Zunifikowane MŚ Sztuk Walki Carrara 2017 – Wśród 4 tysięcy medaliści z Bań Mazurskich

Fot. Paulina Ratajczak

Od 25-go do 30-go października we Włoszech w miejscowości Carrara w Toskanii, odbywały się kolejne już Zunifikowane Mistrzostwa Świata Sztuk Walki (Unified World Championships) zgrupowane wokół organizacji WTKA, która po raz kolejny przeprowadziła zawody rangi Mistrzostw Świata. Na początku genezy tych zawodów startowało 6 organizacji o zasięgu międzynarodowym na obecnych było już ich 28!

Wśród 4 tysięcy sportowców z 86 krajów świata po raz piąty była i 53 osobowa Reprezentacja Polski w ramach UFR i Polskiej Federacji Kickboxingu (PFKB)

Zmagania odbywały się na 30 matach, 3 ringach i platformie do chińskiego boksu, oraz Sambo a także w klatce do MMA. Polacy zdobyli 39 złotych medali, 43 srebrne medale i 28 brązowych. To rekordowy plon naszej ekipy. Rywalizacja przeprowadzono od formuł kickboxerskich, poprzez Muay Thai, Sambo aż do formuły MMA.

To dane, które można znaleźć na portalu fightsport.pl. Osobom , które sporty walki znają pobieżnie i nie są ekspertami w tej dziedzinie, liczby są na pewno wymowne, natomiast trudno się w tym wszystkim połapać, tym bardziej, że brakuje konkretnych komunikatów. Rozdrobnienie konkurencji w mistrzostwach jest zdumiewające i kontrowersyjne zarazem. Ale to domena fachowców, my cieszymy się z osiągniętych sukcesów.

kicks 1 500x412

Klub Sportowy Jaćwing sekcja Banie Mazurskie reprezentowało troje zawodników będących w kadrze Polski PFKB. W swoich kategoriach zostali multi championami Mistrzostw Świata w Kickboxingu.

Medale zdobyli:

- Patrycja Aniołowska – uczennica szk. podst. w Lisach (złoty medal w UFR Light i złoty medal w K1 Light);

- Kornelia Zięba – uczennica gimnazjum w Grabowie (złoty medal w K1 Light);

- Norbert Gabrysch – uczeń ZPO w Baniach Mazurskich (złoty medal w Kick-light).

- Srebrny medal wywalczył trener Jacek Forysiak w Super Fight UFR Weterans powyżej lat 40+ i 90+ kg.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn