VI Międzynarodowy Bieg o Puchar Bieguna Zimna – Szelment nie składa broni

VI Międzynarodowy Bieg Narciarski o Puchar Bieguna Zimna organizowany tradycyjnie przez WOSiR Szelment odbył się z dużymi problemami. Udało się przygotować jedynie pętlę o długości 1250 metrów i w zależności od kategorii wiekowej uczestnicy pokonywali ją od jednego do ośmiu razy. W niedzielę (25 stycznia) stawiło się okolo150 biegaczy z Polski i Litwy, w tym grupa narciarzy z województwa warmińsko-mazurskiego.

W biegu głównym, na 10 km, triumfowali; Emilia Romanowicz UKS „Puszcza” Supraśl i Kacper Janowski z UKS ”Hubal” Białystok. Wśród pań trzecia była Aneta Ciborowska z Pisza, wśród panów najwyższe ósme miejsce wywalczył Robert Sadowski z Gołdapi.

Już tradycyjnie, honorowymi sędziami startowymi byli: Józef Łuszczek / mistrz świata w biegach narciarskich/ i Wojciech Fortuna / mistrz olimpijski w skokach /.

Wyniki: (styl dowolny)

Juniorka E (2003 i młodsze) – dystans 1250 m

1 Popko Hanna 2003 UKS HUBAL BIAŁYSTOK/ ZSnr6 04:07,59

2 Wilczewska Katarzyna 2003 UKS HUBAL BIAŁYSTOK/ ZSnr6 04:53,08

3 Suchocka Julia 2003 ZSS SUPRAŚL / UKS "PUSZCZA" SUPRAŚL 04:55,20

..................................................................

7 Krygier Katarzyna 2005 DUBENINKI 05:25,43

Juniorzy E (2003 i młodsi) – dystans 1250 m

1 Bakun Jonasz 2003 UKS HUBAL BIAŁYSTOK/ ZSnr6 03:52,09

2 Żynel Paweł 2003 UKS HUBAL BIAŁYSTOK/ ZSnr6 04:11,19

3 Ciborowski Itan 2005 PISZ 04:24,09

Junior C (1999-2000) – dystans 5 km

1 Łukaszewicz Przemysław 1999 ZSS SUPRAŚL / UKS "PUSZCZA" SUPRAŚL 15:55,57

2 Siewiertoka Patryk 1999 ZSS SUPRAŚL / UKS "PUSZCZA" SUPRAŚL 17:24,67

3 Fiłonowicz Tomasz 1999 ZSS SUPRAŚL / UKS "PUSZCZA" SUPRAŚL 17:42,79

..........................................................

8 Krygier Szymon 2000 DUBENINKI 24:43,23

BIEG GŁÓWNY (K) 1998 i starsze - dystans 10 km

1 Emilia Romanowicz 1990 UKS "Puszcza" Supraśl 29:38,09

2 Ciborowska Aneta 1977 PISZ 36:27,86

3 Roczniak Katarzyna 1992 ZSS SUPRAŚL / UKS "PUSZCZA" SUPRAŚL 36:29,34

BIEG GŁÓWNY (M) 1998 i starsi – dystans 10 km

1 Janowski Kacper 1994 UKS HUBAL BIAŁYSTOK 26:04,73

2 Butrimavicius Marijas 1982 TROKI Litwa 26:14,28

3 Wójcicki Krzysztof 1993 ULKS "Olimp" WZDÓŁ RZĄDOWY 27:18,69

..............................................................

8 Sadowski Robert 1967 GOŁDAP SKIPOL.PL TEAM 29:18,09

10 Paszkowski Hubert 1974 GOŁDAP 30:11,73

14 Ciborowski Sebastian 1970 PISZ 30:45,82

15 Krygier Mariusz 1975 DUBENINKI 30:54,04

16 Skomorowski Dominik 1974 GOŁDAP 31:05,66

17 Saniuk Sebastian 1975 GOŁDAP 31:29,19

21 Rogala Dariusz 1970 GOŁDAP 36:13,51

25 Pogorzelski Aleksander 1955 MORĄG 48:51,91

30 Saniuk Sławomir 1977 GOŁDAP sklasyfikowany

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn