Warmińsko-Mazurskie Mistrzostwa Okręgu (5) Olecko 2019 – Trio z Lidzbarka Warmińskiego nie daje szans rywalom

Fot.Bolesław Słomkowski/Zbigniew Malinowski

Po przerwie spowodowanej tragicznymi wypadkami na torach motocrossowcy znów rywalizują o punkty. W niedzielę (15 września) w Olecku odbyła się V Runda Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Okręgu. Impreza jak zwykle miała charakter otwarty, przyjechali zawodnicy z innych województw, także goście zza wschodniej granicy.

Wysokie umiejętności potwierdzili motocrossowcy Moto Klub Lidzbark Warmiński, którzy wygrali tę rundę i są liderami klasyfikacji generalnych. Dotyczy do w MXB Wojciecha Kuształy, w MX1c Piotra Zinko i w MX2C Krzysztofa Sartanowicza. W MX open drugi w Olecko był Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn) i jest też wiceliderem „generalki”. Hanna Szczucińska (Motoklub Olsztyn) w niedziele zajęła trzecie miejsce i zajmuje drugą lokatę po pięciu rundach.

Wyniki

Klasa MXB

1 Wojciech KUSZTAŁA Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 50 50 100

2 Dominik WINCKIEWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 44 44 88

3 Mikołaj ŁUKIAN Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 40 40 80

.........................................

4 Maciej JAKIMCZUK Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 38 38 76

7 Michał LACHOWICZ Motoklub Olsztyn KTM 34 34 68

8 Adam KOPCYCH Motoklub Olsztyn Yamaha 33 33 66

Klasyfikacja generalna

1 Wojciech KUSZTAŁA Moto Klub Lidzbark Warmiński 500

2 Dominik WINCKIEWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński 410

3 Tomasz ŻULEWSKI Motoklub Orneta 338

…............................

4 Adam KOPCYCH Motoklub Olsztyn 319

5 Maciej JAKIMCZUK Moto Klub Lidzbark Warmiński 296

7 Michał LACHOWICZ Motoklub Olsztyn 265

8 Mikołaj ŁUKIAN Moto Klub Lidzbark Warmiński 223

9 Dawid KRYSIK Motoklub Orneta 221

Klasa MX1C

1 Piotr ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 50 50 100

2 Krzysztof MORAWSKI KM WIRAŻ Bartoszyce KTM 44 44 88

3 Adam KOLKA KM MX BANDA KTM 40 40 80

…...............................................

5 Krystian LICZNERSKI MOTO KLUB OSTRÓDA Honda 36 36 72

Klasyfikacja generalna

1 Piotr ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński 428

2 Krzysztof MORAWSKI KM WIRAŻ Bartoszyce 408

3 Michał SZRAM ŁKM Łowicz 293

…....................................................................

4 Krystian LICZNERSKI MOTO KLUB OSTRÓDA 283

8 Wojciech GÓRSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 212

Klasa MX2C

1 Krzysztof SARTANOWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 50 50 100

2 Michał ŁAPIEJKO Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM 44 44 88

3 Sergey BESCHEREVNYKH Rosja Kawasaki 40 40 80

…....................................................................

5 Krzysztof PASTUSZKA Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 35 36 71

6 Patrizio BOGGERO Motoklub Orneta Yamaha 34 35 69

7 Rafał POMORSKI MSM Mrągowo Yamaha 33 34 67

8 Szymon SYRYCA MSM Mrągowo Honda 36 36

Klasyfikacja generalna

1 Krzysztof SARTANOWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński 456

2 Michał ŁAPIEJKO Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 384

3 Łukasz LABUDA KM MX BANDA 276

….................................

4 Szymon SYRYCA MSM Mrągowo 252

9 Bartosz DROZD Moto Klub Lidzbark Warmiński 181

Klasa MX65

1 Filip DANIŁOWICZ KM OSA Olecko Yamaha 50 50 100

2 Szymon KORDALSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 44 44 88

3 Oskar ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 40 40 80

Klasyfikacja generalna

1 Filip DANIŁOWICZ KM OSA Olecko 399

2 Szymon KORDALSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 346

3 Mieszko POLNAR MX Lipno DUUST DIVERSE RACING 282

4 Oskar ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński 280

Klasa MX 85

1 Maciej CHLEWIŃSKI LKS Jastrząb Lipno KTM 50 50 100

2 Aleksandr KHODYAKA Rosja Husqvarna 44 44 88

Klasyfikacja generalna

1 Maciej CHLEWIŃSKI LKS Jastrząb Lipno 402

2 Aleksandr KHODYAKA Rosja 248

3 Jan ROMPKOWSKI KM Wisła Chełmno 223

…................................

12 Jonasz GAJDA MSM Mrągowo 147

Klasa MX Junior

1 Aleksei NOVIKOV Rosja Husqvarna 50 50 100

2 Paskal MYHAN Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 44 44 88

3 Bartłomiej WARDA KM MX BANDA Husqvarna 38 40 78

…........................

4 Jakub HANUSZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 40 36 76

6 Tymoteusz WÓJCIK Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 35 35 70

7 Mateusz ŁUKASZEWICZ MSM Mrągowo Yamaha 34 34

Klasyfikacja generalna

1 Aleksei NOVIKOV Rosja 459

2 Bartłomiej WARDA KM MX BANDA 379

3 Tymoteusz WÓJCIK Moto Klub Lidzbark Warmiński 325

…..........................

5 Paskal MYHAN Moto Klub Lidzbark Warmiński 309

6 Jakub HANUSZ Moto Klub Lidzbark Warmiński 273

8 Mateusz ŁUKASZEWICZ MSM Mrągowo 224

Klasa MX Kobiet

1 Julia JARMOŁKOWICZ Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX Yamaha 50 50 100

2 Weronika OBIAŁA WKM Więcbork Yamaha ZEM RACING 44 44 88

3 Hanna SZCZUCIŃSKA Motoklub Olsztyn Yamaha Bros Racing 40 40 80

…..................................

4 Patrycja MILEWSKA AMK Drwęca Ostróda KTM 38 38 76

6 Anna JABŁOŃSKA Motoklub Orneta Kawasaki 35 35 70

Klasyfikacja generalna

1 Julia JARMOŁKOWICZ Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 464

2 Hanna SZCZUCIŃSKA Motoklub Olsztyn Bros Racing 388

3 Patrycja DZIEWULSKA KM MX BANDA 352

…..................................

5 Anna JABŁOŃSKA Motoklub Orneta 294

Klasa MX Open

1 Damian BYKOWSKI MX Lipno Yamaha Bros Racing 50 50 100

2 Cezary LEWKO Motoklub Olsztyn KTM 44 44 88

3 Łukasz BALIŃSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha ZEM RACING 40 40 80

…...................................

4 Tomasz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn Yamaha 38 38 76

Klasyfikacja generalna

1 Damian BYKOWSKI MX Lipno Bros Racing 354

2 Cezary LEWKO Motoklub Olsztyn 330

3 Łukasz BALIŃSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński ZEM RACING 327

4 Tomasz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn 287

….........................

10 Maciej MĘKAL MSM Mrągowo 153

Klasa MX Masters

1 Krzysztof DZIADKO KM MX BANDA Honda 50 50 100

2 Sergei VISHNEVSKII Rosja Honda 44 44 88

3 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo Yamaha 38 40 78

…...................................................

5 Jerzy WIŚNIOWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 35 36 71

6 Maciej BERDYSZ Motoklub Olsztyn KTM 36 35 71

7 Jarosław DĄBROWSKI Motoklub Olsztyn KTM 34 34 68

8 Wiktor KUŹNIEWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 33 33 66

9 Józef ODRAKIEWICZ Motoklub Olsztyn Suzuki 31 32 63

10 Mariusz SKORYNKO Motoklub Olsztyn Suzuki 32 31 63

11 Bartłomiej KAŹMIERCZAK MSM Mrągowo Kawasaki 30 NK 30

Klasyfikacja generalna

1 Krzysztof DZIADKO KM MX BANDA 449

2 Maciej BERDYSZ Motoklub Olsztyn 337

3 Jerzy WIŚNIOWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 295

…......................................

4 Jarosław DĄBROWSKI Motoklub Olsztyn 288

6 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo 256

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn