Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (II i X) 2017 – Cztery zwycięstwa w finale, a mistrzem Tomasz Lango

Fot. Tomasz Lango facebook

W niedzielę (8 października) odbył się finał motocrossowych Mistrzostw Strefy Polski Północnej. Zawodnicy Warmii i Mazur zaakcentowali swój udział, a zwycięstwa w swoich klasach odnieśli: Marcin Szczepański, Łukasz Baliński i Denis Lebiediew (wszyscy Lidzbark Warmiński) oraz Paweł Morawski (Giżycko). Tydzień wcześniej w Więcborku zwyciężył Marcin Szczepański.

Znamy już rozstrzygnięcia tegorocznego sezonu. W klasie MX 1C mistrzem został Tomasz Lango (Orneta), a I wicemistrzem Adrian Matwij (Korona Elbląg), w klasie MX 2C srebro wywalczył Robert Borkowski (Gizycko), a brąz Szymon Syryca (Giżycko), w klasie MX 65 trzecie miejsce zajął Maciej Chlewiński (Lidzbark Warmiński), podobnie w MX 85 Paskal Myhan (Lidzbark Warmiński) i w MX Junior Denis Lebiediew (Lidzbark Warmiński). W klasie MX kobiet na drugim miejscu uplasowała się Patrycja Dziewulska (Olsztyn), a na trzecim Hanna Szczucińska (Olsztyn), w klasie MX Masters I wicemistrzem został Krzysztof Dziadko (Ostróda). W klasie MXB trzeci był Tomasz Żulewski (Orneta). Znakomicie finiszujacy Marcin Szczepański zajął piąte miejsce, ale nie uczestniczył w trzech rundach.

Wyniki

Więcbork

MXB

1 Marcin Szczepański Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 50 40 90

2 Tomasz Żulewski Motoklub Orneta Yamaha 38 50 88

8 Mikołaj Łukian Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 33 33 66

MX1C

2 Tomasz Lango Motoklub Orneta Yamaha 50 40 90

3 Łukasz Baliński Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 40 44 84

5 Adrian Matwij PKS Korona Elbląg Husqvarna 38 36 74

MX2C

3 Marek Niepiekło Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 33 44 77

13 Robert Borkowski KM Giżycko KTM 27 29 56

18 Maciej Jankowski Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 22 23 45

MX65

18 Dmitrii Tomilov Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 34 33 67

MX85

8 Jakub Hanusz Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 32 33 65

MX Junior

5 Bartłomiej Warda Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 36 36 72

8 Kamil Krakowiak Motoklub Olsztyn KTM 32 33 65

MX kobiet

3 Patrycja Dziewulska Motoklub Olsztyn KTM 38 40 78

MX Masters

3 Krzysztof Dziadko AMK Drwęca Ostróda Honda 44 44 88

9 Jerzy Wiśniowski Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 32 32 64

13 Dariusz Szymański KM WIRAŻ Bartoszyce Honda 29 28 57

14 Józef Odrakiewicz Motoklub Olsztyn Honda 27 27 54

Fot. Bogy M

Giżycko (zaległy)

MX B

1 Marcin Szczepański Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 50 50 100

5 Mikołaj Łukian Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 35 36 71

6 Maciej Jakimczuk Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 33 35 68

8 Artur Traczuk KM Giżycko KTM 32 33 65

9 Tomasz Żulewski Motoklub Orneta Yamaha 38 0 38

Klasyfikacja generalna

3 Tomasz Żulewski Motoklub Orneta 652

5 Marcin Szczepański Moto Klub Lidzbark Warmiński 593

8 Wojciech Kuształa Moto Klub Lidzbark Warmiński 516

10 Maciej Jakimczuk Moto Klub Lidzbark Warmiński 337

12 Mikołaj Łukian Moto Klub Lidzbark Warmiński 303

14 Tomasz Procyk Moto Klub Lidzbark Warmiński 247

21 Piotr Wykowski KM WIRAŻ Bartoszyce   108

23 Jędrzej Żuralski KM WIRAŻ Bartoszyce   78

24 Dominik Winckiewicz Moto Klub Lidzbark Warmiński   69

26 Artur Traczuk KM Giżycko 33 65

MX 1C

1 Łukasz Baliński Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 50 50 100

2 Adrian Matwij PKS Korona Elbląg Husqvarna 38 44 82

4 Tomasz Lango Motoklub Orneta Yamaha 44 35 79

Klasyfikacja generalna

1 Tomasz Lango Motoklub Orneta 945

2 Adrian Matwij PKS Korona Elbląg 764

4 Łukasz Baliński Moto Klub Lidzbark Warmiński 630

12 Patryk Alchimowicz Moto Klub Lidzbark Warmiński 266

17 Martino Boggero Motoklub Orneta 150

23 Patrizio Boggero Motoklub Orneta 66

26 Kacper Ekstowicz KM Giżycko 54

MX 2C

2 Szymon Syryca KM Giżycko Honda 50 38 88

3 Alexey Bogdan Moto Klub Lidzbark Warmiński   36 50 86

4 Robert Borkowski KM Giżycko KTM 40 36 76

7 Patrizio Boggero Motoklub Orneta KTM 32 35 67

11 Kacper Ekstowicz KM Giżycko   28 30 58

13 Maciej Jankowski Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 30 27 57

15 Robert Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 25 24 49

17 Marek Niepiekło Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki   34 34

18 Filip Jankun MSM Mrągowo   0 25 25

Klasyfikacja generalna

2 Robert Borkowski KM Giżycko 628

3 Szymon Syryca KM Giżycko 605

8 Marek Niepiekło Moto Klub Lidzbark Warmiński 508

11 Maciej Jankowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 362

14 Marcin Paukszto Moto Klub Lidzbark Warmiński 289

15 Patrizio Boggero Motoklub Orneta 286

18 Alexey Bogdan Moto Klub Lidzbark Warmiński 243

19 Damian Banach MSM Mrągowo 211

20 Łukasz Baranowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 199

25 Filip Jankun MSM Mrągowo 151

27 Marek Daniłowicz Klub Motocyklowy OSA Olecko 123

30 Krzysztof Kołodko MSM Mrągowo 103

32 Robert Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński 95

47 Kacper Ekstowicz KM Giżycko   58

49 Krzysztof Kotarski Klub Motocyklowy OSA Olecko   58

55 Jacek Beń Moto Klub Lidzbark Warmiński   42

57 Patryk Barwicki Klub Motocyklowy OSA Olecko   36

MX65

7 Dmitrii Tomilov Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 33 34 67

Klasyfikacja generalna

3 Maciej Chlewiński Moto Klub Lidzbark Warmiński 617

6 Dmitrii Tomilov Moto Klub Lidzbark Warmiński 478

16 Filip Daniłowicz Klub Motocyklowy OSA Olecko 188

MX85

3 Jakub Hanusz Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 38 44 82

Klasyfikacja generalna

3 Paskal Myhan Moto Klub Lidzbark Warmiński 644

10 Jakub Hanusz Moto Klub Lidzbark Warmiński 354

18 Kajetan Kitkowski Motoklub Olsztyn 177

19 Piotr Bielenica Klub Motocyklowy OSA Olecko174

21 Bartosz Jasiński Klub Motocyklowy OSA Olecko 101

Klasa MX Junior

1 Denis Lebedev Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 44 50 94

3 Bartłomiej Warda Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 40 44 84

6 Łukasz Chrzanowski Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 36 35 71

8 Kamil Krakowiak Motoklub Olsztyn KTM 34 32 66

10 Tymoteusz Wójcik Moto Klub Lidzbark Warmiński   31 31 62

Klasyfikacja generalna

3 Denis Lebedev Moto Klub Lidzbark Warmiński 599

4 Bartłomiej Warda Moto Klub Lidzbark Warmiński 569

5 Kamil Krakowiak Motoklub Olsztyn 564

6 Piotr Prasek Gdański AutoMotoKlub 480

8 Cezary Lewko Motoklub Olsztyn KTMSKLEP.PL 382

9 Alexey Novikov Moto Klub Lidzbark Warmiński 339

15 Mateusz Dydziński Moto Klub Lidzbark Warmiński 244

17 Jakub Baranowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 199

22 Łukasz Chrzanowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 147

23 Tymoteusz Wójcik Moto Klub Lidzbark Warmiński 144

29 Maciej Sekuła Motoklub Olsztyn 85

MX kobiet

2 Patrycja Dziewulska Motoklub Olsztyn KTM 44 38 82

3 Hanna Szczucińska Motoklub Olsztyn KTM 40 40 80

Klasyfikacja generalna

2 Patrycja Dziewulska Motoklub Olsztyn   703

3 Hanna Szczucińska Motoklub Olsztyn   545

MX Open

3 Dawid Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 40 40 80

4 Mikołaj Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 38 38 76

5 Tomasz Olszewski Motoklub Olsztyn Honda 36 36 72

6 Oskar Pingot Moto Klub Lidzbark Warmiński   35 35 70

Klasyfikacja generalna

4 Tomasz Olszewski Motoklub Olsztyn 281

7 Mikołaj Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński 211

8 Oskar Pingot Moto Klub Lidzbark Warmiński 207

13 Dawid Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński 153

15 Kacper Kozłowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 103

30 Tomasz Procyk Moto Klub Lidzbark Warmiński 44

33 Kamil Szutowicz KM WIRAŻ Bartoszyce 33

MX Masters

1 Paweł Morawski KM Giżycko   50 50 100

3 Krzysztof Dziadko AMK Drwęca Ostróda Honda 36 40 76

6 Andrzej Goleń MSM Mrągowo   35 36 71

7 Jerzy Wiśniowski Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 33 35 68

8 Dariusz Szymański KM WIRAŻ Bartoszyce Honda 34 31 65

10 Józef Odrakiewicz Motoklub Olsztyn Honda 32 32 64

11 Wiktor Kuźniewski Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 30 30 60

Klasyfikacja generalna

2 Krzysztof Dziadko AMK Drwęca Ostróda 763

4 Dariusz Szymański KM WIRAŻ Bartoszyce 643

7 Józef Odrakiewicz Motoklub Olsztyn 459

9 Jerzy Wiśniowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 427

15 Wiktor Kuźniewski Moto Klub Lidzbark Warmiński 223

18 Paweł Morawski KM Giżycko 194

24 Andrzej Goleń MSM Mrągowo 132

27 Wojciech Bandurski Motoklub Olsztyn 110

28 Rafał Kamiński AMK Drwęca Ostróda 103

44 Mariusz Skorynko Motoklub Olsztyn 46

45 Piotr Giczewski KM WIRAŻ Bartoszyce 39

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn