Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (6) Bartoszyce 2019 - Wojciech Kuształa nadal niepokonany

Fot. organizator

Szósta runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej i III runda Mistrzostw Okręgu w motocrossie obyły się w niedzielę (30 czerwca) w Bartoszycach i zgromadziła na starcie prawie 130 zawodniczek i zawodników, w tym także gości zza wschodniej granicy. Emocji jak zwykle w tej dyscyplinie nie brakowało, wiele wyścigów do końca trzymało w napięciu.

Reprezentanci Warmii i Mazur świetnie spisali się w klasie MXB, gdzie kolejne zwycięstwo odniósł Wojciech Kuształa (Moto Klub Lidzbark Warmiński) przed Tomaszem Żulewskim (Motoklub Orneta) i Dominikiem Winckiewiczem (Moto Klub Lidzbark Warmiński). Kuształa jest zdecydowanym liderem klasyfikacji z kompletem punktów. Drugi jest Żulewski, a trzeci Maciej Jakimczuk (Moto Klub Lidzbark Warmiński). W klasie MX1C drugie miejsce zajął Piotr Zinko (Moto Klub Lidzbark Warmiński) i utrzymał pozycję wicelidera klasyfikacji sezonu. Trzeci w niedzielę na mecie był reprezentant gospodarzy Krzysztof Morawski (Wiraż Bartoszyce). W klasie MX2C lider „generalki” Krzysztof Sartanowicz (Moto Klub Lidzbark Warmiński) był tym razem drugi, trzecie miejsce w Bartoszycach wywalczył Szymon Syryca (MSM Mrągowo). W klasie MX Kobiet trzecia była olsztynianka Hanna Szczucińska, która jest również trzecia w klasyfikacji sezonu. Cezary Lewko (Moto Klub Olsztyn) wystąpił tym razem w klasie MX Open i wywalczył trzecia pozycję.

Wyniki

Klasa MX B

1 Wojciech KUSZTAŁA Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 50 50 100

2 Tomasz ŻULEWSKI Motoklub Orneta Yamaha 44 44 88

3 Dominik WINCKIEWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 40 40 80

4 Dawid KRYSIK Motoklub Orneta KTM 38 38 76

5 Maciej JAKIMCZUK Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 36 36 72

6 Mikołaj ŁUKIAN Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 35 34 69

10 Adam KOPCYCH Motoklub Olsztyn Yamaha 31 31 62

Klasyfikacja generalna

1 Wojciech KUSZTAŁA Moto Klub Lidzbark Warmiński 500

2 Tomasz ŻULEWSKI Motoklub Orneta 426

4 Maciej JAKIMCZUK Moto Klub Lidzbark Warmiński 294

5 Dawid KRYSIK Motoklub Orneta 293

7 Michał LACHOWICZ Motoklub Olsztyn 250

8 Dominik WINCKIEWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński 242

9 Adam KOPCYCH Motoklub Olsztyn 234

10 Mikołaj ŁUKIAN Moto Klub Lidzbark Warmiński 141

Klasa MX1C

2 Piotr ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 50 44 94

3 Krzysztof MORAWSKI KM WIRAŻ Bartoszyce KTM 40 40 80

5 Wojciech GÓRSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 38 32 70

11 Filip ARAMOWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 30 29 59

12 Krystian LICZNERSKI MOTO KLUB OSTRÓDA Honda 29 28 57

13 Grzegorz OPALACH Motoklub Olsztyn 28 27 55

Klasyfikacja generalna

2 Piotr ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński 375

4 Wojciech GÓRSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 347

10 Krzysztof MORAWSKI KM WIRAŻ Bartoszyce 220

Klasa MX2C

2 Krzysztof SARTANOWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 38 50 88

3 Szymon SYRYCA MSM Mrągowo Honda 40 36 76

4 Bartosz DROZD Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 34 40 74

10 Marcin PAUKSZTO Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 29 32 61

11 Rafał FARASIEWICZ MOTO KLUB OSTRÓDA 30 31 61

12 Rafał POMORSKI MSM Mrągowo Yamaha 27 29 56

13 Damian BANACH MSM Mrągowo Yamaha 28 28 56

14 Patrizio BOGGERO Motoklub Orneta Yamaha 31 25 56

16 Wojciech GRABOWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 26 22 48 (E)

17 Jacek PACZKOWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 19 27 46 (E)

19 Kamil DAKSZEWICZ MSM Mrągowo 23 23 46 (E)

20 Tomasz PROCYK Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 25 21 46

22 Maciej JANKOWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 20 19 39

Klasyfikacja generalna

1 Krzysztof SARTANOWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński 446

8 Bartosz DROZD Moto Klub Lidzbark Warmiński 282

10 Marcin PAUKSZTO Moto Klub Lidzbark Warmiński 222

Klasa MX65

5 Szymon KORDALSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 35 36 71

6 Filip DANIŁOWICZ KM OSA Olecko Yamaha 36 34 70

8 Oskar ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 34 33 67

Klasyfikacja generalna

3 Filip DANIŁOWICZ KM OSA Olecko 331

4 Szymon KORDALSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 307

Klasa MX85

11 Jonasz GAJDA MSM Mrągowo Kawasaki 32 29 61

Klasyfikacja generalna

13 Jonasz GAJDA MSM Mrągowo 147

Klasa MX Junior

5 Jakub HANUSZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 36 36 72

7 Tymoteusz WÓJCIK Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 34 34 68

Klasyfikacja generalna

4 Tymoteusz WÓJCIK Moto Klub Lidzbark Warmiński 312

7 Jakub HANUSZ Moto Klub Lidzbark Warmiński 265

9 Paskal MYHAN Moto Klub Lidzbark Warmiński 231

Klasa MX kobiet

3 Hanna SZCZUCIŃSKA Motoklub Olsztyn Yamaha Bros Racing 40 40 80

4 Anna JABŁOŃSKA Motoklub Orneta 38 38 76

Klasyfikacja generalna

3 Hanna SZCZUCIŃSKA Motoklub Olsztyn Bros Racing 374

10 Anna JABŁOŃSKA Motoklub Orneta 148

Klasa MX Open

3 Cezary LEWKO Motoklub Olsztyn KTM 40 40 80

7 Łukasz BALIŃSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha ZEM RACING 34 34 68

9 Maciej MĘKAL MSM Mrągowo 30 32 62

10 Tomasz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn Honda 31 31 62

11 Jakub BARANOWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 32 30 62

Klasyfikacja generalna

4 Łukasz BALIŃSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński ZEM RACING 299

7 Tomasz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn 204

12 Cezary LEWKO Motoklub Olsztyn 154

Klasa MX Masters

6 Maciej BERDYSZ Motoklub Olsztyn KTM 35 34 69

7 Piotr CZAJKOWSKI Motoklub Olsztyn Yamaha 34 33 67

8 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo Yamaha 33 32 65

9 Jerzy WIŚNIOWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 28 35 63

14 Jarosław DĄBROWSKI Motoklub Olsztyn KTM 26 28 54

17 Wiktor KUŹNIEWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 24 24 48

19 Mariusz SKORYNKO Motoklub Olsztyn Suzuki 22 22 44

20 Józef ODRAKIEWICZ Motoklub Olsztyn Suzuki 21 21 42

22 Piotr GICZEWSKI KM WIRAŻ Bartoszyce 19 19 38

23 Bartłomiej KAŹMIERCZAK MSM Mrągowo Kawasaki 18 18 36

Klasyfikacja generalna

7 Jerzy WIŚNIOWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 274

10 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo 205

12 Maciej BERDYSZ Motoklub Olsztyn 186

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn