III Memoriał Zbigniewa Kuligowskiego 2020 – W Nowym Mieście Lubawskim: biegali, skakali i pchali – walczyli o tytuły

Fot. UM Nowe Miasto Lubawskie, Powiat Nowomiejski

W środę (12 lutego) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Halowe Mistrzostwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w skoku wzwyż, pchnięciu kulą i indywidualnych zimowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców - III Memoriał im. Zbigniewa Kuligowskiego. W imprezie wystartowało około 400 uczniów z powiatów: nowomiejskiego, iławskiego, elbląskiego, giżyckiego, nidzickiego, szczycieńskiego.

Mistrzostwa zorganizował Zarząd Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Olsztynie przy współudziale Miejskiego Ośrodka Spotu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli byli m.in: burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank, starosta Nowomiejski Andrzej Ochlak, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski, dyrektor Departamentu Sportu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego Ryszard Cecot, prezes Zarządu W-M SZS Wacław Wasiela oraz wiceprezes Zarządu Mirosław Urbanowski, płk Ambroży Brzozowski – były szef WKS Zawisza Bydgoszcz i dyrektor MOSiR Marek Borkowski.

Wśród gości nie zabrakło również rodziny Zbigniewa Kuligowskiego, który był nauczycielem i działaczem sportowym w Nowym Mieście Lubawskim oraz powiecie nowomiejskim, trenerem lekkiej atletyki i wieloletnim przewodniczącym Kolegium Sędziowskiego.

Wyniki

Biegi Przełajowe

Dziewczęta

Igrzyska Dzieci (400 m)

1 Olga Jeznach (SP Kurzętnik)

2 Julia Szauer (SP Rożental)

3 Anita Jeznach (SP Kurzętnik)

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (800 m)

1 Alina Ługiewicz (SP Tylice)

2 Kinga Zienkiewicz (SP 3 Pasłęk)

3 Patrycha Jeznach (SP Kurzętnik)

Licealiada (1000 m)

1 Kinga Kornacka (ZSZ Kurzętnik)

2 Otylia Ulińska (ZSZ Kurzętnik)

3 Zenobia Getke (ZSZ Kurzętnik)

Chłopcy

Igrzyska Dzieci (800 m)

1 Kacper Góralczyk (SP Wilkasy)

2 Mariusz Boros (SP Rudzienice)

3 Marcel Stalęga (SP Kurzętnik)

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (1000 m)

1 Wojciech Wasilewski (SP 3 Działdowo)

2 Hubert Zadroga (SP Kazanice)

3 Jakub Dąbkowski (SP 3 Działdowo)

Licealiada (1500 m)

1 Adam Ochnik (ZSEiT Pasłęk)

2 Damian Ciereszko (ZSEiT Pasłęk)

3 Mateusz Niedziela (ZS Lubawa)

Pchnięcie kulą

Dziewczęta

Igrzyska Dzieci

1 Karolina Kołodziejczyk (SP Kazanice) 8.28

2Aleksandra Darianicz (SP Nowica) 8.12

3 Maria Kalwarska (SP Nowica) 7.71

Igrzyska Młodzieży

Klaudia Kucińska (SP Tylice) 11.01

2 Patrycja Ligman (SP Sampława) 9.95

3 Weronika Baranowska (SP Rożental) 8.21

Licealiada

1 Daria Siemińska (ZS Lubawa) 13.69

2 Joanna Marszelewska (ZS Nowe Miasto Lubawskie) 12.72

3 Maja Antoszewska (ZS Bielice) 11.96

Chłopcy

Igrzyska Dzieci

1 Marcin Stępień (SP Marzęcice) 11.72

2 Adrian Paszkowski (SP Wilkasy) 9.50

3 Erwin Szymon (SP 6 Szczytno) 8.98

Igrzyska Młodzieży

1 Karol Kijewski (SP 6 Szczytno) 15.58

2 Dawid Zwoliński (ZS Kurzętnik) 13.50

3 Miłosz Moczadło (SP 1 Nowe Miasto Lubawskie) 10.98

Licealiada

1 Artur Cytlał (SZ Pasłęk) 14.35

2 Olaf Kocik (ZSZ Brodnica) 13.81

3 Mateusz Ewertowski (ZS Lubawa) 12.92

Skok wzwyż

Dziewczęta

Igrzyska Dzieci

1 Aleksandra Auda (SP Brzozie Lubawskie) 1.40

2 Aleksandra Gosik (SP Tylice) 1.25

3 Aleksandra Jaroszewska (SP 2 Nowe Miasto Lubawskie) 1.25

Igrzyska Młodzieży

1 Wiktoria Wądołowska (SP Wilkasy) 1.46

2 Martyna Adamczyk (SP 3 Pasłęk) 1.46

3 Patrycja Ligman (SP Sampława) 1.35

Licealiada

1 Agata Zielińska (ZS Nowe Miasto Lubawskie) 1.50

2 Zuzanna Rutkowska (ZS Kurzętnik) 1.25

Chłopcy

Igrzyska Dzieci

1 Kornel Zbikowski (SP 2 Nowe Miasto Lubawskie) 1.40

2 Miłosz Bochenek (SP 2 Nowe Miasto Lubawskie) 1.40

3 Kacper Góralczyk (SP Wilkasy) 1.35

Igrzyska Młodzieży

1 Kornel Wielgosiński (SP Mroczno)

2 Mateusz Lewandowski (SP Tylice)1.55

3 Łukasz Stępień (SP Tereszewo) 1.55

Licealiada

1 Jan Domżalski (ZS Kurzętnik) 1.75

2 Jakub Łukaszewski (ZS Kurzętnik) 1.65

3 Mateusz Sobotka (ZSZiO Nidzica) 1.60

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn