Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (5) Orneta 2017 – Kuształa, Lango i Dziadko umocnili pozycje...

Fot. gazeta warmińska

W niedzielę (9 lipca) w Ornecie odbyła się piąta runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej, w której z powodzeniem startowali zawodnicy sekcji warmińsko-mazurskich. Oczy kibiców skierowane były przede wszystkim na reprezentanta gospodarzy Tomasza Lango, który nie zawiódł. Wygrał oba wyścigi w klasie MX 1C i umocnił się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Podobnie jest z Krzysztofem Dziadko (Drwęca Ostróda) w klasie MX Masters i Wojciechem Kuształą (Moto Klub Lidzbark Warmiński) w klasie MXB. Paskal Myhan (Moto Klub Lidzbark Warmiński) był w Ornecie drugi i jest wiceliderem klasy MX 65. Maciej Chlewiński (Moto Klub Lidzbark Warmiński) zajął trzecią lokatę, a w generalce klasy MX 65 zajmuje druga pozycję.

Wyniki

Klasa MXB

1 Wojciech Kuształa Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 50 50 100

4 Tomasz Żulewski Motoklub Orneta Yamaha 38 38 76

12 Mikołaj Łukian Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 29 28 57

13 Maciej Jakimczuk Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 27 29 56

14 Tomasz Procyk Moto Klub Lidzbark Warmiński   28 27 55

15 Piotr Wykowski KM WIRAŻ Bartoszyce Kawasaki 26 26 52

Klasyfikacja generalna

1 Wojciech Kuształa Moto Klub Lidzbark Warmiński 422

7 Tomasz Żulewski Motoklub Orneta 305

12 Maciej Jakimczuk Moto Klub Lidzbark Warmiński 153

14 Mikołaj Łukian Moto Klub Lidzbark Warmiński 138

15 Tomasz Procyk Moto Klub Lidzbark Warmiński 133

17 Marcin Szczepański Moto Klub Lidzbark Warmiński 125

22 Jędrzej Żuralski KM WIRAŻ Bartoszyce 78

23 Dominik Winckiewicz Moto Klub Lidzbark Warmiński 69

27 Tomasz Procyk Moto Klub Lidzbark Warmiński 55

28 Piotr Wykowski KM WIRAŻ Bartoszyce 52

Klasa MX 1C

1 Tomasz Lango Motoklub Orneta Yamaha 50 50 100

2 Łukasz Baliński Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 44 44 88

3 Martino Boggero Motoklub Orneta Husqvarna 40 40 80

7 Adrian Matwij PKS Korona Elbląg Husqvarna 35 34 69

14 Kacper Ekstowicz KM Giżycko   27 27 54

Klasyfikacja generalna

1 Tomasz Lango Motoklub Orneta 490

3 Adrian Matwij PKS Korona Elbląg 372

9 Łukasz Baliński Moto Klub Lidzbark Warmiński 264

11 Patryk Alchimowicz Moto Klub Lidzbark Warmiński 198

18 Martino Boggero Motoklub Orneta 80

20 Patrizio Boggero Motoklub Orneta 66

22 Kacper Ekstowicz KM Giżycko 54

Klasa MX 2C

5 Szymon Syryca KM Giżycko Honda 36 38 74

6 Marek Niepiekło Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 35 35 70

7 Łukasz Baranowski Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 34 31 65

10 Damian Banach MSM Mrągowo Kawasaki 29 32 61

12 Patrizio Boggero Motoklub Orneta KTM 26 34 60

13 Marek Daniłowicz Klub Motocyklowy OSA Olecko KTM 30 30 60

14 Robert Borkowski KM Giżycko KTM 28 27 55

18 Marcin Paukszto Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 21 25 46

20 Maciej Jankowski Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 22 22 44

21 Filip Jankun MSM Mrągowo   20 19 39

Klasyfikacja generalna

4 Robert Borkowski KM Giżycko 309

5 Szymon Syryca KM Giżycko 298

8 Marek Niepiekło Moto Klub Lidzbark Warmiński 254

9 Damian Banach MSM Mrągowo 211

15 Łukasz Baranowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 133

16 Patrizio Boggero Motoklub Orneta 126

17 Marek Daniłowicz Klub Motocyklowy OSA Olecko 123

22 Maciej Jankowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 104

23 Krzysztof Kołodko MSM Mrągowo 103

24 Marcin Paukszto Moto Klub Lidzbark Warmiński 103

28 Filip Jankun MSM Mrągowo 80

35 Krzysztof Kotarski Klub Motocyklowy OSA Olecko 58

39 Robert Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński 46

41 Jacek Beń Moto Klub Lidzbark Warmiński 42

43 Patryk Barwicki Klub Motocyklowy OSA Olecko 36

Klasa MX 65

3 Maciej Chlewiński Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 40 40 80

9 Filip Daniłowicz Klub Motocyklowy OSA Olecko 34 31 65

10 Dmitrii Tomilov Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki NK 33 33

Klasyfikacja generalna

2 Maciej Chlewiński Moto Klub Lidzbark Warmiński 385

10 Filip Daniłowicz Klub Motocyklowy OSA Olecko 157

11 Dmitrii Tomilov Moto Klub Lidzbark Warmiński 152

Klasa MX 85

2 Paskal Myhan Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 44 44 88

5 Jakub Hanusz Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 38 34 72

9 Kajetan Kitkowski Motoklub Olsztyn Yamaha 30 33 63

10 Piotr Bielenica Klub Motocyklowy OSA Olecko KTM 32 30 62

Klasyfikacja generalna

2 Paskal Myhan Moto Klub Lidzbark Warmiński 378

14 Kajetan Kitkowski Motoklub Olsztyn 177

15 Piotr Bielenica Klub Motocyklowy OSA Olecko 174

17 Jakub Hanusz Moto Klub Lidzbark Warmiński 137

19 Bartosz Jasiński Klub Motocyklowy OSA Olecko 101

Klasa MX Junior

8 Bartłomiej Warda Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 32 32 64

9 Jakub Baranowski Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 27 33 60

11 Maciej Sekuła Motoklub Olsztyn KTM 29 29 58

15 Cezary Lewko Motoklub Olsztyn KTM KTMSKLEP.PL 38 38

16 Denis Lebedev Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha NK 35 35

17 Kamil Krakowiak Motoklub Olsztyn KTM   25 25

18 Tymoteusz Wójcik Moto Klub Lidzbark Warmiński   NK 24 24

Klasyfikacja generalna

2 Cezary Lewko Motoklub Olsztyn KTMSKLEP.PL 382

4 Denis Lebedev Moto Klub Lidzbark Warmiński 329

5 Alexey Novikov Moto Klub Lidzbark Warmiński 270

7 Kamil Krakowiak Motoklub Olsztyn 239

10 Bartłomiej Warda Moto Klub Lidzbark Warmiński 198

14 Mateusz Dydziński Moto Klub Lidzbark Warmiński 176

19 Jakub Baranowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 127

23 Maciej Sekuła Motoklub Olsztyn 85

25 Łukasz Chrzanowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 76

31 Tymoteusz Wójcik Moto Klub Lidzbark Warmiński 24

Klasa MX Kobiet

2 Patrycja Dziewulska Motoklub Olsztyn KTM 44 38 82

3 Hanna Szczucińska Motoklub Olsztyn KTM 40 40 80

Klasyfikacja generalna

3 Patrycja Dziewulska Motoklub Olsztyn 301

4 Hanna Szczucińska Motoklub Olsztyn 227

Klasa MX Masters

1 Krzysztof Dziadko AMK Drwęca Ostróda Honda 50 50 100

7 Jerzy Wiśniowski Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 31 34 65

9 Andrzej Goleń MSM Mrągowo   29 32 61

13 Dariusz Szymański KM WIRAŻ Bartoszyce Honda 28 25 53

14 Józef Odrakiewicz Motoklub Olsztyn Honda 24 28 52

15 Wiktor Kuźniewski Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 26 26 52

Klasyfikacja generalna

1 Krzysztof Dziadko AMK Drwęca Ostróda 470

3 Dariusz Szymański KM WIRAŻ Bartoszyce 328

12 Józef Odrakiewicz Motoklub Olsztyn 159

13 Jerzy Wiśniowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 156

15 Wojciech Bandurski Motoklub Olsztyn 110

16 Wiktor Kuźniewski Moto Klub Lidzbark Warmiński 106

17 Rafał Kamiński AMK Drwęca Ostróda 103

22 Paweł Morawski KM Giżycko 94

29 Andrzej Goleń MSM Mrągowo 61

34 Mariusz Skorynko Motoklub Olsztyn 46

35 Karol Rogalski WKM Więcbork 46

36 Piotr Giczewski KM WIRAŻ Bartoszyce 39

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn