Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (9) Olecko 2018 – Dwa w jednym, pięciu loiderów z Warmii i Mazur

Fot. Zbigniew Malinowski/oleckowm.pl

W niedziele (29 lipca) w Olecku odbyła się dziewiąta runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej. Obsada była mocna, startowali kierowcy z całego kraju, także goście zagraniczni. Wyścigi były bardzo emocjonujące, tym bardziej, że rywalizowano o podwójna stawkę, bowiem biegi zaliczano też do klasyfikacji mistrzostw okręgu.

Zawodnicy Warmii i Mazur odnieśli pięć zwycięstw: Tomasz Longo (Moto Klub Orneta) w MX 1C, Martino Boggero (Moto Klub Orneta) w MX 2C, Paskal Myhan (Moto Klub Lidzbark Warmiński) w klasie MX 85, Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn) w MX Junior i Krzysztof Dziadko (Drwęca Ostróda) w MX Masters. Czwórka z wyjątkiem Boggero, który jest wiceliderem prowadzi w klasyfikacjach generalnych swych klas. Przodownikiem w MX Open jest też Dawid Mroczek ( Moto Klub Lidzbark Warmiński), który tym razem był trzeci.

Wyniki

Klasa MX B

1 Marcin Szczepański KM MX BANDA Kawasaki 44 50 94

2 Adrian Marciniak LKS Jastrząb Lipno KTM 50 44 94

3 Matutis Sarunas Litwa Suzuki 38 40 78

..........................

4 Tomasz Żulewski Motoklub Orneta Yamaha 40 38 78

5 Maciej Jakimczuk Moto Klub Lidzbark Warmiński   36 36 72

7 Piotr Wykowski KM WIRAŻ Bartoszyce   33 34 67

8 Mateusz Dydziński Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 34 33 67

9 Michał Lachowicz Motoklub Olsztyn KTM 32 32

Klasyfikacja generalna

1 Adrian Marciniak LKS Jastrząb Lipno 740

2 Marcin Szczepański KM MX BANDA 676

3 Tomasz Żulewski Motoklub Orneta 630

4 Maciej Jakimczuk Moto Klub Lidzbark Warmiński 501

6 Mikołaj Łukian Moto Klub Lidzbark Warmiński 271

7 Piotr Wykowski KM WIRAŻ Bartoszyce 269

8 Mateusz Dydziński Moto Klub Lidzbark Warmiński 254

10 Michał Lachowicz Motoklub Olsztyn 164

14 Damian Pietrukaniec KM Giżycko 94

19 Jędrzej Żuralski KM WIRAŻ Bartoszyce 33

20 Dominik Winckiewicz Moto Klub Lidzbark Warmiński 30

z44860027

Klasa MX 1C

1 Tomasz Lango Motoklub Orneta Yamaha 50 50 100

2 Mantas Balciunas Litwa KTM 44 44 88

3 Adrian Matwij KM MX BANDA Husqvarna 40 40 80

..........................

5 Piotr Zinko Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 38 36 74

7 Filip Aramowicz Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 34 34 68

Klasyfikacja generalna

1 Tomasz Lango Motoklub Orneta 600

2 Piotr Zinko Moto Klub Lidzbark Warmiński 588

3 Adrian Matwij KM MX BANDA 578

................

6 Filip Aramowicz Moto Klub Lidzbark Warmiński 449

z44860026

Klasa MX 2C

1 Martino Boggero Motoklub Orneta Yamaha 44 50 94

2 Sergey Bescherevnykh Rosja Honda 50 44 94

3 Szymon Syryca KM Giżycko   40 40 80

...................

9 Marcin Paukszto Moto Klub Lidzbark Warmiński   33 32 65

12 Patrizio Boggero Motoklub Orneta Yamaha 27 31 58

14 Damian Banach MSM Mrągowo   29 28 57

15 Dawid Augustynowicz Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 26 26 52

16 Maciej Jankowski Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 25 24 49

18 Filip Jankusz MSM Mrągowo   23 23 46

20 Robert Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 21 21 42

Klasyfikacja generalna

1 Sergey Bescherevnykh Rosja 666

2 Martino Boggero Motoklub Orneta 646

3 Michał Łapiejko Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 527

9 Dawid Augustynowicz Moto Klub Lidzbark Warmiński 360

11 Marek Niepiekło Moto Klub Lidzbark Warmiński 337

12 Marcin Paukszto Moto Klub Lidzbark Warmiński 327

17 Szymon Syryca KM Giżycko 246

19 Maciej Jankowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 243

24 Robert Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński 187

26 Patrizio Boggero Motoklub Orneta 156

29 Damian Banach MSM Mrągowo 137

34 Marek Daniłowicz KM OSA Olecko 112

41 Kacper Ekstowicz KM Giżycko 93

47 Filip Jankusz MSM Mrągowo 72

50 Tomasz Suchocki KM OSA Olecko 70

51 Bartosz Drozd Moto Klub Lidzbark Warmiński 68

z44860019

Klasa MX 65

1 Mieszko Polnar Gdański AutoMotoKlub KTM DUUST.CO 44 50 94

2 Filip Pawłowski KM Wisła Chełmno Kawasaki 50 44 94

3 Maksymilian Onasz KMX Kaszuby Cobra 40 40 80

.................

6 Filip Daniłowicz KM OSA Olecko KTM 34 35 69

7 Dmitrii Tomilov Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 35 34 69

8 Szymon Kordalski Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 36 32 68

Klasyfikacja generalna

1 Filip Pawłowski KM Wisła Chełmno 657

2 Mieszko Polnar Gdański AutoMotoKlub DUUST.CO 591

3 Maciej Chlewiński LKS Jastrząb Lipno 518

......................

6 Dmitrii Tomilov Moto Klub Lidzbark Warmiński 399

8 Szymon Kordalski Moto Klub Lidzbark Warmiński 357

11 Filip Daniłowicz KM OSA Olecko 256

z44860021

Klasa MX 85

1 Paskal Myhan Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 50 50 100

2 Kajetan Kitkowski KM MX BANDA Yamaha 40 44 84

3 Maciej Chlewiński LKS Jastrząb Lipno   44 38 82

..........................

5 Bartosz Jasiński KM OSA Olecko KTM 36 36 72

6 Jonasz Gajda MSM Mrągowo KTM 35 34 69

Klasyfikacja generalna

1 Paskal Myhan Moto Klub Lidzbark Warmiński 748

2 Kajetan Kitkowski KM MX BANDA 515

3 Jan Rompkowski KM Wisła Chełmno 446

................................

5 Jakub Hanusz Moto Klub Lidzbark Warmiński 358

14 Jonasz Gajda MSM Mrągowo 133

15 Bartosz Jasiński KM OSA Olecko 131

27 Jakub Potocki MSM Mrągowo 67

35 Piotr Bielenica KM OSA Olecko 35

z44860023

Klasa MX Junior

1 Cezary Lewko Motoklub Olsztyn KTM 50 50 100

2 Nojus Gasiunas Litwa Husqvarna 44 44 88

3 Erlandas Mackonis Litwa Husqvarna 40 40 80

..................

5 Aleksey Novikov Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 36 36 72

12 Jakub Potocki MSM Mrągowo   30 28 58

13 Tymoteusz Wójcik Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 27 30 57

Klasyfikacja generalna

1 Cezary Lewko Motoklub Olsztyn 672

2 Jakub Plewa PSM OFF ROAD Białystok 521

3 Bartłomiej Warda KM MX BANDA 497

.....................................

5 Aleksey Novikov Moto Klub Lidzbark Warmiński 455

10 Michał Śnietka Moto Klub Lidzbark Warmiński 324

14 Jakub Baranowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 228

15 Tymoteusz Wójcik Moto Klub Lidzbark Warmiński 220

35 Jakub Potocki MSM Mrągowo 58

36 Jarosław Płotka Klub Sportowy Speed Star 57

39 Paskal Mychan Moto Klub Lidzbark Warmiński 33

z44860022

Klasa MX Kobiet

1 Adreija Skudutyte Litwa KTM 50 50 100

2 Julia Jarmołkowicz Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX Yamaha 40 44 84

3 Weronika Obiała WKM Więcbork Yamaha 44 40 84

..........................

5 Hanna Szczucińska Motoklub Olsztyn Yamaha 36 36 72

Klasyfikacja generalna

1 Julia Jarmołkowicz Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 734

2 Weronika Obiała WKM Więcbork 686

3 Hanna Szczucińska Motoklub Olsztyn 455

z44860024

Klasa MX Open

1 Jucius Nerimantas Litwa KTM 50 50 100

2 Damian Bykowski PSM OFF ROAD Białystok Yamaha 44 44 88

3 Dawid Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 40 40 80

...................

5 Łukasz Baliński Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 36 36 72

6 Mikołaj Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 35 35 70

7 Tomasz Olszewski Motoklub Olsztyn Honda 34 34 68

Klasyfikacja generalna

1 Dawid Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński 522

2 Tomasz Olszewski Motoklub Olsztyn 500

3 Michał Krech Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 438

...................

6 Mikołaj Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński 398

9 Łukasz Baliński Moto Klub Lidzbark Warmiński 321

29 Denis Lebedev Moto Klub Lidzbark Warmiński 65

z44860025

Klasa MX Masters

1 Krzysztof Dziadko AMK Drwęca Ostróda Kawasaki 44 50 94

2 Zbigniew Gill-Kwaśniewski KM Wisła Chełmno Honda 50 44 94

3 Marcin Kawczyński LKS Jastrząb Lipno KTM 40 40 80

......................................

5 Sergei Vishnevskii Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 38 36 74

7 Maciej Berdysz Motoklub Olsztyn Honda 33 34 67

10 Jerzy Wiśniowski Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 31 31 62

13 Wiktor Kuźniewski Moto Klub Lidzbark Warmiński   28 28 56

14 Bartłomiej Kaźmierczak MSM Mrągowo   27 27 54

Klasyfikacja generalna

1 Krzysztof Dziadko AMK Drwęca Ostróda 665

2 Marcin Kawczyński LKS Jastrząb Lipno 638

3 Zbigniew Gill-Kwaśniewski KM Wisła Chełmno 601

......................................

7 Sergei Vishnevskii Moto Klub Lidzbark Warmiński 472

8 Jerzy Wiśniowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 421

10 German Nalimov Moto Klub Lidzbark Warmiński 367

15 Krzysztof Kuczko Moto Klub Lidzbark Warmiński 198

16 Wiktor Kuźniewski Moto Klub Lidzbark Warmiński 197

21 Maciej Berdysz Motoklub Olsztyn 132

22 Józef Odrakiewicz Motoklub Olsztyn 126

24 Andrzej Goleń MSM Mrągowo 113

30 Piotr Giczewski KM WIRAŻ Bartoszyce 86

36 Bartłomiej Kaźmierczak MSM Mrągowo 54

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn