Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (3,4) i Puchar Polski – Duże przyspieszenie, mamy czterech liderów

Fot. motcross.info.pl

W motocrossowym cyklu Mistrzostw Strefy Polski Północnej duże przyspieszenie. To efekt majówki, gdzie pogoda i wolne dni sprzyjają sportowej rywalizacji. Odbyły się trzecia i czwarta runda odpowiednio w Sobieńczycach i Kwidzynie. Świetnie jeździli Tomasz Lango (Motoklub Orneta) i Cezary Lewko (Moto Klub Olsztyn), którzy wygrali po dwa razy, w Kwidzynie wygrana dołożył Pascal Myhan (Moto Klub Lidzbark Warmiński).

W klasyfikacjach generalnych wszystko wygląda optymistycznie. Liderami w swoich klasach są: Krzysztof Dziadko (Drwęca Ostróda) w MX Masters, Cezary Lewko w MX Junior, Paskal Myhan w MX 85 (drugi jest Jakub Hanusz – Moto Klub Warmia Lidzbark Warmiński), Tomasz Lango w MX 1C. Na podium są inni ornecianie: na drugim miejscu Martino Boggero w MX 2C, na trzecim w MX B Tomasz Żulewski. W MX Open drugi jest Dawid Mroczek, a trzeci Łukasz Baliński (obaj Moto Klub Lidzbark Warmiński).

W Sobieńczycach odbył się również Puchar Polski, którego rezultaty w zasadzie pokrywały się Mistrzostwami Strefy. Trofa zdobyli: Tomasz Lango i Cezary Lewko

III Runda

Sobieńczyce

MXB

1 Marcin Szczepański KM MX BANDA Kawasaki 50 50 100

2 Adrian Marciniak LKS Jastrząb Lipno KTM 44 44 88

3 Tomasz Żulewski Motoklub Orneta   38 40 78

............................

7 Maciej Jakimczuk Moto Klub Lidzbark Warmiński   34 34 68

8 Mikołaj Łukian Moto Klub Lidzbark Warmiński   35 33 68

MX 1C

1 Tomasz Lango Motoklub Orneta Yamaha 50 50 100

2 Kamil Majorczyk WKM Wschowa Yamaha F.P.H.U. Farm Rafał Krajka 44 44 88

3 Patryk Ćwikliński LKS Jastrząb Lipno KTM 38 40 78

........................

8 Piotr Zinko Moto Klub Lidzbark Warmiński   33 33 66

MX 2C

1 Lubomir Sobol KM Chojna Yamaha 44 50 94

2 Krzysztof Woźniak Ostrowski Klub Motocrossowy Yamaha 50 40 90

3 Karol Pawlak MKS Nekla Yamaha 40 44 84

......................

7 Martino Boggero Motoklub Orneta Yamaha 34 32 66

17 Dawid Augustynowicz Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 24 24 48

MX 65

1 Mikołaj Stasiak DUUST RACING KTM 50 50 100

2 Filip Seniuk Ostrowski Klub Motocrossowy KTM 40 44 84

3 Mieszko Polnar Gdański AutoMotoKlub KTM 38 40 78

....................

19 Szymon Kordalski Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 25 20 45

MX 85

1 Maksymilian Chwalik DUUST RACING KTM 50 50 100

2 Olaf Włodarczak WKM Więcbork Yamaha 44 44 88

3 Paskal Myhan Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 36 40 76

..................

9 Jakub Hanusz Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 27 32 59

MX Junior

1 Cezary Lewko Motoklub Olsztyn KTM 44 50 94

2 Wiktor Jasiński Automobilklub Gorzowski Yamaha 50 44 94

3 Michał Kuczyński Gdański AutoMotoKlub KTM 40 40 80

MX Open

1 Łukasz Lonka Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM 50 50 100

2 Szymon Staszkiewicz LKS Jastrząb Lipno KTM 44 44 88

3 Maciej Więckowski KM Cross Lublin KTM 36 40 76

..............................

17 Dawid Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 23 29 52

18 Łukasz Baliński Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 22 25 47

20 Tomasz Olszewski Motoklub Olsztyn Honda 19 23 42

26 Mikołaj Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 15 NS 15

MX Masters

1 Paweł Wizgier ŁKM Łowicz Yamaha 50 50 100

2 Jacek Lonka Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM 44 44 88

3 Waldemar Lonka Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM 40 40 80

...........................

8 Krzysztof Dziadko AMK Drwęca Ostróda Kawasaki 35 34 69

Fot. motocross.info.pl

IV Runda

Kwidzyn

MXB

1 Marcin Szczepański KM MX BANDA Kawasaki 44 50 94

2 Adrian Marciniak LKS Jastrząb Lipno KTM 50 44 94

3 Tomasz Żulewski Motoklub Orneta   40 40 80

.................................

5 Maciej Jakimczuk Moto Klub Lidzbark Warmiński   36 36 72

6 Michał Lachowicz Motoklub Olsztyn KTM 35 35 70

Klasyfikacja generalna

1 Marcin Szczepański KM MX BANDA 394

2 Adrian Marciniak LKS Jastrząb Lipno 358

3 Tomasz Żulewski Motoklub Orneta 316

.......................................................

4 Maciej Jakimczuk Moto Klub Lidzbark Warmiński 277

7 Mikołaj Łukian Moto Klub Lidzbark Warmiński 199

9 Michał Lachowicz Motoklub Olsztyn 132

10 Piotr Wykowski KM WIRAŻ Bartoszyce 132

11 Mateusz Dydziński Moto Klub Lidzbark Warmiński 119

12 Damian Pietrukaniec KM Giżycko 94

15 Dominik Winckiewicz Moto Klub Lidzbark Warmiński 30

MX 1C

1 Tomasz Lango Motoklub Orneta Yamaha 50 50 100

2 Patryk Ćwikliński LKS Jastrząb Lipno KTM 44 44 88

3 Krzysztof Pasikowski LKS Jastrząb Lipno KTM 38 38 76

.............................

8 Piotr Zinko Moto Klub Lidzbark Warmiński   33 33 66

14 Filip Aramowicz Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 27 27 54

Klasyfikacja generalna

1 Tomasz Lango Motoklub Orneta 400

2 Patryk Ćwikliński LKS Jastrząb Lipno 332

3 Adrian Matwij KM MX BANDA 318

............................

4 Piotr Zinko Moto Klub Lidzbark Warmiński 268

9 Filip Aramowicz Moto Klub Lidzbark Warmiński 175

MX 2C

1 Krzysztof Woźniak Ostrowski Klub Motocrossowy Yamaha 50 50 100

2 Michał Łapiejko Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM 44 38 82

3 Sergey Bescherevnykh Rosja Honda 33 44 77

...............................

6 Marek Niepiekło Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 35 35 70

7 Martino Boggero Motoklub Orneta Yamaha 36 34 70

15 Patrizio Boggero Motoklub Orneta Yamaha 22 29 51

16 Dawid Augustynowicz Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 25 25 50

19 Marcin Paukszto Moto Klub Lidzbark Warmiński   21 23 44

25 Robert Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 15 15 30

28 Maciej Jankowski Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 12 14 26

Klasyfikacja generalna

1 Sergey Bescherevnykh Rosja 320

2 Martino Boggero Motoklub Orneta 294

3 Michał Łapiejko Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 283

............................

6 Marek Niepiekło Moto Klub Lidzbark Warmiński 234

10 Szymon Syryca KM Giżycko 166

11 Dawid Augustynowicz Moto Klub Lidzbark Warmiński 151

13 Marcin Paukszto Moto Klub Lidzbark Warmiński 142

19 Marek Daniłowicz KM OSA Olecko 112

25 Patrizio Boggero Motoklub Orneta 98

28 Kacper Ekstowicz KM Giżycko 93

31 Damian Banach MSM Mrągowo 80

34 Maciej Jankowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 76

37 Tomasz Suchocki KM OSA Olecko 70

38 Bartosz Drozd Moto Klub Lidzbark Warmiński 68

49 Robert Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński 30

51 Filip Jankusz MSM Mrągowo 26

MX 65

1 Seweryn Gazda Auto Moto Klub Gliwice KTM 50 50 100

2 Filip Pawłowski KM Wisła Chełmno Kawasaki 44 44 88

3 Filip Seniuk Ostrowski Klub Motocrossowy KTM 40 40 80

.......................

12 Szymon Kordalski Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 31 29 60

Klasyfikacja generalna

1 Filip Pawłowski KM Wisła Chełmno 303

2 Maciej Chlewiński LKS Jastrząb Lipno 291

3 Maksymilian Onasz KMX Kaszuby 265

.......................

10 Szymon Kordalski Moto Klub Lidzbark Warmiński 166

16 Dimitrii Tomilov Moto Klub Lidzbark Warmiński 132

17 Filip Daniłowicz KM OSA Olecko 122

MX85

1 Paskal Myhan Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 50 50 100

2 Wiktor Rafalski WKM Więcbork KTM 44 44 88

3 Jakub Hanusz Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 40 40 80

Klasyfikacja generalna

1 Paskal Myhan Moto Klub Lidzbark Warmiński 358

2 Jakub Hanusz Moto Klub Lidzbark Warmiński 284

3 Kajetan Kitkowski KM MX BANDA 261

..................................................

19 Jakub Potocki MSM Mrągowo 67

20 Jonasz Gajda MSM Mrągowo 64

24 Bartosz Jasiński KM OSA Olecko 59

30 Piotr Bielenica KM OSA Olecko 35

MX Junior

1 Cezary Lewko Motoklub Olsztyn KTM 50 50 100

2 Filip Bukowicz Gdański AutoMotoKlub   44 44 88

3 Aleksey Novikov Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 40 40 80

....................

6 Michał Śnietka Moto Klub Lidzbark Warmiński   34 35 69

Klasyfikacja generalna

1 Cezary Lewko Motoklub Olsztyn 378

2 Jakub Plewa PSM OFF ROAD Białystok 255

3 Filip Bukowicz Gdański AutoMotoKlub 236

.....................

5 Aleksey Novikov Moto Klub Lidzbark Warmiński 223

9 Michał Śnietka Moto Klub Lidzbark Warmiński 194

12 Jakub Baranowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 152

18 Tymoteusz Wójcik Moto Klub Lidzbark Warmiński 100

32 Paskal Mychan Moto Klub Lidzbark Warmiński 33

MX Kobiet

1 Julia Jarmołkowicz Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX   50 50 100

2 Weronika Obiała WKM Więcbork Yamaha 44 44 88

3 Hanna Szczucińska Motoklub Olsztyn Yamaha 40 40 80

Klasyfikacja generalna

1 Julia Jarmołkowicz Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 376

2 Weronika Obiała WKM Więcbork 332

3 Angela Stępnicka KM MX BANDA 154

...................

4 Hanna Szczucińska Motoklub Olsztyn 151

MX Open

1 Michał Krech Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM 50 50 100

2 Dawid Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 44 44 88

3 Marcin Polnar Gdański AutoMotoKlub Suzuki 40 40 80

.......................

7 Łukasz Baliński Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 35 34 69

9 Mikołaj Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 31 32 63

10 Tomasz Olszewski Motoklub Olsztyn Honda 32 31 63

Klasyfikacja generalna

1 Michał Krech Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 338

2 Dawid Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński 292

3 Łukasz Baliński Moto Klub Lidzbark Warmiński 249

..................................

4 Tomasz Olszewski Motoklub Olsztyn 232

5 Mikołaj Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński 198

MX Masters

1 Marcin Purtak Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX   50 50 100

2 Krzysztof Dziadko AMK Drwęca Ostróda Kawasaki 38 44 82

3 Zbigniew Gill-Kwaśniewski KM Wisła Chełmno Honda 44 38 82

....................................

6 Sergei Vishnevskii Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 34 35 69

8 German Namilov Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 33 34 67

10 Jerzy Wiśniowski Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 32 30 62

Klasyfikacja generalna

1 Krzysztof Dziadko AMK Drwęca Ostróda 317

2 Marcin Kawczyński LKS Jastrząb Lipno 312

3 Zbigniew Gill-Kwaśniewski KM Wisła Chełmno 279

8 Sergei Vishnevskii Moto Klub Lidzbark Warmiński 202

10 Jerzy Wiśniowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 188

11 German Namilov Moto Klub Lidzbark Warmiński 179

16 Krzysztof Kuczko Moto Klub Lidzbark Warmiński 101

19 Wiktor Kużniewski Moto Klub Lidzbark Warmiński 86

26 Andrzej Goleń MSM Mrągowo 56

33 Piotr Giczewski KM WIRAŻ Bartoszyce 40

35 Józef Odrakiewicz Motoklub Olsztyn 26

Puchar Polski

MX B

3 Tomasz Żulewski Motoklub Orneta

7 Maciej Jakimczuk Moto Klub Lidzbark Warmiński

8 Mikołaj Łukian Moto Klub Lidzbark Warmiński

MX 1C

1 Tomasz Lango Motoklub Orneta Yamaha

8 Piotr Zinko Moto Klub Lidzbark Warmiński

MX 2C

7 Martino Boggero Motoklub Orneta Yamaha

16 Dawid Augustynowicz Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha

MX65

18 Szymon Kordalski Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM

MX85

3 Paskal Myhan Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna

9 Jakub Hanusz Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki

MX Junior

1 Cezary Lewko Motoklub Olsztyn KTM

MX Open

16 Dawid Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda

17 Łukasz Baliński Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha

19 Tomasz Olszewski Motoklub Olsztyn Honda

MX Masters

8 Krzysztof Dziadko AMK Drwęca Ostróda Kawasaki

Klasyfikacja klubowa

1 Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 1283

2 KM MX BANDA 862

3 WKM Więcbork 752

4 LKS Jastrząb Lipno 599

5 Moto Klub Lidzbark Warmiński 529

6 DUUST RACING 500

.....................

13 Motoklub Orneta 244

20 Motoklub Olsztyn 136

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn