MP w motocrossie (6) Lidzbark Warmiński 2017 – Cezary Lewko czwarty, ale nadal liderem, sentymentalne powroty

Fot. Tomasz Seweryn/Red Pixel

W Lidzbarku Warmińskim odbyła się w niedziele (6 sierpnia) szósta runda Mistrzostw Polski w motocrossie. Jak zwykle jest to w mieście duże wydarzenie, bo sporty motorowe mają tu wielkie tradycje, a miejscowe sekcje odkryły wiele talentów. Wielu zawodników reprezentuje inne klubu, ale chętnie wracają na rodzimy tor, mając pewność, że w kibicach też znajda sojuszników.

Najbliżsi sercu są jednak zawodnicy obecnie występujący w barwach Moto Klubu. W klasie MX 85 trzecie miejsce zajął Oskar Myhan, w klasie MX 65 siódmy był Maciej Chlewiński i jest również siódmy w klasyfikacji generalnej. Jedyny kandydat okręgu warmińsko-mazurskiego do złota w MP Cezary Lewko (Moto Klub Olsztyn) tym razem zajął czwarte miejsce w klasie MX 125 i jego przewaga nad rywalami zmniejszyła się, ale nadal jest bezpieczna. W klasie MX Masters siódmie miejsce w Lidzbarku Warmińskim wywalczył Paweł Morawski (KM Giżycko) i jest szósty w „generalce”. Krzysztof Dziadko (Drwęca Ostróda) tym razem nie startował i zajmuje dziesiątą lokatę.

Wyniki

Klasa MX65

1 Aleh Makhnou Białoruś KTM 50 50 100

2 Maksymilian Chwalik WKM Więcbork KTM DUUST.CO 44 44 88

3 Artur Gałuszka Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM KTMSKLEP.PL 38 40 78

...........................

7 Maciej Chlewiński Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 32 34 66

16 Dmitrii Tomilov Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 20 23 43

Klasyfikacja generalna

1 Maksymilian Chwalik WKM Więcbork DUUST.CO 588

2 Artur Gałuszka Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTMSKLEP.PL 498

3 Wiktor Rafalski WKM Więcbork KTMSKLEP.PL 454

..........................

7 Maciej Chlewiński Moto Klub Lidzbark Warmiński 379

32 Dmitrii Tomilov Moto Klub Lidzbark Warmiński 43

Klasa MX 85

1 Olaf Włodarczak WKM Więcbork Yamaha WÓJCIK FHP RACING TEAM 50 50 100

2 Wiktor Małecki KM Cross Lublin KTM 44 44 88

3 Paskal Myhan Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 38 38 76

................................................

13 Jakub Hanusz Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 26 28 54

Klasyfikacja generalna

1 Olaf Włodarczak WKM Więcbork WÓJCIK FHP RACING TEAM 534

2 Wiktor Małecki KM Cross Lublin 464

3 Maksymilian Chwalik WKM Więcbork DUUST.CO 412

......................

12 Paskal Myhan Moto Klub Lidzbark Warmiński 285

27 Jakub Hanusz Moto Klub Lidzbark Warmiński 108

Fot. KTM Sklep Kids Team

Klasa MX 125

1 Wojciech Kucharczyk Automobilklub Gorzowski KTM DUUST.CO 50 40 90

2 Konrad Dąbrowski Automobilklub Polski KTM DUUST.CO 38 50 88

3 Dariusz Rapacz MTR Osielec KTM 36 44 80

.................................

4 Cezary Lewko Motoklub Olsztyn KTM KTMSKLEP.PL 44 34 78

14 Jakub Baranowski Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 24 29 53

16 Bartłomiej Warda Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 26 24 50

Klasyfikacja generalna

1 Cezary Lewko Motoklub Olsztyn KTMSKLEP.PL 508

2 Dariusz Rapacz MTR Osielec 476

3 Filip Bukowicz Gdański AutoMotoKlub Bros Racing 424

.................................

26 Bartłomiej Warda Moto Klub Lidzbark Warmiński 140

37 Alexey Novikov Moto Klub Lidzbark Warmiński 59

39 Jakub Baranowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 53

41 Maciej Sekuła Motoklub Olsztyn 39

42 Kamil Krakowiak Motoklub Olsztyn 32

Klasa MX Open

1 Łukasz Lonka Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM POLTAREX Kubiak Team / DUUST.CO 50 50 100

2 Karol Kędzierski KM Cross Lublin Yamaha Bros Racing 44 44 88

3 Szymon Staszkiewicz MX Gdynia KTM DUUST.CO 40 40 80

...................................

20 Kacper Kozłowski Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 0 26 26

Klasyfikacja generalna

1 Łukasz Lonka Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX POLTAREX Kubiak Team / DUUST.CO 538

2 Karol Kędzierski KM Cross Lublin Bros Racing 488

3 Karol Kruszyński LKS Jastrząb Lipno DUUST.CO 452

............................

38 Dawid Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński   58

52 Kacper Kozłowski Moto Klub Lidzbark Warmiński   26

Klasa MX Masters

1 Jacek Olszewski LKS Jastrząb Lipno Honda ZEM Racing Team 50 50 100

2 Jacek Lonka Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM POLTAREX Kubiak Team / DUUST.CO 44 44 88

3 Marek Jaskulski MTR Osielec Suzuki 40 40 80

.....................

7 Paweł Morawski KM Giżycko Yamaha 33 36 69

29 Dariusz Szymański KM WIRAŻ Bartoszyce Honda 17 17

Klasyfikacja generalna

1 Jacek Lonka Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX POLTAREX Kubiak Team / DUUST.CO 566

2 Jacek Olszewski LKS Jastrząb Lipno ZEM Racing Team 532

3 Marek Jaskulski MTR Osielec 431

.......................

6 Paweł Morawski KM Giżycko 381

10 Krzysztof Dziadko AMK Drwęca Ostróda 320

26 Dariusz Szymański KM WIRAŻ Bartoszyce 153

47 Mariusz Skorynko Motoklub Olsztyn   24

49 Rafał Kamiński AMK Drwęca Ostróda 6

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn