Finał B

5 BOROWIECKI Jędrzej Orzeł Elbląg 47.932

Finał C

9 RYBAK Arkadiusz Orzeł Elbląg 51.987

11 WIŚNIEWSKI Karol WMKS Olsztyn 57.184

777 metrów

Finał A

1 NIEWIŃSKI Michał Juvenia Białyastok 1:17.925

2 BIELECKI Jakub Juvenia Białystok 1:18.785

3 EKSTOWICZ Jakub Short Track/MOSiR Giżycko 1:18.994

…..........................................

4 BOROWIECKI Jędrzej Orzeł Elbląg 1:19.439

Finał B

10 WIŚNIEWSKI Karol WMKS Olsztyn 1:29.364

Finał C

11 RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL 1:28.349 

1500 metrów

Finał A

1 NIEWIŃSKI Michał Juvenia Białystok2:45.721

2 EKSTOWICZ Jakub Short Track/MOSiR Giżycko 2:46.787

3 BIELECKI Jakub Juvenia Białystok 2:48.640

…...........................

4 BOROWIECKI Jędrzej Orzeł Elbląg 2:48.771

Finał B

10 RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL 2:54.336

11 WIŚNIEWSKI Karol WMKS Olsztyn 3:08.694

Wielobój

1.NIEWIŃSKI Michał Juvenia Białystok (1. 1. 1. 1.) 136 4

2.BIELECKI Jakub Juvenia Białystok (2. 2. 2. 3.) 76 9

3.EKSTOWICZ Jakub Short Track/MOSiR Giżycko (4. 3. 3. 2.) 55 12

…..................................

4.BOROWIECKI Jędrzej Orzeł Elbląg(3. 5. 4. 4.) 34 16

10.RYBAK Arkadiusz Orzeł Elbląg (9. 9. 11. 10.) 39

11.WIŚNIEWSKI Karol WMKS Olsztyn (11. 11. 10. 11.) 43

Sztafeta 2000 metrów

1 JUVENIA BIALYSTOK Juvenia Białystok 3:07.995

2 WARMIŃSKO-MAZURSKIE 3:12.467

3 BLYSKAWICA TORUN 4:24.254 

Mistrzostwa Polski Juniorów

Juniorka A

1000 metrów

Finał A

1 TOPOLSKA Gabriela Juvenia Białystok 1:38.324

2 DRUMSKA Marta Juvenia Białystok 1:39.448

3 TKACZUK Wiktoria AZS Opole 1:40.689

….....................................

4 RUMAK Zuzanna Orzeł Elblag 1:45.409

5 HENKIEL Patrycja WMKS Olsztyn 1:47.740

500 metrów

Finał A

1 TOPOLSKA Gabriela Juvenia Białystok 47.662

2 TKACZUK Wiktoria AZS Opole 47.974

3 DRUMSKA Marta Juvenia Białystok 49.401

…................................

4 RUMAK Zuzanna Orzeł Elbląg 50.258

Finał B

8 HENKIEL Patrycja WMKS Olsztyn 1:14.748

777 metrów

Finał A

1 TOPOLSKA Gabriela Juvenia Białystok 1:14.275

2 TKACZUK Wiktoria AZS Opole 1:14.764

3 DRUMSKA Marta Juvenia Białystok1:16.185

…............................................

4 RUMAK Zuzanna Orzeł Elblag 1:18.218

Finał B

6 HENKIEL Patrycja WMKS Olsztyn 1:26.844

1500 metrów

Finał A

1 TOPOLSKA Gabriela Juvenia Białystok 2:36.032

2 TKACZUK Wiktoria AZS Opole 2:39.810

3 DRUMSKA Marta Juvenia Białystok 2:43.408

…............................................................

5 RUMAK Zuzanna Orzeł Elbląg 2:48.788

6 HENKIEL Patrycja WMKS Olsztyn 3:18.485

Wielobój

1.TOPOLSKA Gabriela Juvenia Białystok (1. 1. 1. 1.) 136 4

2.TKACZUK Wiktoria AZS Opole (3. 2. 2. 2.) 76 9

3.DRUMSKA Marta Jucenia Białystok (2. 3. 3. 3.) 60 11

…...............................................

4.RUMAK Zuzanna Orzeł Elblag (4. 4. 4. 5.) 29 17

6.HENKIEL Patrycja WMKS Olsztyn (5. 8. 6. 6.) 12 25

Junior A

1000 metrów

Finał A

1 MIKOŁAJUK Mateusz Juvenia Białystok 1:34.123

2 KŁUJSZO Ignacy Juvenia Białystok 1:34.177

3 SZKIL Piotr Juvenia Białystok 1:38.031

…..................................................

5 REINDL Krzysztof Orzeł Elbląg 1:43.900

500 metrów

Finał A

1 KŁUJSZO Ignacy Juvenia Białystok 44.724

2 MIKOŁAJUK Mateusz Juvenia Białystok 44.804

3 PAWŁOWSKI Michał MOSiR Sanok 46.734

…..............................................

5 REINDL Krzysztof Orzeł Elbląg 48.956

777 metrów

Finał A

1 MIKOŁAJUK Mateusz Juvenia Białystok 1:10.129

2 KŁUJSZO Ignacy Juvenia Białystok 1:10.185

3 PAWŁOWSKI Michał MOSiR Sanok1:13.033

…..........................

5 REINDL Krzysztof Orzeł Elbląg1:17.307

1500 metrów

Finał A

1 MIKOŁAJUK Mateusz Juvenia Białystok 2:29.725

2 KŁUJSZO Ignacy Juvrnia Białystok 2:30.518

3 PAWŁOWSKI Michał MOSiR Sanok 2:36.226

….......................................

5 REINDL Krzysztof Orzeł Elbląg 2:47.351

Wielobój

1.MIKOŁAJUK Mateusz Juvenia Białystok (1. 2. 1. 1.) 123 5

2.KŁUJSZO Ignacy Juvenia Białystok (2. 1. 2. 2.) 97 7

3.PAWŁOWSKI Michał MOSIR Sanok (4. 3. 3. 3.) 47 13

…........................................

5 REINDL Krzysztof Orzeł Elbląg (5. 5. 5. 5.) 20 20

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn