To był prawdziwy baraż: cios za cios – Minimalna porażka Constractu 2:3, ale rewanż jest w Lubawie

W pierwszym meczu barażowym o awans do decydującej rozgrywki o Ekstraligę FutsaluConstract Lubawa przegrał w niedziele (13 maja) w Rudzie Śląskiej z Gwiazdą 2:3 (0:2). To nie jest zły wynik dla lubawian, którzy w sobotę (19 maja) przed własna publicznością mają realną szansę odrobić straty. Kibice mogą spodziewać się fascynującego widowiska, bo pierwsze spotkanie było nadzwyczaj emocjonujące.

Gwiazda Ruda Śląska – Constract Lubawa 3:2 (2:0)

1:0 – Siadul (6), 2:0 – Brysz (10), 2:1 Raszkowski (28), 3:1 - Jagodziński (30), 3:2 – Szczepaniak (32)

Gwiazda Ruda Śląska: Barteczka (Biskup) – Brysz, Piasecki, Dubiel, Siadul – Widuch, Naleśnik, Hyży, Mrowiec, Hiszpański, Małek, Działach, Dynek, Jagodziński.

KS Constract Lubawa: Bondarenko (Zelma) – Kaniewski, Szczepaniak, Wolski, Maśkiewicz – Grubalski, Wasiak, Papierowski, Ossowski, Sass, Raszkowski, Jarzembowski.

To był bardzo dobry mecz, pełen dramatycznych sytuacji. Lepiej zaczęli zawodnicy Gwiazdy, którzy po 10 minutach prowadzili 2:0. Goście nie grali źle, brakowało jednak błysku i zdecydowania. Do przerwy więcej bramek nie padło, choć obie strony stworzyły wiele dogodnych sytuacji.

Po zmianie stron lubawianie zagrali z większą werwą. Nie mieli nic do stracenia, przede wszystkim musieli zdobyć kontaktową bramkę. Udało się to Jakubowi Raszkowskiemu w 28 min., jednak riposta rywali była szybka i skuteczna. Na szczęście goście tym się nie przejęli i w 32 min. Patryk Szczepaniak znów pokonał bramkarza Gwiazdy. Końcówka zapowiadała się fascynująco, bowiem oba zespoły nie oszczędzały się i wiele ryzykowały. Istotnie pod bramkami dochodziło do gorących spięć, ale rezultat nie uległ zmianie m. in. dzięki znakomitym interwencjom obu bramkarzy.