×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but szypowski17 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Biskupiec – centrum szkolenia bramkarzy ? Wizyta mistrza Szypowskiego

W sobotę (12 kwietnia) na Orliku przy ulicy B. Chrobrego w Biskupcu odbyła się I Edycja Warsztatów Bramkarzy Piłki Nożnej dla chłopców i dziewcząt z terenu Warmii i Mazur. Zajęcia prowadził znany trener bramkarzy ekstraklasy Siergiej Szypowski.Akademia Bramkarzy GOALKEEPER Biskupiec we współpracy ze Szkółką Bramkarską GOALKEEPER Siergieja Szypowskiego uczy fachu na tej pozycji.

Bo bramkarz jest szczególnym zawodnikiem drużyny piłki nożnej. Stanowi ostatnią zaporę przed atakiem przeciwników. Ta pozycja na boisku wymaga szczególnych umiejętności . Oprócz wybitnej sprawności fizycznej - zwinności, szybkości, siły, musi łączyć umiejętności techniczne z cechami charakteru takimi jak odporność na stres, koncentracja uwagi, szybka analiza i ocena sytuacji. We współczesnej piłce nożnej to zawodnik inteligentny, który planuje taktykę gry i kreuje piękne widowisko sportowe.

Warsztaty bramkarzy mają na celu zapoznanie początkujących uczestników z podstawami sztuki, wzbogacenie umiejętności praktycznych oraz wiedzy teoretycznej zawodników zaawansowanych, aby wyróżniali się oni kreatywnością, pewnością siebie jednocześnie czerpiąc radość z treningów. Rozwijają technikę, zapewniając trening na najwyższym poziomie dostosowany do wieku zawodnika, uwzględniający umiejętności oraz indywidualne cechy motoryczne.

W warsztatach wzięło udział 16 chłopców reprezentujących kluby z Ostródy, Reszla, Biskupca, Bartoszyc, Działdowa i Jezioran. Młodzi bramkarze szlifowali swoje umiejętności, wykonując złożone zadania ruchowe, uczyli się poruszania w polu bramkowym oraz pracowali nad techniką gry bramkarza. Prowadzący Siergiej Szypowski udzielał wskazówek, rozmawiał indywidualnie z uczestnikami, korygował błędy. W roli obserwatorów w warsztatach uczestniczyli też trenerzy z klubów, w których na co dzień trenują młodzi bramkarze oraz ich rodzice.

W programie warsztatów krótki odpoczynek przeznaczony był na prezentację materiałów szkoleniowych bramkarskiego ABC.

Uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikaty Szkółki Bramkarskiej GOALKEEPER Siergiej Szypowski oraz prezenty przygotowane przez organizatora pana Daniela Okuniewskiego z Akademii Bramkarzy GOALKEEPER Biskupiec.

W ocenie młodych bramkarzy oraz towarzyszących im rodziców i trenerów te warsztaty to sukces oraz odpowiedź na ogromne zapotrzebowanie w zakresie szkolenia bramkarzy piłki nożnej z terenu naszego województwa. Wszyscy uczestnicy liczą na cykliczną i systematyczną współpracę z Akademią Bramkarzy GOALKEEPER Biskupiec.

{AdmirorGallery}szypowski17{/AdmirorGallery}

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn