OSiR Olsztyn oferuje nie tylko lodowiska – Spadł śnieg, przyszedł czas na narty!

Fot. magazyn narciarski (ilustracja)

Wszystko wskazuje na to, że zima zadomowiła się u nas na dobre, a co za tym idzie sezon zimowy jest już w pełni! Poza trzema lodowiskami (w CRS Ukiel, obok hali Urania i przy ul. Jeziołowicza) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie zaprasza do korzystania z tras do nart biegowych, które w ostatnim czasie powstały wokół jeziora Ukiel.

Trasa rozpoczyna się przy ulicy Olimpijskiej, wiedzie przez tereny Plaży Miejskiej, a kończy w Centrum Żeglarstwa przy ul. Sielskiej. Amatorów narciarstwa biegowego serdecznie zapraszamy jednocześnie do wypożyczalni przy ulicy Kapitańskiej, w której można się uzbroić w kompletny zestaw narciarski (narty, buty i kijki) w cenie 20,00 zł za godzinę lub 100,00 zł za cały dzień.

Czy wiecie, że....

Najstarszy, najdłuższy i największy bieg narciarski na świecie rozgrywany jest od 1922 roku w Szwecji na dystansie 90 km z Sälen do Mory. Bierze w nim udział aż ponad 15 tysięcy biegaczy! Bieg rozgrywany jest na pamiątkę ucieczki Gustawa Ericssona Wazy przed żołnierzami Chrystiana II w 1520 roku. Pierwszy bieg publiczny został rozegrany w Norwegii w 1843 roku na dystansie 5 km. Tę datę uznaje się za początek biegania sportowego. 45 lat później Fridtjöf Nansen przeszedł na nartach Grenlandię, a w Polsce Stanisław Barabasz skonstruował pierwsze narty i chodził na nich po krakowskich Błoniach.

Ale pamiętajcie, że nie musicie jechać aż do Skandynawii! Zapraszamy do nas, doCRS Ukiel na narty biegowe! Trasy są absolutnie urokliwe, a sprzęt jest dostępny w naszych wypożyczalniach!

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn