Mistrzostwa Strefy Polski Północnej Olsztyn 2019 – Kuształa i Sartanowicz trzymają się mocno

Fot. GosiaK/Motoklub Olsztyn facebook

W miniona niedzielę (22 września) na torze w Olsztynie odbyła się 8 runda Mistrzostw Strefy Północnej i jednocześnie 9 runda Mistrzostw Okręgu w Motocrossie. Był to jednocześnie Memoriał Stanisława Olszewskiego jednego z najwybitniejszych zawodników w historii tego sportu na Warmii i Mazurach. Wyniki się pokrywały i można je podporządkować obu imprezom.

Znów klasę pokazał Wojciech Kuształa (Moto Klub Lidzbark Warmiński), który wygrał kolejna eliminacje w MXB i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej. Drugi w Olsztynie był Dominik Winckiewicz (Moto Klub Lidzbark Warmiński). W klasie MC2C triumfował Krzysztof Sartanowicz (Moto Klub Lidzbark Warmiński), który umocnił się na czele generalki. W klasie MX1C drugi w Olsztynie był Krzysztof Morawski (Wiraż Bartoszyce), a trzeci Piotr Zinko z Lidzbarka Warmińskiego, który w ogólnej punktacji zajmuje drugą lokatę. Bardzo dobrze pojechał Hanna Szczucińska (Motoklub Olsztyn), zajmując w niedziele drugie miejsce. Jest w klasyfikacji trzecia. Jej kolega klubowy Cezary Lewko w klasie MX Open był trzeci.

Wyniki

Klasa MXB

1 Wojciech KUSZTAŁA Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 50 50 100

2 Dominik WINCKIEWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 44 44 88

3 Mikołaj ŁUKIAN Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 40 40 80

4 Maciej JAKIMCZUK Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 38 38 76

5 Michał LACHOWICZ Motoklub Olsztyn KTM 35 36 71

….................................

9 Adam KOPCYCH Motoklub Olsztyn Yamaha 32 32 64

Klasyfikacja generalna

1 Wojciech KUSZTAŁA Moto Klub Lidzbark Warmiński 600

2 Tomasz ŻULEWSKI Motoklub Orneta 426

4 Maciej JAKIMCZUK Moto Klub Lidzbark Warmiński 370

6 Dominik WINCKIEWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński 330

7 Michał LACHOWICZ Motoklub Olsztyn 321

8 Adam KOPCYCH Motoklub Olsztyn 298

9 Dawid KRYSIK Motoklub Orneta 293

10 Mikołaj ŁUKIAN Moto Klub Lidzbark Warmiński 221

Klasa MX1C

1 Adrian MATWIJ KM MX BANDA Husqvarna 40 50 90

2 Krzysztof MORAWSKI KM WIRAŻ Bartoszyce KTM 50 40 90

3 Piotr ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 44 44 88

7 Wojciech GÓRSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 34 35 69

9 Filip ARAMOWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 31 32 63

12 Krystian LICZNERSKI MOTO KLUB OSTRÓDA Honda 29 29 58

Klasyfikacja generalna

1 Patryk ĆWIKLIŃSKI MX Lipno 515

2 Piotr ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński 463

3 Bartosz BYLIŃSKI MX Lipno 449

4 Wojciech GÓRSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 416

8 Krzysztof MORAWSKI KM WIRAŻ Bartoszyce 310

11 Krystian LICZNERSKI MOTO KLUB OSTRÓDA 238

Klasa MX2C

1 Krzysztof SARTANOWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 50 50 100

2 Michał ŁAPIEJKO Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM 40 44 84

3 Michał MAŁKOWSKI KM MX BANDA Suzuki 44 40 84

4 Krzysztof PASTUSZKA Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 38 38 76

6 Rafał FARASIEWICZ MOTO KLUB OSTRÓDA 32 36 68

7 Bartosz DROZD Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 33 34 67

9 Rafał POMORSKI MSM Mrągowo Yamaha 29 32 61

15 Maciej JANKOWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 26 28 54

Klasyfikacja generalna

1 Krzysztof SARTANOWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński 546

2 Michał ŁAPIEJKO Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 498

3 Michał MAŁKOWSKI KM MX BANDA 420

6 Bartosz DROZD Moto Klub Lidzbark Warmiński 349

13 Marcin PAUKSZTO Moto Klub Lidzbark Warmiński 222

Klasa MX65

1 Dawid ZAREMBA KMX Kaszuby KTM DUUST DIVERSE RACING 50 50 100

2 Maksymilian ONASZ KMX Kaszuby Cobra 44 44 88

3 Karol PANEJKO KM Wisła Chełmno Kawasaki 40 40 80

4 Filip DANIŁOWICZ KM OSA Olecko Yamaha 36 38 74

5 Szymon KORDALSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 38 36 74

6 Oskar ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 35 35 70

Klasyfikacja generalna

1 Mieszko POLNAR MX Lipno DUUST DIVERSE RACING 470

2 Karol PANEJKO KM Wisła Chełmno 440

3 Filip DANIŁOWICZ KM OSA Olecko 405

4 Szymon KORDALSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 381

8 Oskar ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński 190

Klasa MX Junior

1 Aleksei NOVIKOV Rosja Husqvarna 50 50 100

2 Bartłomiej WARDA KM MX BANDA Husqvarna 44 44 88

3 Mateusz SZAFRAŃSKI WKM Więcbork KTM KTMSKLEP.PL 40 40 80

4 Jakub HANUSZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 38 38 76

6 Tymoteusz WÓJCIK Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 34 35 69

7 Mateusz ŁUKASZEWICZ MSM Mrągowo Yamaha 35 34 69

10 Bartosz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn 31 31 62

Klasyfikacja generalna

1 Bartłomiej WARDA KM MX BANDA 457

2 Aleksei NOVIKOV Rosja 439

3 Jakub PLEWA PSM OFF ROAD Białystok 382

4 Tymoteusz WÓJCIK Moto Klub Lidzbark Warmiński 381

7 Jakub HANUSZ Moto Klub Lidzbark Warmiński 341

10 Paskal MYHAN Moto Klub Lidzbark Warmiński 231

11 Mateusz ŁUKASZEWICZ MSM Mrągowo 189

Klasa MX Kobiet

1 Julia JARMOŁKOWICZ Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX Yamaha 50 50 100

2 Hanna SZCZUCIŃSKA Motoklub Olsztyn Yamaha Bros Racing 44 44 88

3 Weronika OBIAŁA WKM Więcbork Yamaha ZEM RACING 40 40 80

4 Anna JABŁOŃSKA Motoklub Orneta 38 38 76

Klasyfikacja generalna

1 Julia JARMOŁKOWICZ Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 542

2 Weronika OBIAŁA WKM Więcbork ZEM RACING 480

3 Hanna SZCZUCIŃSKA Motoklub Olsztyn Bros Racing 462

7 Anna JABŁOŃSKA Motoklub Orneta 224

Klasa MX Open

1 Damian BYKOWSKI MX Lipno Yamaha Bros Racing 44 50 94

2 Karol KĘDZIERSKI MX Lipno Yamaha Bros Racing 50 44 94

3 Cezary LEWKO Motoklub Olsztyn KTM 40 40 80

5 Łukasz BALIŃSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha ZEM RACING 38 36 74

7 Tomasz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn Honda 35 34 69

8 Maciej MĘKAL MSM Mrągowo 33 33

Klasyfikacja generalna

1 Damian BYKOWSKI MX Lipno Bros Racing 520

2 Adrian MARCINIAK MX Lipno FUNT RACING 394

3 Łukasz BALIŃSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński ZEM RACING 373

6 Tomasz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn 273

8 Cezary LEWKO Motoklub Olsztyn 234

Klasa MX Masters

1 Zbigniew GILL-KWAŚNIEWSKI KM Wisła Chełmno Honda 50 50 100

2 Krzysztof DZIADKO KM MX BANDA Kawasaki 44 44 88

3 Marcin KAWCZYŃSKI MX Lipno Husqvarna FUNT RACING 40 38 78

6 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo Yamaha 34 34 68

7 Maciej BERDYSZ Motoklub Olsztyn KTM 36 32 68

14 Jerzy WIŚNIOWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 30 27 57

15 Jarosław DĄBROWSKI Motoklub Olsztyn KTM 27 28 55

18 Wiktor KUŹNIEWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 24 23 47

19 Rafał KAMIŃSKI MOTO KLUB OSTRÓDA KTM 22 22 44

20 Mariusz SKORYNKO Motoklub Olsztyn Suzuki 21 21 42

21 Józef ODRAKIEWICZ Motoklub Olsztyn Suzuki 20 20 40

22 Bartłomiej KAŹMIERCZAK MSM Mrągowo Kawasaki 19 19 38

Klasyfikacja generalna

1 Krzysztof DZIADKO KM MX BANDA 503

2 Zbigniew GILL-KWAŚNIEWSKI KM Wisła Chełmno 486

3 Marcin KAWCZYŃSKI MX Lipno FUNT RACING 483

6 Jerzy WIŚNIOWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 331

10 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo 273

11 Maciej BERDYSZ Motoklub Olsztyn 254

12 Jarosław DĄBROWSKI Motoklub Olsztyn 205

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn