43 Bieg Piastów Jakuszyce 2019 – Wielkie święto pasjonatów, każdy miał tu swój plan

Fot. Jacek Deneka Ultralovers

W weekend (1/3 marca) w Jakuszycach położonych w Górach Izerskich (Sudety) odbywała się największa masowa impreza narciarska w Polsce – 43 Bieg Piastów. W piątkowym biegu na 30 km stylem dowolnym wystartowało pół tysiąca zawodników, w tym wcale nie taka mała ekipa z Warmii i Mazur. HubertPaszkowski i Robert Sadowski z Gołdapi przybiegli w czołowej setce: na 46 i 67 miejscu.

Przedtem rozegrano bieg na 6 km techniką klasyczną, w którym 22 był Mariusz Krygier (Dubeninki), 43 Dominik Rogala (Gołdap), a 70 Zbigniew Mazur (Żytkiejmy). Ale najbardziej zadowolony był chyba Pan Leon Januszkiewicz z Elbląga, który zdobył brązowy medal w kategorii M70. Tuz za nim sklasyfikowano Jana Leśniewskiego – też z Elbląga.

Na sobotę zaplanowano gwóźdź programu: bieg na 50 km stylem klasycznym. Mete osiągnęło półtora tysiąca uczestników. 69 miejsce zajął Mariusz Krygiet (Dubieninki), który stał na trzecim stopniu podium w kategorii policjantów.

Wyniki (30 km FT)

1 ESCHER Toni Sehma GER Sc Norweger 1896 Annaberg E.v. 90M20/1 M / 1 01:20:16

2 CHOWANIAK Mateusz Kościelisko POL Uks Regle Kościelisko 95M20/2 M / 2 01:20:42

3 SVARC Martin Jablonec Nad CZE Ski Klub Jablonec 94M20/3 M / 3 01:22:10

4 MAŁKIŃSKI Krzysztof Sejny POL Uks Hubal Białystok 95M20/4 M / 4 01:24:13

5 PETR Pavel Pardubice CZE Start Ski Team 69M50/1 M / 5 01:24:17

6 MROZIŃSKI Kuba Jelenia Góra POL Startski.pl Team 75M40/1 M / 6 01:24:40

...............

46 PASZKOWSKI Hubert Gołdap POL Skipol.pl Team 74M40/17 M / 42 01:40:02

67 SADOWSKI Robert Gołdap POL Skipol.pl Team 67M50/14 M / 59 01:45:46

131 SKOMOROWSKI Dominik Gołdap POL Skipolteam 74M40/49 M / 118 01:57:24

198 RYNKO Paweł Olsztyn POL Startuję Bo Nie Lubię -) 80M30/43 M / 180 02:10:07

242 BYKOWSKI Wojtek Elbląg POL Glide Club Gdynia 79M40/89 M / 220 02:17:31

Fot. Marcin Oliva Soto

Wyniki (6 km CT)

1 SOBICZEWSKI Piotr POL 02Mdo2/1 M / 1 00:20:14

2 WOJTYŁA Wojciech Pogórze POL Lks Pogórze 01Mdo2/2 M / 2 00:20:15

3 STAROŃ Jacek Krosno POL Krosski Remsport 77M40/1 M / 3 00:20:16

4 POSIADAŁA Arkadiusz Siedlce POL Uks Rawa Siedlce 97M20/1 M / 4 00:20:18

5 BRONOWICKI Łukasz Jelenia Góra POL Enervit Team 82M30/1 M / 5 00:20:18

6 LEGIERSKI Grzegorz Koniaków POL Team Nabiegowkach.pl 71M40/2 M / 6 00:20:22

..............................

22 KRYGIER Mariusz Dubeninki POL Ipa Gołdap Warmińsko-mazurska Grupa 75M40/4 M / 19 00:22:26

43 ROGALA Dariusz Gołdap POL Skipol.pl Team 70M40/12 M / 35 00:25:55

70 MAZUR Zbigniew Żytkiejmy POL 72M40/20 M / 61 00:28:20

185 JANUSZKIEWICZ Leon Elbląg POL 43M70/3 M / 156 00:38:42

193 LEŚNIEWSKI Jan Elbląg POL Elaktywni 48M70/4 M / 163 00:39:05

273 OSTASZEWSKI Krzysztof Gołdap POL Ipa Gołda 67M50/35 M / 221 00:43:59

358 SKARZYŃSKI Stanisław Kętrzyn POL 64M50/41 M / 280 00:49:30

Wyniki (50 km CT)

1 ONDRASEK Pavel Rymarov CZE Vltava Fund Ski Team 92M20/1 M / 1 02:12:39

2 KLISZ Paweł Bielsko Biała POL Ed System Bauer Team 92M20/2 M / 2 02:12:40

3 ROHDE Florian GER 84M30/1 M / 3 02:12:40

4 ROCAREK Jiri Nove Mesto Nad CZE Vltava Fund Ski Team 83M30/2 M / 4 02:12:42

5 LEUPOLD Richard Dresden GER Sk Dresden Niedersedlitz 97M20/3 M / 5 02:12:43

6 6009 3200668 VOGT Jacob Holzhau GER Sg Holzhau 97M20/4 M / 6 02:12:43

...........................

69 KRYGIER Mariusz Dubeninki Ipa Gołdap Warmińsko-mazurska Grupa 75M40/20 M / 66 02:35:16

447 RYNKO Paweł Olsztyn POL Startuję Bo Nie Lubię -) 80M30/79 M / 430 03:16:55

557 KOSZCZKA Karol Iława POL Iława Biega 76M40/206 M / 534 03:27:16

630 BYKOWSKI Wojtek Elbląg POL Glide Club Gdynia 79M40/228 M / 602 03:35:56

678 GOLIŃSKI Janusz Frombork POL 53M60/60 M / 646 03:39:54

751 POTAŚ Tomasz Giżycko POL 86M30/122 M / 714 03:45:53

1000 MYTYCH Ryszard Elbląg POL 51M60/100 M / 941 04:09:56

1307 BERTEL Alicja Olsztyn POL 80K30/29 K / 94 04:50:35

1327 KOSZCZKA Magdalena Iława POL Iława Biega 76K40/37 K / 99 04:55:29

1394 OSTASZEWSKI Krzysztof Gołdap POL Ipa /warmińsko-mazurska Grupa 67M50/358 M / 1283 05:08:49

1501 SKARZYŃSKI Stanisław Kętrzyn POL 64M50/382 M / 1370 05:44:08

Kat. Policja

1 OGORZAŁEK Arkadiusz Nowa Ruda POL / Poliamid Ski Team 66M50/7 Poli/1 (M)47 02:32:18

2 KORPECKI Krzysztof Wojcieszów POL 82M30/16 Poli/2 (M)58 02:34:46

3 KRYGIER Mariusz Dubeninki / Ipa Gołdap Warmińsko-Mazurska Grupa Wojewódzka POL 75M40/20 Poli/3 (M)66 02:35:16

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn